Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van esélyem a fogyásra?...

Crew3357 kérdése:

Van esélyem a fogyásra? Lehetek még valaha vékony?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok s 2 évvel ezelőtt hirtelen rengeteg felesleges súly lett rajtam s most 75kg vagyok, csak az a baj hogy 165cm szóval elég kicsi,s főleg a fenekemnél és a hasamnál lehet legjobban látni az elhízást.


Azt szeretném megtudni hogy jó esélyem van leadni ezekről a részekről a felesleget, s ne búsuljak hogy már mindegy?


Ne egyek annyit? sok gyümölcsöt-zöldséget egyek? Sportoljak?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. márc. 12. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Simán le tudod adni, nem kell elkeseredni. Sportolj, és táplálkozz helyesen. Olvasd el a Sárga kapszula című ingyenes ebookot. Ebben benne van a leglényegesebb alaptudás, ami szükséges ahhoz, hogy egészségesen fogyj. A koplalást, és mindenféle bulvármagazinokban található csodadiétákat felejtsd el, ahogy a fogyasztó szereket is. Előbbiek egészségtelenek és többnyire totális baromság (90 napos, stb.), utóbbiak pedig nem érnek szinte semmit, főleg az árukhoz képest. Sok sikert!

Amit nem kell megenni az említett könyvből, azok a táplálékkiegészítők. Nem szükséges, ahogy valószínűleg a 2g fehérje testsúlykilogrammonként sem az. De azért legyen tisztességes fehérjebeviteled (80-100 g/nap).

2016. márc. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Innen kell letölteni? [link]
2016. márc. 12. 11:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy hirtelen felszaladt? Hajad nem hullik?


Nem akarlak megijeszteni, de simán lehet pajzsmirigy problémád, a háziorvosod egy egyszerű vérvétellel megállapíthatja.


Étkezz naponta 5-ször, figyelj oda a minőségre és a mennyiségre egyaránt.


Fogyassz szénhidrátot, de mértékkel! (Cukor, finomliszt, péksüti, fehér kenyér stb... felejtős!)


Gyümölcsöt diétában nem nagyon fogyasztanék... inkább délelőtt és alma, narancs, grapefruit, citrom, tehát savanyúbb gyümölcsöket.


Zöldség korlátlan mennyiségben mehet :)

2016. márc. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ehetsz bármilyen és bármennyi gyümölcsöt, vitaminok szempontjából is fontos, viszont csak éhgyomorra, és utána 30 percig ne egyél mást. Tehát reggelinek, tízórainak, uzsonnának kiváló. Zöldségekből kerüld a nehéz, magas keményítőtartalmúakat (krumpli, bab, lencse, sárgaborsó, kukorica), a többiből bármennyit ehetsz húsokkal vagy tojással. A zsíroktól nem kell félned, viszont kerüld az étolajat és a margarint. Tejtermékekből csak kefír, natúr joghurt (ezek is jók magukban egy étkezésnek, ha nem vagy tejérzékeny, nincs tőlük puffadásod, hasfájásod), vaj. De ha egyáltalán nem eszel tejterméket, az se baj. Leginkább a szénhidrátokat kell csökkentened vagy teljesen kiiktatnod az étrendedből, mert ezek hizlalnak (gabonák, kenyér, tészta, rizs stb.). Azt felesleges is mondanom, hogy mindennemű cukor, cukrot tartalmazó étel, édességek, csokik, sütik, péksütik, kekszek, chips, üdítők, bolti gyümölcslevek mennyire hizlalnak. Olajos magvakat ehetsz (mértékkel), viszont ne egyél földimogyorót. Ha van lehetőséged, szedj valamilyen természetes vitaminkiegészítőt és omega 3 kapszulát. Ha hiányzik az édes íz, pár szem aszalt gyümölcs vagy egy kis mézes tea segíthet.

Ha ezeket betartod, és nem valamilyen betegség áll a hízásod hátterében, rendkívül gyorsan le tudsz fogyni úgy, hogy közben nem kell éhezned.

2016. márc. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Nincs semmi betegségem, csak 2 évvel ezelőtt elkezdtem hízni s nem nagyon foglalkoztam vele, de most már kicsit piszkál hogy kövér vagyok.
2016. márc. 13. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!