Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Min változtassak, hogy energik...

Min változtassak, hogy energikusabb legyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Hosszú a sztori, rövidre fogom. Az a helyzet, hogy két munkát kell egyszerre vállalnom. De nem bírom a 4-6 óra alvást. Sajnos a másodállást nem tudom abba hagyni, mert jobban tetszik mint a főállásom, és váltani is fogok, amint jobban belejövök. DE a főállásomnál nulla a tolerancia, pláne hogy megtudták, hogy dolgozok máshol is, és szinte ellehetetlenítik hogy időben haza érjek és csináljam a másikat.(sajnos ilyen a munka jellege is, pláne ha ezt kihasználják)


Sajnos a kávé-kóla-pizza (ki gondolta volna) sem hosszú távon sem rövid távon nem oldja meg a gondot, hiába spórolok időt a gyorskajával, egyre csak szétcsúszottabb leszek.


Mi lenne jó megoldás? Az egyetemen láttam olyan fiúkat/lányokat akik ilyen olyan teákat ittak és a fene tudja hogy mit ettek, de 3-6 óra alvással simán elvoltak.


Még azt hozzá teszem, hogy ez "löket" nekem 2-3 hónapra kellene, mert amint folyamatosan pozitív visszajelzést kapok a másik cégtől, lelkiismeret furdalás nélkül hagyom itt ezeket a véglényeket.



2016. máj. 26. 08:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy tudok segíteni, bizonyos vagyok benne, hogy míg rengeteg ember tud 3-6 órákkal ellenni egy ideig, ha muszáj, van, aki egyetlen ilyet sem bír (talán egyszer a hatot). Én ilyen vagyok. Lehet stresszmentes, pihentető, mozgást is tartalmazó (anélkül semmi energiám), ideális étrendű (nekem a kevés szénhidrát sokkal több energiát ad, mint a sok, ami lenyom) életem... SOK óra alvás kell, különben átmegyek zombiba, képtelen vagyok dolgozni, élni, bármit.

Nem mindenki tudja ráerőltetni magát egy nagyon nehéz, stresszes s pluszban alvásmegvonásos életmódra, ha az élete múlik rajta sem.


De ezzel nem érsz sokat, neked megoldás kell. Nehéz, mert ott a koffein (ami nem mindenkire hat, jegyzem meg), talán még megnézhetnéd az energiaitalt, mert van, akire az egyik koffein hat, a másik nem s abban más is akad (rám a kávé nulla hatású, a tea is, a kóla élénkít, az energiaital is. van, akit senki, de lehet, hogy téged csak az energiaital? bár csodákra nem lehet képes, de jobbat akkor sem tudok. de nem egészséges így sehogysem, már stimulálószer nélkül sem. de ezt te is tudod, nem poénból dolgozol így).

Az étrendemmel játszanék valamit, a gyorskaja pont nem tűnik jónak. Vannak azért még gyorsan elkészíthető ételek s persze ehetsz is normális, nem drága, de rendesebb ételt adó helyen...

S ahogy már írtam, pl. nekem KELL mozogni. Sőt, ki kell mennem a természetbe, tökmindegy, van-e rá idő vagy sem, KELL. Pusztán ha 5 percet ülök egy parkban és sikerül kikapcsolni a gondolataimat, rengeteget számít energetikailag. Lehet, hogy neked nem, de agyalok, mit tehetnél ebben az igazán áldatlan helyzetben :( Legalább amikor pihenhetsz egy pár percet, tudnod kell kikapcsolnod. Nekem ez lenne a legnehezebb, én túlóra után hazaúton is munkán agyaltam, nem tudtam máshogyan, ilyen vagyok. Mondjuk nekem jó munkám volt, szerettem. De valamikor muszáj lazítanod. Hétvégén csak van rá időd... Azt kell jól kihasználnod.

Nem tudom, mennyi időt vesz el olyasmi, mint pl. a háztartásvezetés, de amit lehet, hanyagolj egy időre. Fontosabb az, hogy átvészeld ezeket a hónapokat.

2016. máj. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!