Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fogyáshoz milyen diéta szükséges?

Fogyáshoz milyen diéta szükséges?

Figyelt kérdés

lassan 5 éve vagyok túlsúlyos, sokszor megpróbáltam tenni ellene de mindig abbahagytam. keresgéltem az interneten gyakorlatokat, tippeket, diétákat de nem váltak be. Valójában az lenne a kérdésem hogy akinek sikerült lefogyni az milyen edzéseket és milyen diétát használt?

Persze hozzáértők véleményére is nagyon kíváncsi vagyok!


189cm 100kg 17F



2016. júl. 5. 17:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Helyesírási hibákért elnézést!
2016. júl. 5. 17:18
 2/4 anonim ***** válasza:

Kalóriadeficitben kell enned, ennyi.

Van, akinek bármilyen étrend mellett simán megy, másnak célszerűbb valami testhezállót keresni... Nekem személy szerint az elég alapos szénhidrátcsökkentés jött be, de az sem volt elég a teljes fogyáshoz. Sok trükk, több év türelem, edzés, több drasztikus életmódváltás után mit mondjak...? Nekem nehéz, de így is többféle út van, kevésbé evős korszakomban nem gond fogynom, máskor extrém küzdelemmel se megy.


Nem a fogyás miatt mozgok, de azért abban is segít, főleg nekem, mert anélkül kicsi a kalóriakeretem (bár ez csak elmélet, pár hónapja edzek és nem fogytam. de bizonyára kevesebbel ettem túl magam. lassan megyünk előre). De persze mindenkinek jó.

Személy szerint teljes testes edzést nyomok, sétálok, illetve ma megpróbáltam futni is picit (egy emlősnek szerintem tudnia kell futni, ha degenerált civilizált homo sapiens is, a keringési rendszernek is jó, más haszna is van). Ez így elég jó kombó, azt hiszem, de persze ki mit szeret.

2016. júl. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért a kalóriadeficit mellett nem árt, ha a makrotápanyagok aránya stimmel, és célszerű mindezt egészséges ételekből összeállítani.

Testépítő oldalakon, irodalmakban nézelődj. Csak ne szűkítsd le csirke-rizsre a kaját, annál sokkal változatosabban is lehet enni. De az alapokat nagyon jól leírják ezekben, ahogy az ajánlott edzésformákat is.

2016. júl. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A fogyáshoz elég a deficit, máskor leírom az egészséges fogyás ismérveit, ezredjére kimaradt, bocs, de igaza van az előző hozzászólónak, én is maximálisan koncentráltam a helyes tápanyagbevitelre (a kalóriadeficitre már sokkal kevésbé, az vagy összejött, vagy nem, az egészség a fő).

Hosszabb távú fogyásnál még fontosabb, hogy rendben legyen az étrend.

2016. júl. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!