Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Dietaval lehet fogyni?

Dietaval lehet fogyni?

Figyelt kérdés
Van rajtam kb 12-15 kg folosleg, amitol megszeretnel valni. De a munkam miatt eleg keves az idom, es nem igazan tudom beszoritani az edzest. Ezert megvalogatnam, hogy mit eszek es dietaznek. Letudnam evel adni a folosleget? (Ulo munkat vegzek)

2016. márc. 3. 11:45
1 2
 1/12 anonim válasza:

Természetesen :)

Próbálj kevesebb szénhidrátot enni,de teljesen ne vond meg mert szédelegni fogsz.

2016. márc. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
kevesebb szenhidrat, tobb feherje? igy helyes? :)
2016. márc. 3. 12:14
 3/12 Szintis Zoli ***** válasza:
Lehet, mert elég a kalóriadeficit is, de nem lesz olyan szép az eredmény, mint ha a fehérjebevitel megemelése mellett mozgással is igyekeznél arra ösztönözni a tested, hogy az izmaid helyett a zsírpárnáidból fedezze a szükségleteit.
2016. márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 mire gondolsz pontosan? Dietaval es kaloriadeficit-el le tudom adni a folosleges kilot, de nem leszek szep kidomborodo (ha csak egy kicsit is) izmaim?
2016. márc. 3. 17:11
 5/12 Szintis Zoli ***** válasza:

Igen. Nem csak a testépítőkre igaz, hogy szálkásításkor cél az izomzat megtartása. Amikor kalóriadeficitben leszel, a testednek választania kell majd:

a nehezen hozzáférhető zsírt mobilizálja vagy a könnyen elérhető izomszövetet. 2 módon veheted rá, hogy az előbbit válassza: növelt fehérjebevitel és az izmok használata. Amit nem használsz, azt a test leépíti. Ez a biológiai háttér, ezt igazolja a gyakorlati tapasztalat és ha belegondolsz így logikus.

Lehet persze, hogy olyan jó genetikával rendelkezel, hogy "megússzák" az izmaid, de nagy valószínűséggel nem. Löttyedt leszel. Ez van. 12-15 kg nem kevés.

Az test és anyagcsere is meghálálja, ha nem csak evésmegvonással kerülsz kalóriadeficitbe, hanem a mozgásmennyiség megnövelésével és némi szénhidrát illetve zsírmegvonással.

2016. márc. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ertem, halasan koszonom a boseges informaciot. Ez esetben a dieta melle valamifele edzest mindenkepp be kellene iktassak, lehetoleg olyat ami stimulalja az izmokat, sulyok vagy sajat testsulyos edzest. (Ha jol ertelmeztem) Maskulonben lefogyok, de az izmaim is visszabb epulnek, nem mellesleg (ahogy irtad) lottyedt lesz.
2016. márc. 3. 18:06
 7/12 anonim ***** válasza:

Jó étrenddel várható, hogy ne veszíts sok izmot, de ugye, ami izmod amiatt van, hogy nagyobb tested hordoz s ebből a feleslegből fogysz, akkor ezt a többletizmot egészen logikus a testnek elbontani, hisz költséges és felesleges. Na ezért is jó edzeni, de egyébként is segít. Anyagcsere gyorsítás, jobb közérzet és energiaszint, a mozgásra iszonyúan szükséged van ülőmunka mellett... Nekem némi tartást is ad az, hogy heti 3-szor teljes testes edzést nyomom, akármi is van. Ez igényel egy pici fegyelmet, ami akár segíthet az evés fegyelmezettségében is :D

Kevés mozgás is mozgás. Vagy beiktathatsz valamit hétvégén, én régen sokat túráztam akkor. Ha neked ennyi időd nincs vagy nem vonz, akkor valami rövidebb, intenzívebb mozgás is lehet :)

2016. márc. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7 meggondolom az ajanlatod, ami engem vonz, az a sajat testsulyos edzes :)

Ami biztos, hogy a dietat bevezetem.

2016. márc. 4. 15:58
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia. Én a 13 napos diétát ajánlom. [link]

Nagyon jól lehet vele fogyni, bár nekem nem szokott összejönni a 8 kiló egyszerre. Persze, ez attól is függ, hogy mennyiből kell leadni. Nem kell megvárni a fél évet, hogy újra megcsináld, 2 havonta mehet.

2016. márc. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szintis Zoli ***** válasza:
#9 vagy szívat, vagy facepalm.
2016. márc. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!