Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mindegy hány grammos szénhidrá...

Mindegy hány grammos szénhidrát diétát csinálok?

Figyelt kérdés
A héten kiderült, hogy PCO-s vagyok, a nőgyógyászom 200g-os ch diétát javasolt. Itthon utánanéztem, és úgy döntöttem, hogy 110 grammosat csinálok, mert azt írják azzal már szépen lehet fogyni is. Azóta tartom is, viszont egyre nehezebb betartanom, gyenge vagyok, ideges, stb. Szóval elgondolkoztam azon, hogy átállok 160 grammra. Lehet ilyet? Vagy ha a doki 200-at mondott akkor csak azt lehet? Egyéb tanácsoknak is örülnék ezzel kapcsolatban, és, hogy ki mennyit fogyott ezzel a diétával.
2016. jún. 4. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a lenyeg,hogy tobb kaloriat egess el mint amennyit beviszel. Mindegy,hogy ez mennyi szenhidrat. Ha kaloriaminuszbam vagy fogyni fogsz.

De ha nem edzel/tornazol hanem csak koplalsz akkor a szervezeted az izmaidat hasznalja fel eloszor -mivel az konnyebben lebontja mint a zsirt- es lehet,hogy roszabb formad lesz mint most. De ha csak arramesz,hogy minel tobb kg-ot veszits akkor nyugodtan koplalj.

2016. jún. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A 110 g-os nagyon kevés, ezt csak orvosi felügyelet mellett szabadna elkezdeni.


A 180-200 g mindenkinek bírható, esetleg - ha már ebbe beleszoktál, próbálkozhasz a 140 g-ossal is.


De fogyni enélkül is tudsz, söt van, aki túl kevés CH-val nem fogy, hanem inkább hízik, mert a kalóriahiányt zsiradékkal pótolja, ami sokkal jobban hízlal.

2016. jún. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szintis Zoli ***** válasza:

A CH-t fokozatosan kell csökkenteni, hogy a szervezet hozzászokjon a zsíradaptívabb metabolizmushoz (meg tudjon tanulni zsírból energiát szerezni). Ha hirtelen csökkented le a Ch-t, természetes, hogy "elvonási" tüneteid lesznek.

Ha a Ch lecsökkentésével túl nagy kalóriadeficitbe kerülsz (heti 0,5 kg-nál gyorsabban csökken a tömeged), akkor növelni kell a zsírbevitelt.

Ha sok zsírt együtt eszel sok ch-val, az is jelentősen növeli az inzulinkibocsátást, ezért érdemes figyelni az elosztásra. Nehéz persze megmondani, hogy kinek mi a sok és mit jelent a figyelni rá. Én 70 kg-os vagyok. Ha egy étkezésre 50 gramm CH-t vagy többet teszek, akkor 10 gramm vagy annál több zsír már jelentős inzulintöbblet-termelés indukál.

2016. jún. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bizonyára keveset eszel. Ha a zsír alacsonyan van s a fehérje sincs értelmetlenül magas szinten, akkor a kevés szénhidrát kevés kalóriát fog jelenteni, esélyes, hogy túl keveset is.

Az a jó, ha választasz, zsírra vagy szénhidrátra alapozod az energiabeviteledet, egyszerre a kettő nem annyira előnyös magasan (bár van, akinek máshogy nem megy s baja sem lesz tőle). De az összenergia semmiképp ne legyen túl kevés, a koplalásnak megvannak a veszélyei s problémái.


Ilyen sok ch-val sosem tudtam fogyni, éhes voltam. 80 gramm alatt már rendesen, ha nem is gyorsan fogytam, 130-150 gramm zsír mellett (ennél kevesebbet nem bírtam enni. így is volt 200g fölötti zsírt tartalmazó napom, ha kicsit kevésbé fogtam vissza magam. nos, akkor nem fogytam). Később már csökkentenem kellett a mennyiségeket. De mivel az anyagcserém, aktivitásom, súlyom...etc. által meghatározott kalóriaigényemnek nem tuti, hogy köze van a tiedhez, s az is lehet, hogy nem bírod a zsírosabb étkezést, ezzel az infóval nem sokra mész.

110g ch a minimális 40-50g zsírral igen kevés, bár nem tudom, mennyi zsírt és fehérjét eszel, aktivitás, etc.


Az egyik kérdésed fura. Aggódsz, hogy a 160 nem jó, ha az orvos 200-at mondott, de te 110-et csinálsz...

2016. jún. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!