Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » CSAK diétával lehet fogyni?

CSAK diétával lehet fogyni?

Figyelt kérdés
Tehát ha napi 900-1000kcalt eszek, de nem mozgok, úgy fogyhatok? Fogytam már 7 kilót, de a mozgás nagyon nehezen megy, sajnos csak pár perc megy és nem tudom emelni mert nem bírom. Lecseszést nem kérek. 2 gyerekes anyuka vagyok. 30 kg felesleggel. Köszi a válaszokat!

2015. nov. 26. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
-anya,bármennyit fogyhatsz csak diétával is ,én is nő vagyok, nulla mozgás mellett fogytam 20 kilót,csak azzal,hogy keveset ettem...
2015. nov. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Genetika függő, én nem tudok csak diétával fogyni, csak mozgással tudok.
2015. nov. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet. Mindenki lefogy, ha elég keveset eszik s nem fényevő - de bizonyos esetekben ez kegyetlen, egészségtelen dolog és nem valósítható meg, hacsak nem kényszerítik az embert koplalásra (ez vagyok én. ha van étel, nem fogok éhezni, s a testem is rosszul működne úgy. viszont bizonyára gyorsan fogynék. trükkösebb szervezetű emberek lassan fogynának, de legalább kikészülnének közben és pokol lenne számukra az élet).


A mozgás fogyási céloktól független is kell. S ha te pár percnél többre nem vagy képes, akkor neked esszenciális, hogy mozogj, mielőtt megbénulsz vagy valami... Egy embernek bírnia kell a szolid mozgást órákig... Az intenzívvel persze más a helyzet, de az is fejleszthető.

Mert azt ismerem, hogy az embert nem tudja rávenni magát a mozgásra, 4 éve ez van nálam. Sosem sportoltam. De 30 km-t azért le tudok gyalogolni hegyen vagy fél órát közepes intenzitással tornázni...


1000 kcal a legtöbb embernek koplalás, nem ajánlatos, nem ideális. 30 kg felesleggel főleg kevés, ott általában azért még könnyebben fogy az ember. Normális anyagcserével fogynod kéne többel is.

De van, aki bevállalja az ilyen kevés evést. Lefogyni le lehet vele, hogy mennyire egészségesen és kibírhatóan és gyorsan, az változó.

Viszont ha keveset eszel, feltétlenül menj rá a tápanyagdús ételekre (kevés ételnél nem fér mindenféle tápanyagszegény, csak energiának jó töltőanyag) s talán szedj is étrendkiegészítőt. De jobb, ha többet eszel és picit mozogsz. Ha pár percet, akkor pár percet. A gyerekek körül eleve nem lehet mozgásszegény az életed, fura, hogy csak pár percet bírsz... Mit csinálsz, ami nem megy? Vedd vissza az intenzitást, nehézséget, mozogj olyat, ami hozzád passzol :) De pár perc is sokkal több, mint a semmi.


Étrended milyen? Ez mindig alapvető, de mozgásszegény, kalóriaszegény esetben különösen fontos.

2015. nov. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én 3 gyerekes anyuka vagyok, az utolsó terhességem után volt rajtam 18 kiló felsleg, mégis volt időm és legfőképpen akaratom, hogy mozogjak. Nemcsak azért, hogy lemenjenek a kilók, hanem mert kikapcsolódtam és levezettem vele a stresszt. Szóval semmi se lehetetlen.


Éhezéssel könnyű fogyni, csak eljön a pont, amikor a szervezeted kimerül és legyengül, mert napi 900-1000 kalória maximum egy egérnek elegendő.

2015. nov. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kitartás kell. Amikor én elkezdtem futni (csigatempóban) másfél perc után már nem kaptam levegőt. 2 hónap után már 20 percig bírtam folyamatosan

De egyébként lehet csak diétával is fogyni bár szerintem te nagyon nagyon keveset eszel és az nem egészséges

2015. nov. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jólvan, veregesd meg a vállad anyuka. Te megcsináltad, ügyivagy. Egyébként nem éhezem. Tudsz olvasni bogaram? Vagy kiizadtad az agyad?
2015. nov. 26. 19:34
 7/13 A kérdező kommentje:
Többieknek köszönöm a választ. Nagyon alacsony vagyok, így többet nem ehetek, főleg hogy nem mozgok hozzá. Szóval nem éhezem-a gyengébbek kedvéért.
2015. nov. 26. 19:35
 8/13 anonim ***** válasza:
Attól hogy nem éhezel még keveset eszel. Az anorexiások se éhesek pár hónap csak napi egy almán való tengődés után. Még 500 kcalt nyugodtan hozzácsaphatsz
2015. nov. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Csak mert nem vagy éhes, simán koplalhatsz, akik 500 kcal mellett nem éhesek vagy akik 2 napig nem esznek, mert nem éheznek meg, azok is koplalnak.

Azt írod, alacsony vagy, ez kevés mozgással, lassabb anyagcsere mellett természetesen máshová teszi a koplalási szintet, bár 30 kg feleslegnek is van azért energiaigénye, ha nem is olyan sok.

Ha koplalnod kell a fogyáshoz, akkor jobban jársz, ha inkább az elégetett kalóriák számát növeled, amire a mozgás messze a legjobb.

2015. nov. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Befejeznétek? Mondom hogy nem éhezem... én jobban tudom mint ti, akik nem is ismertek. Napi 5x eszem, de van hogy 6x. Sok csirke sok zöldség, tk kenyér, hal, gyümölcs, néha egykis édesség is lecsúszik. Ez koplalásnak hangzik?
2015. nov. 27. 07:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!