Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni máshogy nem lehet?...

Fogyni máshogy nem lehet? Mondjak le arról, hogy valaha vékony leszek?

Figyelt kérdés

Arra már saját bőrömön tapasztalva rájöttem, hogy még cukros dolgokat eszem, nem fogok fogyni, hiába mozgok rendszeresen és egyébként kalóriakereten belül többnyire egészségesen eszem.

Most rávettem magam, és nagy nehezen végre hosszú hónapok után "le tudtam szokni" a cukorevésről, de még így sem fogyok.


Nem eszem fehér kenyeret sem, cukrot sem. Viszont olyan ételeket, amelyek nem éppen diétásak, azokat igen. Pl krumplit sokat, rántott húst, túrós tésztát, rántott sajt stb.


Ezekről már nem leszek képes lemondani. Nem fogok tudni egész nap zöldséget és zabot enni, és ami rossz hír, hogy a tojást meg a túrót már nem is szeretem.

A neten már néztem étrendeket, mindegyik nagyon drasztikus nekem.


Akkor ha ezeket az ételeket nem hagyom el, és nem változtatok az étkezési szokásaimon, akkor hagyjam is a diétát a francba?


(egyébként nagy túlsúlyról van szó.)


2015. júl. 11. 22:21
1 2
 1/19 Bob the builder válasza:
73%
az 5:2 es diétának nézzél utána az 2nap szopacs de 5 nap nyugi
2015. júl. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell SEMMIRŐL lemondanod. Én 15 kilót fogytam úgy hogy szinte minden nap ettem valamit kis édességet, csokit vagy sütit, egyszerűen számolom a kalóriákat, meg persze azért mozgok is. :)
2015. júl. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%

Elég érzékeny lehetsz a cukorra, bizonyára bekavar Neked, ha nem tudsz mellette fogyni.

Ez van, nem mindenkinél vezet sikerre az, ami másnál igen. Nálam úgy tűnik, nagyjából csak a kalóriadeficit számít fogyásnál, az nem, hogy mennyi cukrot eszem, viszont nincs egészséges étrend, amiben extrém erőfeszítések nélkül kalóriadeficitben tudnék enni kevés mozgással, hiába nem lassú az anyagcserém. Ha többet mozognék, akkor is csak csigatempóban fogynék, bár az jó lenne nekem. Mondjuk a szénhidrát engem többnyire éhessé tesz, ezért célszerű kerülnöm. Nem tudom, hogyan állapítod meg a kalóriaszükségletedet, de lehet azzal kapcsolatban tévedni is, mindkét irányban. Úgyhogy lehet, hogy azt hiszed, kalóriadeficitben eszel, miközben nem. Csak egy tipp, lehet, hogy Te biztosan tudod, hogy nem így van, de nekem kevés az információm.

Azt sem tudom, mennyi idő után látod, hogy valami nem működik számodra. Vannak igen türelmetlen emberek.


Olyan nem igazán lehetséges normál, nem mágikus, a semmiből energiát nyerő testtel, hogy normálisan eszel s rengeteg mozgással sem fogysz. A sok mozgás megvalósítása egészen más kérdés, azt ismerem.


Mondhatnám, hogy a hús zöldséggel s esetleg némi rizzsel igen finom lehet, de azt sem eheted folyton, s ha mást kívánsz, az is komoly érv, nekem legalábbis, bár egy bizonyos túlsúly után én talán még az étel élvezetét is átértékelném, illetve én megtalálnám az élvezetet bármely étrendben, amit hajlandó vagyok követni. Rengeteg ételcsoportot elhagyhatsz úgy, hogy egyre jobb ételeket eszel, bár bizonyára kell hozzá egyfajta ízlés. De sokféle jó étrend van, egyáltalán nem kell zabot enned s pláne nem sok netes nőimagazinos borzalmat követned (nem tudom, ilyenekről írtál-e vagy normálisabbakról, de én a tipikus szálkásító diétától is falnak mennék első nap, ahogy minden tipikus diétával ez a helyzet, nekem extra speckó saját kell).


Úgyhogy én próbálkoznék még...

A húst nem szereted annyira, hogy simán megsütve, zöldségekkel, illetve némi rizzsel edd?

2015. júl. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

[link]


Rizs, csirke/pulyka, zöldség

Aerobik edzések

2015. júl. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
46%
#4: Na, pont ezt nem akarja meglépni, a leírás alapján...
2015. júl. 12. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen típus vagyok. Nekem csak akkor indul meg a súlyom ha a diéta és a mozgás tökéletes. De akkor nekem is megvan a heti 1 kiló. Szóval ezzel a genetikával egyszerűen ez amit csinálsz nem hat, ennyi. De ne a fogyásról mondj le. A gondolkodásmódodon kellene változtatni, mert amíg nem vagy hajlandó elfogadni hogy a diétás kaja nem feltétlenül az amit te szeretsz, addig nem fogsz fogyni! Igen, drasztikus a diéta főleg túlsúly nagy esetén. A kaják, amit írtál hogy eszel, egyszerűen nem diétásak. Továbbá edzésről nem írtál semmit. Szóval egy elcseszett étrend semmi különös mozgással nem fog eredményt hozni soha. Lehet hogy valakinek ez így jó, de te (és én) nem az a típus vagy. Ajánlom a Sárga kapszula könyvet online és ingyenes.
2015. júl. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
5-ös: akkor ne akarjon lefogyni. Láthatod hogy más is ugyanazt tanácsolta mint én, én és 6-os értünk hozzá, ennyi.
2015. júl. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Persze, de ilyenkor mondjátok azt, hogy nincs mit tenni. S én is értek hozzá :) Sokféleképpen lehet fogyni, én már elég sokat fogytam úgy, hogy azt eszem, ami nekem jó :)
2015. júl. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

7

Akkor te voltál! :)

Amúgy azért írtam hogy fejben sok eldől. Annyit fogy amennyit belerak ebbe a dologba. Ha nem hajlandó mozogni sem és rendesen enni sem, akkor sajnos a válasz igen, úgy marad. De soha ne higgye hogy nem képes megcsinálni, mindenki képes rá.

2015. júl. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%

8


Mi nem azt mondjuk hogy nem tehet semmit, leírtuk hogy mit tehet. Pont azt mondom hogy ne adja fel. Ok hogy értesz hozzá, vagy magadhoz értesz, de ne mondd már neki hogy bármit ehet, ha nem az a fajta, úgy neki nem használ. Így elmegy a kedve, mert azt hiszi baj van vele, hogy más zabál neki meg nem lehet. De nincs vele baj, csak máshogy kell közelíteni a témához.

2015. júl. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!