Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Észrevettétek, hogy hat a hús...

Észrevettétek, hogy hat a hús az agyra?

Figyelt kérdés
Minél több húst eszik valaki annál butább lesz? Ezt ti is tapasztaljátok?
2015. ápr. 6. 19:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem, nem az IQ-val vagy a butulással van összefüggésben.


De én húsevő vagyok, és egy részem utálja. No nem annyira, hogy abbahagyjam ezt a táplálkozási szokást. De szinte érzem, hogy rossz.


Egyrészt fizikailag függővé tesz. Én kinyírnék bármilyen állatot, ha éhes vagyok. Aranyos kiskutya, lovacska, tyúkocska? Átvágnám a torkukat vagy kitörném a nyakukat, vért innék, nyersen is megenném a húsukat.. ez teljesen állatias.


Nem tartom az egész húsevést, főleg a modern állattartás mellett jó dolognak.. hetente egyszer elég lenne húst enni, akkor olyan állatot amit vállalható körülmények között neveltek.. Ilyen is van, ebbe az irányba kellene haladnunk.


De erkölcstelenek vagyunk, hagyjuk hogy rossz dolgok történjenek a világban, elmebetegeket szavazunk meg a szánalmas demokráciáinkban vezetőknek, háborúkat támogatunk, beállunk és nem tiltakozunk eléggé.. ugyan azt tesszük az emberekkel mint az állatokkal.


Csak a rossz dolgok a kis civilizációnk határán túl történnek akár háborúról akár embertelen állattartásról van szó.. rosszul csináljuk.


Persze hús esetén, mivel csóró emberek vagyunk és minden nap húst akarunk enni, csak a legolcsóbbat tudjuk megvenni, az nem boldog állat húsa lesz..



Ez sajnos így lelkileg mindannyiunknak rossz, a rossz minőségű hús pedig testileg sem túl jó.

2015. ápr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A 9-esnek válaszolnám, hogy nem fehérje kell az agynak, hanem jó zsírok!! Omega 3,6,9 esszenciális zsírok... ugyanis az agy 60%-a zsír és nem mindegy, hogy milyen minőségű zsírral tápláljuk!
2015. ápr. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Alacsony fehérje bevitel tényleg nincs rossz hatással az idegrendszerre (legfeljebb tényleg kórosan alacsony, de ez ritka..)



Cukor viszont rosszul hat, ezt sokan tudják és értik is miért.

2015. ápr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!