Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szálkásításnál ez így jó?

Szálkásításnál ez így jó?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Most szeretnék először elkezdeni szálkásítani,és bizonytalan vagyok még.82 kg vagyok.Olvastam ugye hogy 2 g/tskg szénhidrátot és 3 g/tskg feherjet kell bevinni.Az enyémbe van 245 gramm fehérje ,159 gramm szénhidrát,és ez 1911 kalóriára jött ki,ez nem sok?Közben súlyzós edzést is csinálok,iszok mellé BCAA-t ,és futok azelőtt pedig L-karnitint szedek.Szerintetek ez így jó?Azt mondták hogy olyan 0,5-1 kg a normális hetente,de ha az elején 1 kg-nál több megy le az baj,vagy akkor az már izombol ment?Köszönöm előre is a válaszokat!

2015. júl. 18. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:

3g fehérje brutálisan sok, valóban az a felső határ, amit mondani szoktak, de nettó testsúlyra van alapvetően, csak leegyszerűsítik, ami jelent némi torzulást, de nem pici túlsúlynál főleg.

A Te túlsúlyodról fogalmam sincs, azt se tudom, mi a nemed és a magasságod 190 cm vagy 160...

De amúgy sem tudhatom, ennyi kalória sok-e Neked, erre a tapasztalat adhat választ, max. becsülni lehet az adataidból, aktivitásodról (amiről megint nem tudom, mekkora. OK, futsz és súlyzózól, de hogy keveset vagy sokat... anyagcsere sebessége... csupa ismeretlen tényező).


Nem lehet sommásan kijelenteni, hogy ha 1 kiló fölötti, az izom, alatta meg nem. SOSEM működnek az ilyen tetszetős, embertől független fix számok. Ez olyan, mint az "1200 kcal alatt koplalsz". Van, aki nem, mert apró és nem aktív, van, aki 1600-zal is bőven éhezteti magát.


Ja, a szénhidrát sem fix, a fehérje sem, a testépítők is kísérletezgetnek, nekik mi jön be. A testtípus adhat támpontot, de alapvetően egyedszinten kell kitapasztalni, mivel fejlődik vagy szálkásodik az ember. Ha túl lassan fogynak, csökkenteni szokták a szénhidrátot, ha túl gyorsan, növelni... De van, aki nem a szénhidráttal játszik, vannak alternatív szálkásító módszerek, nemcsak a tipikus verzió. De annál sem fix számok vannak, amik mindenkire működnek...

2015. júl. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt.amugy 17 eves vagyok 176 cm ,es minden nap jarok kondiba 1-1,5orat.csakhát az a helyzet hogy eleg hizekony tipus vagyok,ezert kezdtem 2lg/tskg-val a szénhidrátot mert azt javasolták.akkor Szerinted mennyire csökkentsem a szénhidrátot? :D
2015. júl. 19. 08:46
 3/3 A kérdező kommentje:
Az elobbe fehérjét akartam irni,hogy mennyire csokkentsem a fehérjét.amugy szerintem egy 5 max 6kg lehet rajtam feleslegben.
2015. júl. 19. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!