Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől jönnek rám falási rohamok?

Mitől jönnek rám falási rohamok?

Figyelt kérdés

Nem is voltam éhes, viszonlag sokat is ettem tegnap, meg rendszeresen is szoktam étkezni, mégis hazaérek melóból, és fagyizom, vacsizom és még töb csöki:( szörnyen értem tőlem magam lelkileg, de amúgy nagyon jól esik a szénhidrát. Mitől van ez?

Ma is pl, natur jóghurt házi granolával volt a reggelim, és egy tejes kávé pici mézzel, majd egy tk szendó lapka mozarellával és 2 szelet téliszalámival, sok salival, és egy alma a tizórai, ebédem pirított pipi cici (kókuszzsíron) tojásos gombás rizzsel (280 g) és vacsi ugyanaz mint a tízórai. TERVBEN

Mégis este rámtörhet a zabálás, bár a tegnapi után remélem elment tőle a kedvem mára, és elég bűntudatom lesz elkerülni a vészt, de mostanában egyre gyakrabban falok sok nasit be egyszerre. Mitől van ez? Segítsetek!!



2016. máj. 13. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Magas inzulinszinttől is lehet, ami alacsony vércukrot idéz elő. Ezért érzed, hogy azonnal cukrot kell enned.


Ha kibírja az ember, hogy nem eszik sok szénhidrátot, illetve lassú felszívódásúakat eszik, akkor pár hét alatt rendeződik a dolog.


Ha nem rendeződik, és gyakran előfordul ez, akkor nem ártana egy IR-es terheléses cukrot nézetni, inzulinszintekkel!

2016. máj. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért jönnek rád falási rohamok, mert ezt megelőzi egy időszak, amikor éhezteted magad. Ekkor szoktak előjönni a falási rohamok. Ezt követi a bűntudat.

Az utolsó lépcsőfok a lejtő előtt, ha elkezded hánytatni magad.

A kérdés nem az, hogy miért jönnek rád rohamok, hanem hogy miért éhezteted magad? Emögött többnyire önértékelési probléma szokott állni.

2016. máj. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Így ránézésre nem tudom, mennyit eszel egy nap s főleg, hogy mennyi az igényed, de el tudom képzelni, hogy kiéhezel, hisz nagyon keveset eszel.

A másik eset, amit már írtak, hogy a sok szénhidrát miatt vagy ilyen, lehet, hogy neked előnyös lenne a kevesebb, illetve nem is feltétlenül a mennyiséggel, hanem az inzulinválasszal lehet gond. Tej meg méz, ezek azért be tudnak kavarni sokaknál, a gyümölcstől is sok ember farkaséhes lesz (bár gondolom, tudnád, ha ez lenne).


Persze lehet lelki ok is vagy megszokás vagy akár önsorsrontás vagy a belső rebbelis én magánakciója... A saját életem kielemzése is elég gazdag anyagot szolgáltat, tudom, hogy sok okból ehet az ember édességeket, bár nálam azok általában nagyon szénhidrátszegények, de attól még nagyon kitartóak. A szénhidrátdús ételek pedig egészen más vágyakat indukálnak...

2016. máj. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok magyarázat lehet. Az egyik az, hogy a bélflórádban túlsúlyban vannak az ún. szénhidrátkedvelő baktériumok és gombák. Ezek a kutatók szerint tudják befolyásolni azt, hogy milyen ételeket kívánsz, és mennyit egyél belőle, mivel a túlélésük múlik rajta.

Ha mégis úgy döntesz, hogy kiéhezteted őket, pár nap alatt el tud múlni a szénhidrátfüggőség, de utána sem árt odafigyelni, hogy ne szaporodjanak el ismét.

2016. máj. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam idegi alapon jön elő, ezt sok éves tapasztalatból tudom. Az evést használom nyugtatószerként és főleg a szénhidrátotkívánom ilyenkor. A legrosszabb az egészben, hogy tudom, milyen sokat ettem, de nem múlik az éhségérzet.Nem sikerült eddig megoldást találnom erre, nagyobb akaraterőre lenne szükségem...
2016. szept. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!