Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ketogén diéta? (Epilepszia miatt)

Ketogén diéta? (Epilepszia miatt)

Figyelt kérdés
Epilepszia miatt szeretném megpróbálni. Viszont a zsíros, olajos dolgokat az epém nem bírja egy fejlődési rendellenesség miatt. Tudnátok tippeket, minta étrendet valamit írni vele kapcsolatban? Esetleg tapasztalatok? Az is a problémám, hogy elvileg fogynak vele, de nekem nem szabadna, mert 170 centi vagyok és 42 kg genetika miatt. Mit tanácsoltok? Majd elmegyek termeszetesen dietetikushoz meg megkerdézem az orvost, csak szeretnék informálódni, hogy mit lehet tenni.
2016. jún. 23. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor fogynak vele ha kevesebb kcalt esznek mint amennyire a szervezetüknek szüksége van, de miért akarsz olyan diétát, aminek 75%ban a zsír az alapja, ha nem bírja az epéd?
2016. jún. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

#1 azért, mert mint írta epilepsziás, és arra ez egy elfogadott terápia


kérdező, ha nem leszel kalóriadeficitben nem fogsz fogyni, viszont a kezelőorvosoddal mindenképp tessék megbeszélni!

2016. jún. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindenképpen! Mindetn megpróbálok, ha attól jobban lehetek... tudod kedves első, nem a legkellemesebb napi 3-5 kisroham, heti 2-4 nagyroham... plane a tudat, hogy bármikor elveszthetem az eszméletemet bárhol... nem a legjobb kiszolgáltatott helyzetben lenni. És azért a gyógyszernek is a fene tudja milyen hosszútávú mellékhatásai lesznek. (Eléggé gyógyszer ellenes vagyok, de ha muszáj, akkor muszáj.)
2016. jún. 23. 20:14
 4/8 anonim ***** válasza:
kérdező, azért legyél vele tisztában, hogy a diéta nem feltétlen segít, én kb 18 éve au-pairként vigyáztam epilepsziás kisfiúra, neki volt olyan időszaka, hogy egy perc alatt volt több rohama, sajnos sem a gyógyszerek, sem a diéta nem használt neki, hónapokig volt kórházban
2016. jún. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi a baja az epehólyagodnak, de így tényleg nehéz lesz. Annyit tudok, hogy kivett epehólyaggal lazán lehet ketózni, sokan csinálják (nem értem, hogy hogyan és engem kicsit sem érint, ezért nem mentem bele, de megy nekik. akinek rosszul működik az epehólyagja, annak nem, kivétel után igen).

A ketogén diétáról még van fogalmam, de az orvosi dolgokról nem, neked egy szakember kellene, az a helyzet.

Ketogénezni nem lehet alacsony zsírbevitellel koplalás nélkül :( Energia valamiből kell s ez ketogén diétában elsősorban a zsírból jön, ezzel nincs mit tenni.

A ketogén diéta nem fogyaszt, de ezt már írták. Lehet vele fogyni, tömegelni, súlyt tartani, mennyiség kérdése, de még fogyáskor sem lehet kevés a zsír, ha nem koplal az ember. Nehéz ügy :(

2016. jún. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Olvass utána a GAPS étrendnek, úgy emlékszem, epilepsziára is jó hatása van.
2016. jún. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben utana nezek :)
2016. jún. 24. 09:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt az epilepszia is benne van a felsorolásban:

[link]

Úgy emlékszem, a könyvben is van róla szó.

Ha már étrenddel akarod magad kezelni, akkor ezt nagyon ajánlom. Szerintem epekímélőbben lehet folytatni, mint a ketogén diétát.

2016. jún. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!