Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jojó effektus után el lehet...

Jojó effektus után el lehet tűntetni sporttal a visszajött kilókat?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Januárban komoly "diétára" (értsd.:önsanyargatásra) fogtam magam és 65kg-ról lefogytam 55kg-ra majd végül 52kg-ra. Nem volt semmi energiám, folyamatosan rosszul voltam, vérszegény lettem, a vitaminhiányom az egeket verdeste stb...Egyébként is egészségügyi problémáim vannak és az orvos leszidott, hogy azonnal fejezzem be, mert az életemmel játszom, így sincsen jóformán immunrendszerem a kezelések miatt.

Elkezdtem normálisan enni (nem úgy, mint azelőtt, de lényegesen többet ettem, mint a korábbi napi 700kcal) és természetesen egy hónap alatt szépen minden vissza is jött. Úgy döntöttem, hogy nem éheztetéssel fogok lefogyni, hanem inkább életmódot váltok és elkezdek sportolni. Nem vagyok kövér (170/19/58), de a testzsírszázalékom eléggé magas és szeretnék formásabb, fittebb lenni.

Elkezdtem spinning edzésre járni 2.5 hete és mára már nagyon jól megy. Emellett beszereztem itthonra egy kézi súlyzót is.

Azért fordulok hozzátok, mert nem szeretnék ugyanabba a hibába esni, mint korábban. Tudnátok olyan tanácsoat adni például étkezés terén, amik nem kerülnek lényeges pluszköltségekbe és segíthetnek az életmódom rendbetételében?

Emellett (futáson kívül, az számomra nem ajánlott egyéb gondok miatt) bármilyen itthon elvégezhető sportolási lehetőséget meghallgatok.



2016. máj. 29. 11:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
egyél a napi kalóriaszükségletednél 20% kevesebbet, igy azt a szervzet zsirbol fogja potolni, ennyi. a sportolás azért fontos mellette, hogy ne izmot veszits. kerüld a cukros ételeket, a péksütiket, üditőket, egyél főleg fehérje dús ételeket, szénhidrát forrásnak barna rizst, édesburgonyát, durum tésztát, zabot, és ezek mellé mindig egyél zöldséget is, hogy ne emelje meg annyira a cukrod. zsirbevitel magvakból történjen pl mogyoró, mandula, dió.
2016. máj. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Cortez70 ***** válasza:
100%
Hogyne lehetne jó formát kialakítani. Edzés + jó étrend, ennyi. Nem bonyolult.
2016. máj. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

Reggelire egyél zabpelyhet natúr joghurtal vagy kefírrel.

Vacsorára meg teljes kiörlésű kenyeres szendvicset.

Ebédre pedig rizs vagy krumpli hússal.

Ami jó még: tojás, túró.

2016. máj. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

ne hallgass az utolsóra :DD akkor inkább:


----------------------------------------------------------------------------------------------------


bármilyen gyülölcs(ök)

zab

tojás / light túró / felvágott / cottage / turmix

zöld tea + viz


----------------------------------------------------------------------------------------------------


rizs / tészta / barna kenyér / abonetti / pufirizs / édesburgonya

csirke / tojás / marha / felvágott / tonhal / pulyka / bab / borsó / lencse

vegyes saláta vagy bármileyn zöldségek + pár szem olajos magvak, pl mogyoró vagy kesudió

citromos viz


-----------------------------------------------------------------------------------------------------


bármilyen gyülölcs(ök) + pár szem olajos magvak, pl mogyoró vagy kesudió

rizs / tészta / barna kenyér / abonetti / pufirizs / zab / édesburgonya

csirke / tojás / marha / felvágott / tonhal / pulyka / bab / borsó / lencse

zöldtea / viz


-----------------------------------------------------------------------------------------------------


light túró / csirke / tojásfehérje / pulyka / felvágott / tonhal / cottage

vegyes saláta vagy bármileyn zöldségek

citromos viz


-----------------------------------------------------------------------------------------------------

2016. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Cortez70 ***** válasza:
58%

Szendvicset? :)

Heroldra hallgass kérdező.

2016. máj. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Mi a baj a szendviccsel?
2016. máj. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
este a szénhidrát szerintem fölösleges, glikogén raktárak nem ürülnek alvás közben, energia nem kell semmihez, a magas vércukor szint pedig blokkolja a természetes növi és tesztó szinted. továbbá egy szendvicsben kb semmi fehérje nincs, az hogy beleraksz 2 szelet felvágottat... az nulla
2016. máj. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Cortez70 ***** válasza:
100%
Utolsó kajánál nálam nincs ch. De ha akarod mutathatsz egy képet, hogy te milyen formában vagy szendviccsel és én is mutatok magamról 45 évesen. :)
2016. máj. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szendvics, sem rossz például, ha csirkemell filé van benne. Napközben elmegy, ha nem tudsz nekiülni a rizs+csirkének.

Nem kötekedésből írtam, nem is tudom milyen szendvicsre gondolt pontosan.

2016. máj. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
berakok 200 gramm csirkemell filét 2 szelet kenyér közé :'D
2016. máj. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!