Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges a jojó effektus?

Lehetséges a jojó effektus?

Figyelt kérdés

Ezen a héten beteg voltam, hányinger-hasmenés. 3 napig nem tudtam enni, szinte semmit. Viszont inni napi 2 litereket ittam. Lehetséges, hogy ha holnap már rendesen eszek, akkor visszahízom az ötszörösét? (Az ötszörös csak példának)


15/L


2016. jún. 1. 07:31
 1/3 anonim ***** válasza:

malac leszel :(

enned kellett volna

2016. jún. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem, egyél nyugodtan, keveset és diétásat egyelőre, rizs, reszelt alma -az nagyon jó erre, gyógyító és frissít is
2016. jún. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amit betegség miatt adunk le, azt sokszor visszaszedjük. Én is így jártam egy hónap mononukleózis után. Nem az ötszörösét fogod visszaszedni, nem ezt hívjuk jojó-effektusnak. Az az, amikor egy pl. egy hónapos, tudatos diéta után eléri az ember a célját és abbahagyja a diétát, visszatér a rendes étrendjéhez. A test a kevés tápanyag miatt raktározni kezd, emiatt szedhet fel az illető többet, mint amennyi eredetileg volt. Azt hiszem.


De egy pár napos betegség miatti pár kiló fogyás után maximum egészséges mennyiségű súly fog visszajönni, amennyi a betegség előtt voltál.

2016. jún. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!