Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akinek nincs pénze minőségi...

Akinek nincs pénze minőségi kajákra (csirkemell, sonka, friss zöldség, gyümölcs), az hogy oldja meg hosszútávon a fogyókúráját?

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 10:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy koplal. :))

Amúgy nem tom, én is ezzel küszködök.

De épp a minap jutott eszembe, hogy kéne egy kalkuláció csinálni, mennyibe kerülne, ha "minőségi" kajákat venne az ember... és mondjuk édességet, kólát, chipset, pizzát, gyorskajákat nem. :)

Lehet a végén kijönne, hogy olcsóbbak a "minőségi" kaják, mint a "mérgek".

De persze, ha valaki a kettőt együtt akarja, az nyilván nem éri meg. :)

Szerintem csirkemellből, sonkából, friss zöldségből és gyümölcsből is meg lehet találni az éppen aktuálisan olcsót...

2010. márc. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Mérlegelni kell, mi a fontosabb: az egészség (fogyás) vagy egyéb kiadások, pl. új ruha, cipő. Persze van egy határ, amikor már nem lehet spórolni, hiszen muszáj rezsit fizetni és enni.

Igazad van, nem könnyű, és megoldás nem nagyon van. De talán ha jön a tavasz, olcsóbbak lesznek a zöldségek.

2010. márc. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
24%
EZ a "minöségi" kaja már régen nem számt minöséginek, kivéve a zöldségket - ugyanis idöközben már rájöttek, hogy a csirkemell, sonka sokkal ártalmasabb, mint a normális ételek, úgyanis csak az érelmeszesedést segiti elö. (Nyugat-Európában ez kb. 10-15 éve volt divat, azóta már régen túlhaladott ötlet - csak Magyarországra most jutott el ez az irányzat, a sok hülye meg követi az aktuáis divatot.)
2010. márc. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%

Nekem vannak azért kétségeim, ami a "drága"-ságot illeti.

1 kg. filézett friss csirkemell 900-1100 Ft között mozog, de többnyire hetente van akció. Ez a menyiség elegendő 5-8 adaghoz. Egyébként nem csak ezt lehet enni. A fiss pulykanyak jóval olcsóbb(szerintem finomabb is) Lehet belőle főzni levest, paprikást, lehet párolni, sütni.

Lehet tonhalfilét, hekket, egyéb halakat kapni kilónként 6-800 ft.ért.

A friss zöldség, gyümölcs olcsóbb, mint a mirelit, vagy konzerv. Egy kg. sárgarépa 100-130 ft., az alma kilója 250 ft. körül van, egy doboz kiwi 230-250, a narancs ára is hasonló. Mivel gondolom, nem napi 3 kg. gyümölcsöt és húst eszel diéta idején, szerintem nem drágább, mint bármi más.

Nyilván, ha most akarsz körtét, szőlőt, dinnyét, epret, friss borsót enni, akkor nagyon drága is tud lenni.

A sonka nem kötelező elem.

2010. márc. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

10.40-nek igaza van! Sokkal olcsóbb egészségesen étkezni, mint egészségtelenül... Egy szelet csoki árából, ami mondjuk 150 forint meg lehet oldani egy egészséges étkezést. 10dkg csirkemell 90-100 Ft. 50g rizs 20 Ft. Negyed fej brokkoli 40 Ft.

Egy mekis menü árából meg egész nap lehet enni, összesen 5 alkalommal...


Tudom, hogy egyszerűbb arra fogni, hogy nincs az egészséges kajára pénz, de ez egyszerűen nem igaz.

Az meg, hogy a csirkemell érelmeszesedést okoz... valaki írta itt. Egyszerűen butaság. Érelmeszesedést a zsírok okoznak, és ezzel összefüggésben az elhízás. A csirkemell filé majdnem teljesen zsírmentes.

Én tanultam tőlünk nyugatabbra is pár évet az orvosin, és ott is ezt vallják.

2010. márc. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem eszek mekis meg hasonló kajákat, sőt, teljes kiőrlésű kenyeret eszek, ha eszek, nasit is csak nagyon ritkán, akkor is az vmi olajos mag, fagyasztott zöldséget, mert az mindig van itthon, és sokszor veszek csirkeszárnyat, mert az viszonylag olcsó.Meg tudom a párizsi nem túl egészséges, de abból szoktam venni egy rudat, mert az olcsó és sokáig elég. Viszont elég rossz most az anyagi helyzet, és érdekelt volna van -e vmi "trükk" hogy tovább tudjam csinálni a fogyit, de kevesebb pénzből. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2010. márc. 22. 11:13
 7/21 Krisz85 ***** válasza:
100%

Napi kajám diétában versenyző vagyok:


REggel 50 g zabpehely (500 g zab 150 ft SPARban) 15 ft

1 tejsavófehérje 1 adag 100 ft

1 banán 80 ft /db

1 alma 5db /kg 140 ft/kg a piacon, 30 ft


230 ft a reggelim - egy szendvics a büfében 300 nál kezdődik, miről beszélünk?


továbbá:


150 g basmati rizs, - 500 g 399 ft a tescoban 130ft

300 g csirkemell - 300 ft 1000 ft/kg a piacon

brokkoli fagyasztott 600 ft/kg 500 g /nap 300 ft SPARBAN

4liter mentes SPAR ásványvÍz 100 ft

lenmagolaj 200 ml 400 ft a bioboltban, egy napi adag 40 ft


A nap többi étkezése:

870 ft


REggeli + főétkezések: 230+870 = 1100 ft *30 nap = 33000 ft/hónap, namármost ha abból indulunk ki hogy mennyi a sertéshús ára, vagy a felvágotté 250 ft =8 deka (80g)!!! füstölt tarja a tescoban, akkor miről beszélünk?

2010. márc. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Utolsó: ez mind szép és jó lenne, ha még nem főznék a férjemre és a lányomra külön. De köszi a választ, jó dolgokat írtál.
2010. márc. 22. 13:42
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is főzök a családra is, de nem szoktam külön főzni.

Elmondom, én hogyan csinálom, hátha találsz benne olyasmit, amit használni tudsz.

Egyszerűbb, ha leírom a múlt heti menüt.

Hétfő: zöldbableves(nem rántom, hanem egy tojássárgával sűrítem, és a tejföl helyett natúr joghurtot teszek bele)Ebből vígan lehet enni.

Lecsós virsli, tarhonyával. Itt nem ettem tarhonyát, hanem egy tojást ütöttem a lecsóba magamnak.

Madártej(ezt csak néztem:D)

Kedd: Francia hagymaleves (ezt úgy sűrítem, hogy egy részét turmixolom, és visszaöntöm a levesbe) Ezt ettem.

Sóskafőzelék, tükörtojás( a főzelékből még berántás előtt vettem ki magamnak, és egy tojást kevertem el benne)

Szerda: Babgulyás (a krumpliból nem ettem, de husit, babot, répát igen)

Rakott túrós palacsinta (egy picit több túrót vettem, magamnak félretettem egy keveset, elkevertem egy joghurttal, egy fej apróra vágott hagymával,pici sóval+pár szelet sonka,párizsi)

Csütörtök: Paradicsomleves (én helyette natúr paradicsomlét "ettem" egy kis borssal, sóval)

Párolt tonhalfilé rizzsel, tartárral(hal+friss paprika, paradicsom nekem)

Péntek: Borsóleves, tészta külön főzve, aki kér bele.

Rakott krumpli (én tegnapról "megmentett" halat ettem)

Szombat: Lebbencsleves (kihagytam)

Székelykáposzta (soha nem sűrítem rántással. Az alap pörköltöt rengeteg hagymával készítem, az besűrítiti. A többségnek tejföl, nekem natúr joghurt rá)

Vasárnap: Húsleves (tészta nélkül bármennyi)

Főtt hús tormával, mustárral (ebből is bátran lehet enni)

Szilvás gombóc (ezzel csak nézzük egymást:D)


Reggeli minden nap: egy tálka teljes kiőrlésű müzli. 425 g. 580 Ft (két hétig elég), egy pár csepp mézzel és kevés sovány tejjel.


Tízórai-uzsonna: 1 banán, natúr joghurt, sovány sajt, kevés túró. Mikor mihez van kedvem.


Vacsora: gyümölcs, pár szelet felvágott+paradicsom, uborka, savanyú káposzta,- ez is kedvem szerint.


Remélem, találtál hasznosítható dolgot:)

2010. márc. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Krisz85 ***** válasza:
0%
és a családod nem ember, ők nem ehetik azt amit Te?!
2010. márc. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!