Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit, mennyit és hogyan egyek?...

Mit, mennyit és hogyan egyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
15 éves fiú vagyok, 187 cm és 85 kg. Atlétikáztam 7 évet, de miután abbahagytam felszedtem a kilókat. Nagyon izmos lábaim vannak, a hasam viszont elég gáz. Tudom fiatal vagyok, de valaki tud segíteni hogy mennyi szénhidrát, kalcium bevitel lenne az egészséges számomra úgy, hogy a hasamról is le tudnék dobni pár kilót. Rendszeresen járok edzőterembe, viszont a hasam bár izmosabb lesz nem szálkásodik. Előre is köszönöm

2015. máj. 15. 16:00
 1/3 anonim válasza:
Nem feltétlenül a szénhidrát és kalóriabevitel számolgatása a leghatékonyabb módja a fogyásnak. Sok hús és zöldség kell, magas fruktóztartalmú gyümölcsök kerülése, cukorral kapcsolatban zéró tolerancia, kevés tejtermék és gabonafélék fogyasztásának leredukálása. Habár én lány vagyok, nekem ez teljesen bevált, míg a többi fogyókúra és egyéb pedig nem. Tojás, sülve vagy főve nagyon jó, annak ellenére, hogy azt mondják, hízlal, nem egészséges, stb. Van benne elég tápanyag, zöldséggel tökéletes reggeli lehet. A régi jó "6 óra után nem eszünk" elv is hasznos, tényleg van benne valami. Az edzést folytasd csak tovább, helyes étkezéssel lesz eredménye, az tuti. Ne felejts el sokat inni, mert az edzés mellett nagy szükség van a vízre, meg hát egyébként is, a tested legalább 80%-a víz! Esetleg elkezdhetsz futni is, a kondidon biztosan dob még egy keveset :) A kalciumbevitel pedig inkább magas kalciumtartalmú zöldségekből történjen, mint például a brokkoli. Semmiképp ne szedj kalcium tablettát, pezsgőtablettát, mert lerakódik az erekben és érelmeszesedést okoz, ha nincs meg mellé a megfelelő K vitamin bevitel, mert az segít abban, hogy ne rakodjón le az érfalakon, hanem hasznos célokra fordítódjon. :) Remélem segítettem, sok sikert! :D
2015. máj. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
*rakódjon*
2015. máj. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat :) Sok mindenre ügyelni fogok amit mondtál, tablettákat sohasem szedtem. Még egyszer köszi hogy ennyit áldoztál egy ismeretlenre, aranyos vagy :)
2015. máj. 18. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!