Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A laktóz érzékenyeknek lehetne...

A laktóz érzékenyeknek lehetnek jobb és rosszabb napjai?

Figyelt kérdés
Laktózérzékeny vagyok és általában kerülöm a tejtermékeket. Csak sajtot szoktam enni, de észre vettem hogy vannak olyan napok amikor egy kis sajttól is rosszul vagyok és van olyan, hogy akár egy kis joghurttól sincs semmi bajom. Mitől van ez?

2015. okt. 12. 23:29
 1/1 anonim ***** válasza:
A laktózérzékenység, "laktózmentes" tejtermék egy borzasztó nagy kamu. Egyszerűen arról van szó, hogy bizonyos embereknél tisztázatlan okból nem termelődik elég laktáz (a laktóz felbontásához szükséges enzim) a vékonybelekben. Ha a laktáztermelésed hullámzik, az megmagyarázhatja a dolgot. A "laktózmentes" dolgokban meg ugyanúgy ott van a laktóz, csak hozzáadják a laktázt is. (Ami tovább rontja a problémát, hiszen a kívülről bevitt laktáz rontja a saját laktáztermelésre való hajlandóságot. Problémafenntartó problémakezelés.)
2015. okt. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!