Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízni vegetáriánusként ebben...

Hízni vegetáriánusként ebben az esetben hogy lehetséges? Milyen étrenddel?

Figyelt kérdés

Ovo-lakto vegetáriánus vagyok, tehát csak a húst (és a halat) mellőzöm, tojást, tejterméket eszek. A nagy gondom az, hogy alkatilag vékony vagyok, nehezen hízok, gyorsan fogyok. (Édesanyám, az ő apja, a húgom és az öcsém is ilyenek, nem betegség miatt van.) Ha nyáron felszedek valamennyit, az általában szeptember első felében le is adom. Valószínűleg rosszul osztom be az időmet, ugyanis sokszor van olyan, hogy a suliban eszek egy szendvicset/péksütit és müzliszeletet, suliból gyógytornára/angoltanárhoz, és mikor 5-6 óra körül hazakeveredek, akkor eszek ebédet, ami bőven nem elég mennyiség számomra, de képtelen vagyok egy normális adagot megenni. Utána magamba kényszerítek egy kis vacsit este, alvás, és kezdődik elölről.


Ezen mindenképp változtatni szeretnék. Egyrészt muszáj lenne híznom, másrészt a fehérje- és vasbevitelem sem elegendő szerintem, egy kakós csiga nem pótol semmit megfeleő módon. Arra gondoltam, hogy a tízóraim mellé viszek párolt zöldséget/főtt tojást/zabkását vagy akármit, ami segít pótolni a fehérjét/tápláló. Valami olyan kéne, amit ha este megcsinálok és másnap délelőtt eszek meg, még jó. Fogalmam sincs, mit hogyan csináljak. Délután leginkább utazok, a villamoson, buszon nehézkes lenne enni.


Ezen kívül szeretném a fenekem is formásítani, de előbb az étrendem kéne rendbe hozni. Tudna valaki tippet adni?

17L



2015. nov. 22. 19:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként az, hogy vegetáriánus vagyok, nem nagyon van hatással a súlyomra, legalábbis nem fogytam, híztam többet, mint amikor még ettem húst. (Nem szeretnék rá a közeljövőben visszatérni.)
2015. nov. 22. 19:17
 2/9 anonim válasza:

Egyél sok magot, dió, mogyoró, pisztácia, mandula, bármi amit szeretsz, tele vannak olajjal és fehérjével, én amikor hízni akartam, egy hónapig rengeteg mandulát ettem, de azt nem ajánlom, mert amint abbahagytam visszafogytam, építsd bele az étrendedbe, pl ilyeneket utazás közben is lehet enni.

Nagyon jó fehérjeforrás még a spenót, babfélék, borsó, krumpli, zab...

A vasat is lehet zöldségekkel pótolni, kelkáposzta, zöldbab, brokkoli, zöldborsó, spenót... stb. Keress recepteket, és csinálj olyan kajákat, amiben mindig van valami tápláló, amire szükséged van (persze nem feltétlen csak ezek amiket írtam)

2015. nov. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Számold ki, hogy mennyi fehérjét kell egy nap alatt elfogyasztanod. Ha ezt nem eszed meg, leépül az izmod. Az a baj, hogy bizonyos létfontosságú aminosavak csak a húsban vannak meg. Hízni is nehéz lesz így.
2015. nov. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szintiszoli123 ***** válasza:
Na shiNIN! Ide már Don Quijote is kevés lesz :)
2015. nov. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem az a fontos hogy mit, inkább hogy hogyan! Mindíg rágd meg amit eszel, hogy mennél több nyállal keveredjen. Kerülni kell a műkajákat, a tartósított élelmiszereket, és a nagyüzemileg termelt zöldségeket gyümölcsöket.

Az epe a legfontosabb emésztőnedvünk, az epehólyag összehúzódását az első zsiradék indítja be ami az ételben van. Kezd a napot kora reggel ébredés után, egy késhegynyi zsírral, kis falat kenyérre kenve, ezután edd mindig azt amit kívánsz! Ne stresszelj elveken, diétákon és efféle baromságokon! A táplálék az csak is szerves eredetű! Erre az egyre kell csak odafigyelni, a többi mind propagátorok befolyásolása

2015. nov. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fehérje- és tápanyagforrásnak igen jó a tojás :) Nem kell főttnek lennie, zsiradékban sütve több kalória (s számomra vonzóbb is), már ha szereted még tovább zsírosítani, hisz az a tojásban is jócskán van :) A párolt zöldség megtölti a gyomrod kevés kalóriában, nem gond, de akadályozhatja a sok evést. A zabkása is túl laktató sokaknak, ezért is használják fogyáskor (én éhes leszek a szénhidráttól, én zsírt használok fogyásra. de hízásra is azt használnék, csak többet. laktató, de azért könnyű sokat enni belőle. bár ez emberfüggő).

Ki kell tapasztalnod, hogyan tudsz sokat enni, nyilván ne töltsd meg a gyomrod kis kalóriás ételekkel, ha az téged laktat.

A tojást meg lehet sütni/főzni előző este, a párom mindig ezt csinálja, reggel 5-kor nem áll neki reggelit készíteni, hanem indul munkába s bent eszik... Főtt rizst, néha krumplit visz mellé. Ő is használ zabkását, neki nem gond 1200 kcal zabkását bevágni reggelire (sok is, de kókusszal, mazsolával van felturbózva). Aki fél napra belakik 40 gramm zabbal, annak az hízásra nem jó...

Sok zabban még fehérjéből sincs kevés, bár az aminosavprofilja nyilván nem komplett. Én a napi 7-8 tojásommal s különféle növényeket felvonultató táplálkozásommal nem aggódom az aminosavak miatt s a legtöbb tápanyag miatt sem :) Zöldség, olajos mag változatosan van, nem sok minden képes kimaradni, ha eleget eszem (a vas nálam nem hiszem, hogy gond, inkább a magnéziumra érdemes figyelnem, illetve néha szedek is). Ez elég jó étrend fogyásra és hízásra is, mennyiség s mozgás kérdése. Ha keveset akarok enni, a laktatóbbakra koncentrálok (tojás zöldséggel), ha nem gond a sok plusz kalória, jöhetnek az olajos magvak bátran.

2015. nov. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szintiszoli123 ***** válasza:
Ha nem lennék ilyen lusta sem írhattam volna le ennél jobban a tutit.
2015. nov. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 20 kg-ot híztam földimogyorótól.
2015. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szintiszoli123 ***** válasza:
Akkor dióval nem is érdemes próbálkozni?
2015. nov. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!