Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Táplálkozási tapasztalataim....

Táplálkozási tapasztalataim. Most akkor mennyi fehérje az ideális?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Két kérdésem lenne.


Nem testépítő vagyok, hanem egy hibrid jellegű, súlyzós és saját testsúlyos erőedzést űzök, ahol a kinézet csak mellékhatás, persze nagyon fontos mellékhatás, de a sikert nem centikben mérem.


Kb. 2 g/tskg fehérjét viszek be egy nap, ha csak az állati fehérjét és a tápkieget számítjuk, de amikor nem táplálkoztam megfelelően, akkor is elég kidolgozott voltam.

Nekem ez a 2 g/tskg fehérje nagyon bevált. Nem számolok mindent grammra, de tudom, miben mi van, és ez alapján állítom össze az étrendemet. Szerintem egy amatőr sportolónak mez így helyes és életszerű. Tehát nem ösztönszerű táplálkozás, de nem is "patikamérleges" véglet.)


Mivel nálam a szálkásítás-tömegnövelés nem játszik, lévén, hogy nem vagyok testépítő, ezért életvitelszerűen ezt a 2g/tskg-s mennyiséget fogyasztom egész évben. Ami a szénhidrátot illeti, soha nem számoltam, de valószínűleg megfelelő mennyiséget fogyasztok, mert elég jó méretekkel rendelkezem (190 cm/90 kg), és sokan testépítőnek gondolnak. A szénhidrátnál az számít, hogy minden étkezésnél legyen rizs vagy teljes kiőrlésű kenyér, kivéve az edzés utánit, amikor 50 g dextrózt fogyasztok a fehérjével. Mi a véleményetek erről? Sok tápkieg. boltban javasolták a Carb-F-t és a Vitargot, de nekem a dextróz tökéletesen bevált, mert nem érzékeny rá a gyomrom. Szerintem hobbistaként nem érné meg sokszorosát költeni Vitargora, ha a hozadéka csak minimális lenne. Ugyanígy vagyok a kreatinnal is.


A másik dolog, hogy most olvastam egy cikket, amit nem tudok mire vélni: [link]


Itt azt írja, nem elég a 2 g/tskg fehérje. Ez valós? Tudtommal ha túl sok fehérjét viszünk be, egy szint fölött már nem hasznosul, hacsak nem tesszük lehetővé SZTEROIDok használatával a fehérjeszintézist. Ezek után kicsit bosszantóvá válik e cikk profithajhászása, legalábbis egy amatőr számára. Csak hogy még több tápkieget eladjanak, de ilyen átlátszó módon?



2014. júl. 13. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:

ha bírod a dextrózt, akkor nem kell másra váltani, de egy próbát megérhet a vitargp, hogy legyen viszonyítási alapod.


ugyanígy a 2g-nál több fehérjét is ki kell próbálni. ha nem hoz jelentősebb változást, akkor felesleges többet enni.

2014. júl. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt érdemes elolvasni: [link]


Én többek közt ezért is maradok a dextróznál, és ha sok pénzem lenne, akkor is maradnék, mert a hatásfoka nem feltétlenül jobb a Vitargo-nak. Nem dobnám ki a pénzt.

2014. júl. 13. 14:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Az edzés utáni turmix nem elhanyagolható, de nem is olyan kritikus. Sokkal többet biztos nem jelent a Vitargo vagy a többi, de érdemes lehet megpróbálni.


A fehérje bevitelnél az a lényeg, hogy nagyon különbözőek a szükségletek. Valaki 1g/tskg-val olyan erős, mint én 3g/tskg-val. Nekem ugyanis annyi a standard. Akkor érdemes megpróbálni a növelést, ha megáll a fejlődés és a többi okot ki lehet zárni.

2014. júl. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem es sok hozzaerto szerint is az edzes utani tirmix alapjaraton nem fontos. 2g/tskg boven eleg.

Vitargo nem hoz jobb fejlodest csak ha undorodsz a dextroztol akkor johet jol. Mert teljesen izetlen es nem lesz rosszabb izu a turmixod

2014. júl. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És ami a dextrózt illeti, sok helyen írják, hogy 1g/tskg kell, ugyanakkor Montez szerint, akit hiteles forrásnak tartok, elég az 50g. Hogy is van ez?
2014. júl. 13. 15:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Elég mindenkinek az 50g gyors ch edzés után, hiszen erre rá 40-60 percre amúgy is megy majd egy teljes étkezés.

Fehérjéből elég a 2g x ttkg, nálam kicsit több megy, szálkásításkor pedig még több. De neked szinten tartásra elég a 2g x ttkg.

2014. júl. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!