Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az mitől van, hogy ugyanannyit...

Az mitől van, hogy ugyanannyit esznek, de még is valaki meghízik vagy valaki nem hízik el?

Figyelt kérdés
Ugyanannyit mozognak...

2016. ápr. 6. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez alkati kérdés is, édesapám kb. a harmadát eszi annak, amit én, pedig jóval magasabb termetű. Azt hiszem, az alapanyagcsere az, ami ezt befolyásolja. De én azt is gyanítom, hogy ugyanaz a mennyiségű mozgás más-más energiamennyiséget igényel a különböző emberekben.
2016. ápr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Genetika. Nekem relatìv alacsony szènhidràton kell lennem hogy tartsam a formàm. Baratnőm pedig a sült krumplihoz, nokedlihez,stb is eszik kenyeret, mègis èvek óta 163 cm ès 45 kg. Mindenki màskènt reagàl a dolgokra.
2016. ápr. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még ha az izomtömeg is ugyanaz, más az anyagcsere sebessége... Óriási szórás van. A párom 65 kilós és nem edz meg semmi (azért mozog valamit, de nem nagyon aktív), de sokkal több kalóriát igényel, mint egyes, nála 20 kilóval izmosabb testépítők...


S vannak még az olyanok, mint én. Meg tudtam hízni, nem mondom, 3 évtized konstans zabálással, évi 1 kilót felszedve, de tényleg ez volt a maximumom. Ha csak napi sokszáz kcal plusz van egy hónapig, nem történik semmi. Én ezt stagnáló típusnak nevezem, mivel nagyon széles a súlytartó kalóriaigényem sávja adott aktivitásnál. A fogyásom elején is feltűnő volt, hogy sokkal kevesebbet eszem és nem fogyok. Mivel még mindig nem volt deficitem. Amikor volt, az az ételmennyiség semminek se tűnt, egy étkezésre többet igényeltem volna... Még mindig nem szoktam meg, milyen kevés étel 2000 kcal, pedig nekem alatta kéne ennem, vagy sokat mozognom, hogy fogyjak. De továbbra sem hízom, ha a kalóriaigényem másfélszeresét viszem be napokig, cukrosan-zsírosan, inkább kicsit fogyok ilyenkor. Mivel a szervezetem, s itt elkanyarodunk végre tőlem s visszatérünk a stagnáló típusok működéséhez, azonnal felgyorsítja az anyagcserét, amint sokat kezdek el enni, így a kalóriatöbblet nagyon minimális lesz, nem hízom. Sok ilyen ember van, ha nem is ez a tipikus (s persze iszonyú sok ételnél nem tud tenni, hízik a delikvens). Nem tudom, másnál hogyan van, de amikor visszatérek a kevesebb evéshez, akkor mintha nem tudna ilyen gyorsan lassítani a szervezetem, ezért fogyok akkor is, ha normálisan eszem. Már amennyire meg tudom állapítani az ingadozó testsúlynál, hogy mi történik...

2016. ápr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!