Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, a legjobb...

Mit tehetnék, a legjobb barátnőm anorexiás?!

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy jó helyre írom e ezt, vagy sem.

Nos kb 2-3hete kezdődhetett ez az egész.

Én távol voltam másfél hete párnapig (4-5 napig) ... ahogy hazaértem találkoztam is a barátnőmmel, rá se ismertem nagyon le volt fogyva, az arca beesett volt, sose láttam még ilyen vékonynak. Régebben sem volt dagi v akármi, volt rajta pár kiló, vagyis inkább volt rajta mit fogni, de tök normálisan nézett ki 36os nadrágot hordott, magas és csak 16éves. Mondtam neki, hogy úristen, hogy le van fogyva erre ő: Oh, igen? Észre se vettem, szerintem egyáltalán nem.

Akármikor együtt vagyunk nem eszik, ha átjön hozzám nem eszik, a suliba se hoz kaját, csak sima vizet iszik egész nap...és egyre rosszabb ránézni.

Nincs barátja, szakítottak a nyáron, akkor is fogyott pár kilót, de utána rendbe jött, de ez most más, és nem volt ő annyira szerelmes, de ez ami most van ahogy most kinéz valami szörnyű. Én mit tehetnék? Segíteni szeretnék neki. Magába zárkózott lett, alig nevet stb.... nagyon hirtelen fogyott le. Köszönöm előre is a válaszokat.


2009. szept. 2. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
mutass neki pár elrettentő példát
2009. szept. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
azzal nem megyek semmire, régebben volt h fogyókúrázott és mindig mondta h milyen szép vékonyak azok a lányok akik anorexiások... ha az arca elé raknék egy képet nem reagálna rá, csak max annyit, hogy de jó neki h ilyen vékony, miközben kb ő is úgy néz már ki... :S
2009. szept. 2. 18:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvass utána az interneten és mutasd meg neki is a cikeket. Mindenképpen mondd meg neki, hogy mi a gyanúd, persze nem fogja elhinni, mert ez is a betegség része. A szüleivel is beszélj, mert ez életveszélyes lehet.
2009. szept. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok.akkor először is rá kell ébreszteni hogy azelőtt jobban nézett ki,amíg nem volt sovány.bevallom én is anorexiás voltam elég sokáig és amikor mondták mennyire rosszul nézek ki akkor ébredtem rá hogy hülyeséget csináltam.nekem nincs más ötletem hogyan lehet ezen segíteni de nekem a mások véleménye segített.na meg amikor már vadidegen emberek is összesúgtak mögöttem mennyire rosszul nézek ki.
2009. szept. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!!! Régebben az idióta fiúk némelyike tettek rá olyan megjegyzést h dagi, pedig nem volt az, csinos szép lány, még most is, csak nagyon nagyon le van épülve... :( :S Igen, lehet, hogy a szüleivel kéne beszélnem erről...
2009. szept. 2. 18:22
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor döbbentem rá, h baj van, amikor észrevettem, h lassú a pulzusom, alacsony a testhőmérsékletem. Féltem, h belehalok (lehet, h nem is voltam már messze).
2009. szept. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

utolsó, ha szabad kérdezősködnöm, mi történt veled? Senki sem mondta neked h baj van? stb....

Elnézést, h ha kérdezősködnék, csak egyszerűen fogalmam sincs h mi válthatta ki ezt a barátnömél , csak keresgélek, de nem találok semmi olyat ami kiválthatta volna ezt nála... normális családja van, mindene megvan ami csak egy normális embernek... nem értem én ezt... tudom nem is nekem kell, csak rossz.

2009. szept. 2. 18:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia!én hasonló helyzetben voltam,mint a barátnőd,és 16 évesen kezdődött,de 18 vagyok most,és hát,elég nehéz ennél a betegségnél,nagyon rossz állapotban voltam,most 164/44 kg vagyok,és hát,ehhez neki kell rájönnie,mi az ,amiért elkezdte ezt csinálni,és mindenképp meg kell beszélnie valakivel a problémáit.Ha teljesen meggyógyultam volna,nem biztos,hogy most is a fogyós oldalakat nézegetném..Te,mint barátnő annyit tehetsz,hogy mindenképpen szólsz a szüleinek,mert akár bele is halhat,ha nem veszik időben észre!
2009. szept. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!