Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étkezési ötletek rendszeres...

Étkezési ötletek rendszeres sportolás mellé?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! 16 éves vagyok , heti 5x járok konditerembe és annyi lenne a kérdésem hogy ilyen rendszeres edzés mellé mennyi szénhidrátbevitelt javasoltok ? Csak teljes kiőrlésű kenyeret szoktam enni pékáruk közül , abból napi olyan 120 g -ot (ch) , ezenkívül sok rizst eszem meg banánt , a fehérjét tojással és csirkével próbálom fedezni .. Napi olyan 180-200 g ch -t eszem meg , mezomorf típus vagyok . Szerintetek ez így megfelelő? A célom izomépités minimális zsírfelszedéssel

2015. szept. 16. 19:02
 1/1 anonim válasza:

Amit leírtál abból csak következtetni tudok arra, hogy a napi kalória beviteled 1800 kcal körül mozog, illetve 62 és 80 kg között lehetsz. Pontosabb válaszért szükség lenne még legalább a testsúlyodra is.

De hogy mondjak is valamit -ezt az 1800 kcal étrendet tekintve- úgy kéne étkezned, hogy a makrotápanyagok aránya 20% fehére-25% zsír-55% szénhidrát legyen. Ez a modern sporttáplálkozás alapja. Neten keress egy kalória kalkulátort, számítsd ki a napi kalória szükségleted, és százalékos arányban írd fel. Ha ez megvan akkor a fehérjét oszd el 4-el, a zsírt oszd el 9-el, a szénhidrátot pedig szintén 4-el és megkapod a kalória mennyiséget átváltva grammá. Ha ez megvan akkor már könnyű a dolgod csak oda kell figyelni mit eszel, abba hány gramm szénhidrát-fehérje-zsír van. Változatos étrenddel a vitaminpótlást is meg tudod oldani, arra is figyelj. Egyenlőre ennyi elég lesz szerintem.

2015. szept. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!