Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan néz ki egy nyers vegán...

Hogyan néz ki egy nyers vegán átlagos napja?

Figyelt kérdés
Milyen ételekből áll az átlagos napja egy nyers vegánnak? Smoothie-k? Pástétomok? Saláták? Sima gyümölcsök-zöldségek-magvak?

#vegán #nyers #nyers vegán #nyersétkezés
2016. ápr. 20. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, milyen nyersvegán, milyen kalóriaigénnyel s ízléssel... Tipikusan 80/10/10 alapján esznek, de van, aki sokkal zsírosabban.

A tipikus esetben sok gyümölcs van az étrendben, azon alapul a kalóriabevitel. Próbálj meg nyers zöldségből csak 1000 kcal-t betolni (még nekem is nehezen menne, pedig odavagyok a zöldségekért)...

Ehhez még jönnek olajos magvak, zöldségek, miegymás.

Hogy milyenek az ételek, az emberfüggő, van, aki komplikált édességeket, tortákat is szeret enni, s tuti van, akinek a sok gyümölcs bőven elég ilyen szempontból.


Láttam pár nyersvegán pár napját, volt abban mindenféle. A zöldturmixokért ugyebár sokan odavannak (én nem, elrontja a gyümölcs finom ízét a zöldség. az én zöldturmixaimban nincs gyümölcs, igaz, ez az étrendemből is adódik. amúgy nem vagyok még vegán sem, csak vonz a nyersvegán konyha, mert remek dolgok vannak benne).


Ahogy a "normál" emberek között is van, aki mások számára rém unalmasan s egyszerűen eszik s van, aki roppant változatosan s "flancosan".

2016. ápr. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, írok privátot ha nem gond :) ment a zöld pacsi
2016. ápr. 20. 20:37
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok 100%-ban nyers vegán, ebédre mindig eszem egy nagyon pici fõttételt is. Délelõtt folyamán csak gyümölcsök, délben valami fõtt kaja, de nagyon sok nyers zöldséggel, vacsira valami egyszerü pl. teljes kiõrlésü kenyér szintén sok-sok zöldségfélével. Ha ebéd meg vacsi közt megéhezem, akkor eszek egy marék diófélét (hetente Max.3-4x)
2016. ápr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3: Akkor a vacsorád sem nyers... Ez azért egészen más stílus így. Persze nyersvegán kenyér is van, de az kicsit vagy inkább nagyon más összetételű, a nyersvegán konyhában kevés a gabona. A kenyér is sokszor olajos magból áll. Zabot mondjuk simán lehet enni, ez segíthet.
2016. ápr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!