Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy tudnék visszafordulni a...

Hogy tudnék visszafordulni a lejtőről? (Inzulinrezisztencia, PCOS, pajzsmirigy-alulműködés, meddőség, bétasejt-diszfunkció, csökkent glükóz-intolerancia)

Figyelt kérdés
Szeptember óta 160 g ch-diétán vagyok, Metforalt+Letroxot szedek,+ 3. hete Norcolutot, csak 2 hónapig, doki nem fogja tovább engedni mert 18 éves lánynak nem jó beavatkozni a hormonháztartásába, de 1 éve lassan nincs mensim, és be kéne indítani hogy tisztuljanak a ciszták. Teljesen jól megszoktam a diétát, az első két hét volt nehézkes, de amúgy kezdtem magam nagyon jól érezni, fogytam, és boldog kezdtem lenni a gyógyszer mellékhatásai ellenére is, mert tudtam hogy fél év és elhagyhatom, ha jól tartom most. Azonban az elmúlt 2 hete teljesen szétromboltam! Nem tudom mi történt, de pontosan egy hét múlva lesz a 3 hónapos kontroll, és telejsen hiába szedtem úgy érzem a gyógyszert 3hónapig, ott tartok ahol nyáron: zabálási rohamok, hízás, cukorfüggőség. Olyan szinten jön rám a csoki/gyors ch zabálás, hogy nem tudom kontrollálni. Tudom, ilyen nincs, nem lehet, önkontroll, és nem is tudom mi jár a fejemben olyankor, talán az hogy nem is vagyok beteg és félrediagnosztizáltak. Nem merem bevallani senkinek, nem tudom mit csináljak, de nem érzem magam jól a bőrömben így. Pl ma jól tartottam a diétát, erre este 6 db szaloncukor, egy marcipánszív, egy milkawaffelini, egy sportszelet, mindezt a kiszámolt vacsi után. Nem is értem magam. Komolyan nem értem. És az hogy nem tudom türtőztetni magam még inkább depresszívvé tesz. És ezek után is úgy érzem tudnék még enni. Már arra sem emlékszem hogy sikerült szeptemberben átállni a diétára. Talán az ijedtség, hogy fél éven belül szúrhatom magam inzulinnal ha így folytatom+ a meddőség. De mintha mostmár ez sem érdekelne. Nem hiszem el, hogy ennyire ne legyen önkontroll. Valaki, aki esetleg járt már hasonló cipőben, mit lehet tenni ilyenkor?

2015. dec. 1. 20:07
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Én még csak meg se próbálok önkontrollt alkalmazni, viszont nincs egészségügyi bajom. Nos, néha elszállok én is. DE ha semmiképp sem akarnám ezt, előtte még nem lenne nehéz megállni. Közben nehezebb, azt ismerem. Elkezdek édeset enni és elindul az ördögi kör, amiből még mindig ki lehet törni, hisz az agyam és tudásom megvan, de nehezebb, főleg, ha nekem igazából nem okoz akkora gondot.


Azt tudom még valahol megérteni, ha önsanyargatásnak éled meg ezt az egészet és kirobbansz. De annyira jókat lehet enni szénhidrátszegényen... Erről már tuti írtam korábban.

Bizonyos dolgokat egyszerűen NE, soha. Annyi mást ehetsz, annyira finomakat...


Írtam már, hogy inkább edd tele magad nem szénhidrátos ételekkel? Bizonyára igen.

Egyszerűen nem tudom, mi viheti rá az embert ilyenekre s nem is ritkán. Nagyon magasfokú önsorsrontás?

Nem tudod a neked egyértelműen rossz ételféléket NEM ételnek tekinteni többé? Amikor elhagytam pl. a glutént és a cukrot, nekem ez volt. Az nem étel és kész. Önkontrollom ugye nem igazán van étel terén, de eleve nem jelent meg a csábítás. Édességek? Sokkal jobbakat csinálok magamnak rendes alapanyagokból, ha már annyira kell.

Akárhogy is, valamilyen módon küzdj ellene. Ne legyen otthon (én másét eleve nem eszem meg, ha van is itthon pl. csoki. de nincs), zárd ki a fejedből a gondolatot, hogy az étel, gondolj az egészségedre (ez nálam igen hatékony), bármi, csak ne repülj rá a hangsúlyozottan rossz ötlet ételekre.

2015. dec. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Ez a falási roham olyan lehet, mint amikor valaki egy többsávos autópályán akar rendszeresen átrohani egyik oldalról a másikra, aztán vissza, mert meglátott valakit a másik oldalon. Az közben nem érdekli, hogy szinte biztos, hogy előbb vagy utóbb de biztosan el fogják ütni.
2015. dec. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Készíts magadnak édességet diétásan.Itt találsz ötleteket: cukorbatagkonyha.hu Sok sikert!
2015. dec. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Leírom tapasztalatként, hátha valaki idetéved hasonló problémával. VOltam egy másik orvosnál, mint kiderült koránt sincs pajzsmirigyalulműködésem, és a cukrom is rendben van, az inzulinom azért magas PICIT,mert meghíztam, és ez természetes. A folyamatos rosszulléteim és a falási rohamok a gyógyszerektől voltak, sajnos azóta megzsokásként folytatódnak bulimia formájában, most próbálok megbírkózni vele, kisebbnagyobb siekrekkel, ha nem megy magamtól, kereshetek pszichológust. A sok víz ivása is pszichés eredetúű volt. Egy hetes kórházi bennfekvésem alatt kiderítették hogy léynegében telejsen egészséges voltam és vagyok, csupán a szedett gyógyszerektől volt ez a borzasztó sok rossz dolog. Úgyhogy tapasztalatként azt tnaácsolom minden PCOS-esnek, inzulinrezisztensnek, pajzsmirigyesnek, nézzenek utána maguk is hogy az eredményeik tényleg annyira súlyosak-e hogy 3 féle gyógyszert kell szedni, hogy a menzesz elmaradása nem pszichés, stresszes eredetű-e, és mozogjatok sokat!! Mert ne ma gyógyszertől fog rendbejönni az inzulin hanem a mozgástól! Ha nincs nagy súlyfelesleged még diétázni sem kell csak odafigyelni hogy ne egyél meg egyszerre egy tábla csokit! NE szedjetek be mindent amit az orvos egyből felír, akkro se ha nagyon nagy tudásúnak tűnik, ő is ember és tévedhet! Persze hallgassatok rá, de hogyha nem vagyotk hjobban, sőt romlik az állapototok akkor érdemes másik dokit keresni! (Ajánlom a szegedi klinikát. Nagyon jó!!!)
2016. febr. 29. 15:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!