Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék lefogyni? (-10...

Hogyan tudnék lefogyni? (-10 kg) Mit sportoljak amitől a zsír a hasamon elkezd fogyni?

Figyelt kérdés
Hasznos napi étrendet szeretnék valakitől amitől fogyni lehet reggel délben este hány órakkor mit egyek. Konditerembe nem járnék szóval gyúrás kizárva nem izmokat szeretnék hanem legalabb minusz 10 kg fogyást.168 cm magas vagyok és 72 kg (20 éves srác). Eddig igazából nem érdekelt a testem ,de most szeretnék fogyni.

2016. márc. 23. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Én éppen erőteljesen fogyóban vagyok, teljes étrendet nem tudok írni neked, de megosztom veled az alapelveket, mik mentén könnyen el tudsz indulni, és ki tudod találni, hogy mit kell enned. A legfontosabbak:

Napi 5 étkezést vezess be az életedbe, a tízórai és az uzsonna könnyű legyen, pl. egy alma egy korpovit keksszel, vagy hasonlóval, egy kefír, ilyesmi.

Figyelj oda, hogy naponta 2,5-3 liter vizet legalább igyál meg.

Egyél meg naponta 0,5-1 zöldséget és gyümölcsöt.

Ha nincs vele gondod, a három főétkezésedben legyen lehetőség szerint tejtermék vagy hús valamilyen formában (fehérjeforrás).

Kezdj el teljes kiőrlésű dolgokat enni, teljes kiőrlésű kenyerek, kétszersültek nagyon jók tudnak lenni.

Felejtsd el a fehér lisztet és a cukrot úgy, ahogy van.

Figyelj oda a kalóriákra - az interneten könnyen ki tudod számítani a testsúlyodhoz a napi alapanyagcserédhez szükséges energiát, ebből vonjál le kb. 500 kalóriát, és ennél a kapott értéknél ne vigyél be többet egy nap.

Ha lehet, mozogj heti háromszor, pl. biciklizz, sétálj, kocogj, amire van lehetőséged és jól esik.

Ha ezekre odafigyelsz, biztosan nem marad el a várt eredmény. Ha lenne még kérdésed, nyugodtan írj privát üzenetet, szívesen válaszolok ha tudok.

2016. márc. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, a zöldség-gyümölcs 0,5-1 kg akart lenni, ez lemaradt.
2016. márc. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na jó, az egyik napomat leírom röviden:

Reggeli - egy doboz kaukázusi kefír (450 ml, 234 kcal), 4 db teljes kiőrlésű kétszersült (kb. 30 g, 120 kcal)

Tízórai - 1 alma (közepes, kb. 95 kcal), korpovit keksz (4 db, 87 kcal), tejeskávé (1,5 dl, kb. 50 kcal)

Ebéd - csirkemell (350 gramm, 399 kcal) joghurtba pácolva gyömbérrel, kevés olajon megsütve (plusz kb. 190 kcal), saláta kígyóuborkából és jégsalátából (kb. 30 kcal) kapros-joghurtos öntettel (kb. 30 kcal)

Uzsonna - Teljes kiőrlésű kenyér (110 g, 272 kcal), Leerdammer lightlife sajt (2 db, 40g, 108 kcal), koktélparadicsom (10 darab, kb. 150 g, 27 kcal)

Vacsora - Teljes kiőrlésű kenyér (100 gramm, 247 kcal), Milkana Creamy sajt (20 g, 75 kcal), kígyóuborka (100 g, 12 kcal), Danone Activia Fusion joghurt (1 pohár, 125 g, 128 kcal)

Na, ez nem tökéletes példa, mert nem sikerült aznap túl sok gyümölcsöt és zöldséget ennem, a végére 2104 kcal jött ki, ami az én testsúlyomhoz viszonyítva kevés is egy kicsit. Nem mondom, hogy ezt kell követni, de ez alapján talán könnyebben el tudod kezdeni.

2016. márc. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A mozgáshoz pedig én hetente egyszer kocogok (ha nem megy végig, néha sétálok közben) 1-1 órát, ezen kívül biciklizem, és tervezem, hogy eljárok úszni.
2016. márc. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!