Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy tudnék visszafordulni a...

Hogy tudnék visszafordulni a lejtőről? (Inzulinrezisztencia, PCOS, pajzsmirigy-alulműködés, meddőség, bétasejt-diszfunkció, csökkent glükóz-intolerancia)

Figyelt kérdés
Szeptember óta 160 g ch-diétán vagyok, Metforalt+Letroxot szedek,+ 3. hete Norcolutot, csak 2 hónapig, doki nem fogja tovább engedni mert 18 éves lánynak nem jó beavatkozni a hormonháztartásába, de 1 éve lassan nincs mensim, és be kéne indítani hogy tisztuljanak a ciszták. Teljesen jól megszoktam a diétát, az első két hét volt nehézkes, de amúgy kezdtem magam nagyon jól érezni, fogytam, és boldog kezdtem lenni a gyógyszer mellékhatásai ellenére is, mert tudtam hogy fél év és elhagyhatom, ha jól tartom most. Azonban az elmúlt 2 hete teljesen szétromboltam! Nem tudom mi történt, de pontosan egy hét múlva lesz a 3 hónapos kontroll, és telejsen hiába szedtem úgy érzem a gyógyszert 3hónapig, ott tartok ahol nyáron: zabálási rohamok, hízás, cukorfüggőség. Olyan szinten jön rám a csoki/gyors ch zabálás, hogy nem tudom kontrollálni. Tudom, ilyen nincs, nem lehet, önkontroll, és nem is tudom mi jár a fejemben olyankor, talán az hogy nem is vagyok beteg és félrediagnosztizáltak. Nem merem bevallani senkinek, nem tudom mit csináljak, de nem érzem magam jól a bőrömben így. Pl ma jól tartottam a diétát, erre este 6 db szaloncukor, egy marcipánszív, egy milkawaffelini, egy sportszelet, mindezt a kiszámolt vacsi után. Nem is értem magam. Komolyan nem értem. És az hogy nem tudom türtőztetni magam még inkább depresszívvé tesz. És ezek után is úgy érzem tudnék még enni. Már arra sem emlékszem hogy sikerült szeptemberben átállni a diétára. Talán az ijedtség, hogy fél éven belül szúrhatom magam inzulinnal ha így folytatom+ a meddőség. De mintha mostmár ez sem érdekelne. Nem hiszem el, hogy ennyire ne legyen önkontroll. Valaki, aki esetleg járt már hasonló cipőben, mit lehet tenni ilyenkor?

2015. dec. 1. 20:07
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Sütni-főzni semmi időm nincs, zsírra nem fogok rászokni azt hiszem, amúgy általában hidegkaját eszem napközben, két hete meg sténként rámjön a csokizabálhatnék. ma aszalt güymölcsből nyomtam be brutál menyniséget, megint rosszullétig. nemértem magam. egyszerűen nem rétem. tudom, uyganaz mint a csoki. Váááá. Hétfőn doki, kíváncsi leszek az eredményre.
2015. dec. 4. 00:14
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Amugy mennyit mozogsz? Intenziv sport utan kicsit nyugodtan engedhetsz a dietabol, illetve az inzulinrezisztencian is segit.
2015. dec. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Ez pontosan így van!

Viszont akkor is csak annyi szénhidrátot lehet enyi egy evés alkalmával ami az evést követő másfél-kettő óra alatt lebomlik normál vércukor értékre. A "normál" nálam 6.5 alattit jelent, de mindenképp 7.0 alattit, viszont a hivatalos érték amire le kell csökkenni 2 órán belül, az 7.8 alatti érték kell legyen. Ha ez fölött van akkor komoly veszélynek és érrendszeri következményeknek teszi ki magát az ember, ami néhány év alatt súlyos érszűkülethez szokott vezetni a vér magas zsírtartalma miatt. Mivel itt anyagcsre betegségről van szó, ilyenkor a szénhidrátot kell megszorítani és a koleszterinből a disznózsír féléket. Ha bár nem az evéssel bevitt zsír okozza a legnagyobb bajt diabéteszben, hanem a magas vércukor szint mellett a szervwezet állít elő zsírt, ami lassan lerakódik az összes ér belhártyája alá és az erek lassan ettől beszűkülnek. Ez a diabétesz kockázatának az elsődleges oka, a magas vérzsír.

A cukorbetegnek első számú tápanyag a fehérje. Ezen kívül kevész zsír az kell, de főleg omega3 és 6 zsírok. Azok védik az éralakat. Az érrendszeri szövődmények megelőtzésére nálam a koleszterin csökkentő sztatin jött be, a 80mg AtorvaTeva és a szigorú diéta és rendszeres intenzív mozgás.


Egyetlen dolog a lényeg, cukorból egy kicsit se szabad soha enni, inkább édesítő szerekkel kell pótolni az ízét, különben csak néhány év van hátra ami lassan de biztosan romló egészségben zajlik le. Vioszont szigorú diétával és a leírt dolgokkal egészségesen lehet élni bármeddig, amíg egyébként cukorbetegség nélkül élnénk, még kicsit tovább is, mert ha odafigyelünk a szervezetünkre, akkor egészségesebben tudjuk tartani, mint aki össze eszik mindent egészséges tudattal és hamarabb kap egy szívinfarktust, amire nem is gondolt, mert sok zsírt és cukrot evett, amitől beszűkültek az erek és ez sajnos magyar halál ok is.

2015. dec. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem úgy látszik hogy tennél valamit csak sírsz, hogy nagy a baj. Hát MINEK veszel aszaltgyümölcsöt, ha ez a problémád?? Ne vegyél! A karácsony nem indok. Egy ünnep nem lehet fontosabb mint az egészséged. A piálásról is úgy beszélsz mintha kötelező lenne. Hát nem az.
2015. dec. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Nekem ezek a falasi rohamok gyanusak, mintha nem lenne jol bealliva a dietad, vagy a gyogyszered. Nekem is ket hetig volt iszonyu rossz utana megszoktam. Van hogy kivanom az edesseget, de ennyire mint ahogy leirtad nem. A falasi rohamoknal milyen a vercukorszinted, merted mar? Mindenkepp beszeld meg az orvossal, mondd el neki öszinten, lehet a gyogyszereden kell allitani valamit. Asdig meg probalj uralkodni magadon. Ha edessegre vagyok en inni szoktam egy stevias teat, es ha tenyleg nagyon nem megy, akkor egy adag feherjeport( vizzel). Edes, de alacsony a szenhidrattartalma es nekem felkavarja a gyomrom, igy utana nem sok kedvem volt barmit enni.
2015. dec. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

A diabétesz rendben tartásában sajnos már van elég nagy gyakorlatom. pontosabban az nem sajnos, mert kényszerűségből rá vagyok szorulva, hogy tudjam mi a teendő, akkor jobb is hogy tudom, mert amíg nem voltam tisztában ezekkel a dolgokkal, kezdődtek szövődmények. Az tette meg bennem az elhatározást, amikor a szemészeti szövődmények elkezdődtek talán két éve és mondták, hogy megvakulhatok mint általában a rosszul, vagy egyáltalán nem diétázó vagy nassolgató cukorbetegek egy része. Előtte a szombati napon mindig ettem egy kevés cukros sütit valami korábban szokásos édességet is. Azt mondtam, heti egyszer egy süti nem árthat. De ártott.


Aztán a szokásos éves szemészeti vizsgálaton egyszer csak mondta az orvos, miközben a vizsgáló műszerrel nézte a retinát, hogy itt van egy kis bevérzés.. itt is és erre is. A mikro kapilláris ereken vannak kezdődő mikro aneurizmák, mondta a szemész orvos. Legközelebb egy-két hónap múlva már tócsás vérzést mondott és beutalót adott a máriautcai szemészeti klinikára. Kérdeztem, hogy az mit jelent ez a bevérzés és az, hogy változik és növekszik? mondta, hogy a diabéteszeseknél általában a vérben túl sok a koleszterin, a zsír és ez ki szokott rakódni a szervezet minden erében az érfal és az ér belhártya közé. Ezek beszűkítik a keringés keresztmetszetét és a megfelelő vérellátás és oxigén ellátás nélküli területeken az ér falát alkotó szövetek kezdenek bomlani, szétesni, félig áteresztővé válni és azokon a részeken a vér plazma folyadéka a szövetekbe vándorol és vértestek is kiszabadulnak.


Ez lassítható -mondta-, ha a vér cukor szintjét normál értéken tudjuk tartani és csökkentjük a koleszterin bevitelt, a vér koleszterin szintjét pl ne egyek diszózsírt mert vannak a káros zsírok ami az érfalra kirakódva a keresztmetszetet szűkíti végül elzárja teljesen. a károsodást, az egész test érrendszerének a leszűkülését, a lábnál, a veséknél a szív ereinél a szemben és mindenhol a szervezetben leszűkülnek, lassan elzáródnak az erek a vérben a sok zsírtól és a szervezet minden része lassan megfullad és működésképtelenné válik.


Ez csak hatalmas önfegyelemmel és megfelelő diétával és szükség szerinti gyógykezeléssel tartható fenn és javítható, amit ha tartani tudunk az egész életünk folyamán sok odafigyeléssel, akkor hosszú egészséges életet élhetünk el így is.


Egyébként én is eszek aszalt gyümölcsöt de a lényeg, hogy amikor megéhezek akkor választani kell, hogy megeszem azt a szénhidrát adagot valami rendes kajából amit legfeljebb két óra alatt lebont a szervezet, vagy beviszem 5 deka aszalt gyümölcsből. Többet nyilván nem fog lebontani a szervezetem két órán belül, tehát nem ehetek többet belőle. Ha valaki ezt nem állja meg az már készülhet a szövődményekre amit másképp nem lehet elkerülni.


Csokit is eszek, csak nem cukor édesítésűt, mert azt tudom, hogy akkor az életemmel játszom. Ha valaki mégsem állja meg, hogy csak korlátozott mennyiséget szabad enni a cukor és fehér liszt nélküli élelmiszerekből is, az hamar megtanulja, hogy nem kellet volna. Aztán vagy rájön időben, vagy pedig tönkre tesz a szervezetét és pár éven belül.. elköszönhet a világtól.

2015. dec. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Teljesen igaza van annak, aki azt állítja, olyan mintha nem si akarnék megálljt parancsolni neki, de ez most tényleg nem ilyen egyszerű. Aszalt gyümölcsöt kaptam ajándékba úgy,hogy azt hitték, azt szabad. Haza akartam vinni most hétvégén de addig többször rájártam. na most, a nap folyamán többnyire tartom a diétát, és van, hogy nagyon emgkí@ánom az édeset, de TUDOK NEMET mondani. Többször. Mert egyszerűen nem akarok cukorbeteg lenni. És aztán beüt a dolog, én nem tuodm mi jön rám, ilyenkor nem is gondolkozom, nem mértem még ilyenkor mennyi lehet a cukrom, de lehet megpróbálom ,de akkor tényleg nem gondolok semmire. Nincs benne maz se, hogy ezt nem lehetne, csak valami távoli hang belülről riogat hogy nemszabad, nem szabad, én meg csak tömöm. És ez pár hete, mondom, az elején nem volt ilyen probléma a diétával, nyilván volt hogy nehéz volt, de önuralommal ki lehet bírni.. Én nem tuodm lehet-e tényleg a gyógyszer rosszul beállítva, de egyre jobban aggódom, mert ma is volt ilyen, ma megpróbáltam cukormentes nápolyit enni olyankor ,de abból meg sikerült 60 g ch-nyit benyomni. Jajj. nem is értem hogy vagyok képes ennyit enni! Hétfőn beszélek az orvossal, és hamégegyszer rám jön ilyen roham, megmérem a cukrom, van mérőm, de nem szoktam méregetni... Amúgy azzal sem vagyok tisztában, hogy mennyi a "normális" legmagasabb vércukorszint? vagyis ha mondjuk ilyenkor 1 órával a falási roham után megmérném, mi az az érték ameddig egészséges embernél felmehet nagy mennyiségű cukor fogyasztása után? és köszönöm a tippeket, a tejet is el foogm hagyni, hátha az a ludas (a diéta elején azt is elhagytam , cukormentes szójatejeztem meg néha kókusz vagy mandulatej, ezekből van csak cukormentes alpro. sajna a legtöbb cukrozott.. de aztán néztem, hogy a pajzsmirigy-alulműködés miatt meg a szója nem ajánlott, és elhagytam ,pedig ugye vega is vagyok.. de mostmár fogyasztok halat, rászoktam! :) Meg olajos magvak. Egészséges zsírsavak.:) )
2015. dec. 5. 16:08
 18/24 A kérdező kommentje:
Amúgy ha tartom a diétát, akkor reggelire 4 dkg zabpehely + kávé max 1 deci tejjel, tízórai: kis zöldalma+ natúr joghurt, ebédre általában sajt, zöldségek, vagy ha vanidőm főzni valami kuszkusz, bulgur, köles, hajdina, uzsonna általában egy grapefruit, vacsi meg megintcsak zöldségek, sajt, bulgur-féleség, néha hal, tojás, túró, de ezek nem számolósok... Nassolnivalónak meg magvakat szoktam enni. Szezámmag, lenmag, tökmag, napraforgómag, mogyoró és diófélék. Kávézni szoktam, de akkro majd elhagyom belőle a tejet. Kávétejszín?? Ez a diéta így jó amúgy ? Mi lehet a probléma, ami miatt nem működik?? Tényleg lehet a tejtől? És a szójával mi a helyzet szeirntetek? annyira megosztó..
2015. dec. 5. 16:16
 19/24 A kérdező kommentje:
Meg néha szoktam ch-csökkentett péksüteményeket, kenyereket, de többnyire ezek is fehérített lisztesek, én meg inkább csak akkor veszem meg, ha látom hogy teljes kiőrlésű gabonákból van..
2015. dec. 5. 16:18
 20/24 anonim ***** válasza:

Figyelj, van az a szint ahol a kedves megértés már nem használ többet. Lehet neked egy nagy pofonra lenne szükséged. Mármint átvitt értelemben, amikor is meglátod milyen súlyos a helyzeted...

Azt megértem, hogy amikor elkezdesz édességet enni, akkor nem tudod megállni, de azt nem, hogy amikor tiszta a fejed, akkor miért nem gondolkozol előre! Ha valaki aszalt gyümölcsöt ad neked mert nem tudja, hogy nem szabad, akkor nagyon megköszönöd és visszadod neki. Ha fontos vagy számára, akkor nem sértődik meg. Az egészséged fontosabb. Vagy odaajándékozod a legközelebbi szembejövő embernek. Nekem az ilyen írások alapján kissé életképtelennek tűnsz néha. Mindenre felteszed csak a kezed, hogy véletlen volt, nem te tehetsz róla, mások adták, karácsony, osztálybuli stb...

2015. dec. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!