Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tehetek? 15éves 44kgos...

Mit tehetek? 15éves 44kgos vékony lány vagyok

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon vékony vagyok,azt szeretném kérdezni hogy mit csináljak hogy hízzak?már 3hete járok konditerembe és már kezdek kicsit vastagabb lenni,de mégis amikor megyek az utcán csak azt hallom hogy milyen vékony meg stb.Mit egyek plusszba hogy gyorsítsam a fojamatot?(normál adagokat eszem naponta 5ször)

2015. máj. 30. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyél többet.:) Főleg ha edzeni jársz - amit ne vigyél semmiképp túlzásba -, a fehérjetartalmú kajákra összpontosíts (pl. hús, tojás, túró stb.), de ügyelj, hogy szénhidrátból és zsírból is fogyassz rendesen. Aludj rendesen, kerüld a kávét és az energiaitalokat, mert azok csak gyorsítják az anyagcserét, ami neked nem jön túl jól jelenleg.


Mondjuk azt sem ártana tudni, milyen magas vagy, mert ha mondjuk 155, akkor nem is vagy különösebben vékony a korodhoz képest.

2015. máj. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezeket olvasd el:

Drugs Bunny-A sárga kapszula (Pdf-ben is letölthető)

Anita Bean: Modern Sporttáplálkozás

2015. máj. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tömegnövelő étrend (ebben segíthet a sárga kapszula) több kalória kell.


VAGY ha felszívódási zavarod van, akkor azt is rendbe kell hozni előbb, erre speciális diéták vannak (paleo, gaps stb.)

2015. máj. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat:)annyit elmondanék hogy magas vagyok 171cm és nincs semmi felszivódási problémám mert megvizsgáltak,edzések elött meg mindig iszom ilyen speciális tömegnövelő fehérjeturmixot.
2015. máj. 31. 20:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor kevés a kalóriabeviteled. Az igényeidhez képest. Turmix az csak pár száz kalória, zsírszegény szutyok (szénhidrát és némi fehérje) gyakorlatilag semmin nem változtat önmagában.


Vagyis mellé lehetne még tenni 100g kókuszzsírt, és az 900 kcal-lal megdobná a kalóriatartalmát, az már azért számítana (50 is elég, azért 100g zsír sok egyszerre)

2015. máj. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*után, edzés utánra a zsírt, előtte is lehet de nyilván keveset, gyomrot nem kell telíteni edzés előtt.
2015. máj. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vagyis az edzésutáni turmixba rakjon 100 gramm kókuszzsírt?Ennek mi a nyavaja értelme van?Max annyi,hogy brutál hasmenést kapsz vagy rókázol egyet.
2015. máj. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100 g kókuszzsírt. OMG. Akkor már inkább egyél sült bacont két szelet kenyérrel. Vagy nassolj rendszeresen olajos magvakat (dió, mandula, kesudió, mogyoró stb.), azokban rengeteg energia van, és viszonylag egészségesek is.
2015. máj. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Halál mindegy, hogy szalonnából vagy olajos magokból viszi be a kalóriát adó zsírt.


Sőt, egy normális minőségű kókuszzsír egyszerűen egészségesebb nagy mennyiségnél ez számít, mint a sült bacon vagy az olajos magok. Gondoljatok bele, 100g sertés zsírnak vagy hasonló mennyiségű olajosmagból származó zsiradéknak mekkora omega6 tartalma lenne?

Még a sertés zsíré sem olyan alacsony mint a kókuszé.


A hasmenést meg hagyjuk már.. mintha a zsírt nem tudná jól emészteni az ember (aki nem tudja az ne is egye, nyilván) epével olyan emulzió lesz belőle mint a sicc, és emésztődik, felszívódik. A kókuszzsír amúgy is rohadt könnyen emésztődik, eleve közepes szénláncú zsírsavak alkotják (többnyire) instant tápanyag.


Szóval nem írtam semmi rosszat, persze be lehet tolni iszonyat mennyiségű szénhidrátot is, de minden testépítő tudja (meg minden ember, aki magas kalóriát visz be) hogy a sok szénhidrát azért szar. Mert valamennyi rizs még oké.. valamennyi kenyér is, ha eltekintünk a gluténtól, meg úgy eleve attól, hogy hasnyálmiriggyel sem igazán lehet bírni a rengeteg ch-t. De egy mennyiség fölött már nagyon elege lesz az embernek a ch zabálásból.


Viszont 50 vagy akár 100g zsírt igencsak le lehet küldeni megfelelő formában. Sült baconban amúgy kevés zsír van, ha már itt tartunk. Jó, 10-20 grammot így is meg lehet enni, meg olajos magokkal is, na de nem igazán 100-at. Pedig akinek kalória kell, aki fejlődni, hízni akar ez egy teljesen logikus alternatíva.


Tök jó krémeket lehet például kókuszzsírból és tojásból kikeverni. Vagy ha turmix: tennék még bele 1-2 tojás sárgáját, azzal emulgeálható simán akár a 100g zsír is, és lesz egy tényleg tartalmas, kalóriadús turmix. Mert most egy adag porban mi lehet, 40-50g ch esetleg 20-30g fehérje? Lópikula, de még az se mennyiség szempontjából. Energiatartalom szempontjából. Tudom, mert én is ektomorf vagyok.. :)

2015. máj. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!