Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Inzulinrezisztencia: szinte...

Inzulinrezisztencia: szinte mindig megébredek éjjel. Sokszor csak pisilnem kell, párszor meg 1-2 falat szénhidrát + zöldség. Azért kelhetek fel éjjel, mert sokat iszom elalvás előtt, vagy az inzulinrezisztencia lehet ennek az oka? Ti hogy alszotok?

Figyelt kérdés

Igyekszem keveset inni este. Most az utóbbi pár napban megpróbáltam azt, hogy pl. 10.00-10.30 után nem iszok sokat ha pl. éjfélkor megyek aludni.

Pisilni akkor is min. 1Xmegébredek.

Napi 4-4,5 liter folyadékot iszok. (nem cukros üdítő !! víz!! szénsavmentes, tea, cóla light vagy egyéb cukornélküli édesítőszeres ital, ha pl. 1 energia ital van napközben akkor az is cukormentes)

Reggel kávé, presszókávé.

Van, hogy napközben is. Szinte mindig szomjas vagyok. Folyton csak innék. Most igyekszem kitapasztalni azt, hogy ha este keveset iszom p. két órával elalvás előtt alig, akkor hátha jó lesz. Eddig este is döntöttem magamba a folyadékot és akkor 2X is megébredtem.


Napközben sokat sétálok (olyan a munkám) + itthoni dolgok (takarítás ilyesmi)


Ti is megébredtek éjjel gyakran? Van hogy éhségre ébredtek?


Tegnapelőtt (júl 12, késő este) kicsit sok nyugtató / alvást segítő teát ittam ezért tegnap (júl 13 ) kicst "túl voltam ütve" ilyenkor szinte egyáltalán nem kívánom a kaját délelőtt annyira. vagy csak nagyon kicsit (és zsírosabbat) pl teljes kiőrlésű sajtkrémeshez hasonló dolog (zöldséget salit ettem hozzá vagy uborkát!!) vagy sima tk / rozsos dolog ilyesmi.

Júl. 13-án (tegnap) este 10.40-10.50 körül még kajáltam este (keveset!) zöldség, (valamiért a nyers fejeskáposztát répát kívántam ez salátában volt; ehhez salátát uborkát + tk dolog + kis margarin.

előtte 8.00-9.00 között valamikor kis felvágpttat ettem (3 szelet ) + zöldség.

Tegnap ugye eléggé kába voltam délelőtt nem kívántam annyira a kaját. inkább estefele (többet) + közepes mennyiségű mozgás van munka közben (értsétek: könnyű fizikai , nem irodai munka sokszor rohangászok)

de nem megterhelő! nyilván nem rakodómunkát végzek :)


Most 0.40 körül feküdtem le kb 0.50 körül aludhattam el (ma éjjel) megébredtem egyszer 2.35 vagy 2.50 pisilni majd 4.55 körül szintén még egyszer.

kb. 20 perccel később azt vettem észre hogy éhes vagyok, ettem 1-2 falatot (pontosan 1 db teljes kiőrlésű-szezámmaos pékterméket, 0,5-0,55 dkg kb. egyéb zsíradék nem volt, és a vizes zöldségeket (értsétek: héj nélkül uborka, jégsali) kívántam hozzá.


Mi ez?

Nem bírok évek óta 9 órát aludni pl. Nővérem pl simán alszik 7-8-8,5 órát egybe. (pisilnie se kell mondjuk ő 1,5 liter folyadékbevitellel is küszködik ám semmi baja nincs az inzulinjával)

inkább keveset alvó vagyok 7 óra kb néha 6, ma kb. ugye 4,5-5 óra között de lehet azért mert tegnap kicsit sok nyugtatóteát ittam.(lentebb még írok az alvásról)


most tökre élénk vagyok.

nem ettem sokat, nem léptem túl a ch keretet! 3 falat volt kb ez a csiga + kb. 4-5 falat zöldség.


Ti is gyakran megébredtek éjjel?

Ti mennyire tudtok aludni?

Van hogy éjjel arra keltek hogy éhesek vagytok? (én ált. ch-t kívánom, + kis zöldség, ám sokszor zöldséget se eszek hozzá)

de most hogy elkezdtem ügyelni hogy este megfelelően vacsizzak egyre kevesebbet ébredek meg éjjel arra hogy éhes vagyok. Kb. 3 hónapja sokszor arra keltem hajnalban ( 3-5 között) hogy kell a kaja mert annyira nem fordítottam nagy gondot az esti étkezésre és akkor még nem tudtam az inzulinrezisztenciáról)

ez lhet az oka?


2016. júl. 14. 05:50
 1/8 A kérdező kommentje:

4-5 éve vannak alvásproblémáim. Lehet stressz, vagy hormonrendszer kicsit furcsa (?) eléggé sokminden volt az utóbbi pár évemben. volt hogy 5-6 éve ilyen 2-3 órákat aludtam érettségi előtt, akkor kezdtem altatót szedni. Aztán egyetemre kerültem, ott is bevettem mindig.

Altató (nem xanax!! nem frontin! tehát nem nyugtató hanem altató) előtt gyógyteás módszerrel voltam (nyugtató teakeverék vagy citromfű majd kamillatea) amikor már evőkanál mennyiségeket tettem anno 5-6 éve és azokat áztattam 10 percig és már az se használt na akkor tértem át az altató. Fél (vagy 1 szem 15 mg-osnak)

23 éves leszek

nem túlsúlyos!! nagyon vékony testalkat

családban van sajnos cukorbeteg (II típusú..)

2016. júl. 14. 05:58
 2/8 A kérdező kommentje:

Még annyi hogy amikor keveset alszok (pl 4,5-5 óra) tudom hogy napközben kell a pihenés (vagy szundi) van hogy délelőtt ha nem melózok akkor 1 órára szinte mindig ledőlök van hogy kicsivel több mint 1,5 órára

ha melózok akkor pl ebédszünetbe próbálom "besuvasztani" a szünetet pl kevesebbet harapok gyorsabban + 20-30 erc pihenés (ledőlök egy asztalra leteszem a fejem :D senki nem lát) :D


+ infó: gyerekkoromban duci voltam, tömtem magamba a cukros édességeket, kekszeket volt hogy este fél 8kor gép előtt bezabáltam csomag kekszeket

vagy eygbe letoltam 1-1,5 tábla csokit.. cukorfüggő voltam. (mekis kaját pl akkor se ettem nagyon! max évi 1-2X inkább tonnaszámra cukros sütik ilyesmi)

nagypapám II-es típ. cukorbeteg pl..

fogyizni kezdtem 5-6 éve, lefogytam kb. 25-(26) kg-ot.

(tk dolgok, csirkemll husi, kevés gyümölcs, sok saláta tojás ilyesmi)


akkor kezdtem el nagyon sok folyadékot inni..

mindig szomjas voltam..

vagyok. segítsetek!

2016. júl. 14. 06:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia:-):-) Te aztán nappal sem pihensz,miért akarsz aludni? Viccet félretéve,szerintem,az,hogy Te 9órát nem alszol az nem baj:-)Én sem alszom annyit! De! Ha fel is ëbredem inni szoktam pár kortyot.Energia italt nem!
2016. júl. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minden problémád abból ered, hogy nem rágod meg az ételt rendesen!
2016. júl. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, a túlzott szomjúság és sok ivás a cukorbetegségre utaló jel. Ettől függetlenül nem lehetne bekorlátozni a vízfogyasztásodat 2 literre? Ha még sovány is vagy, ennyi folyadék akkor is feleslegesen terheli a veséidet, és kimossa a szervezetedből az elektrolitokat. (Itt lehet róla olvasni, miért káros ez: [link] )

Az alvásnak nem biztos, hogy van köze az IR-hez, nekem nem volt ilyen tapasztalatom, mindig jó alvó voltam. Inkább a túl sok folyadékkal/pisiléssel, vagy a hormonjaiddal lehet gond, esetleg a fénnyel. Sötétedés után már nem kéne tévézned, túl erős lámpafényben lenned, számítógép előtt ülnöd (bár van megoldás a képernyő esti sötétítéséhez). Éjszaka pedig teljes vaksötétségben aludj, ha eddig nem így volt.

Persze gyógyszereknek is lehet ilyen mellékhatása (akár az altatódnak is), meg még sok minden belejátszhat, talán egy jó orvos ki tudná deríteni.

2016. júl. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ami engem illet, sosem kelek fel éjjel (reggel sem tudok felkelni, iszonyúan jó alvókám van, nagyon hangos ébresztő nélkül esélytelen is, de ha az akkor szól, amikor még nem aludtam eleget, az se segít), s olyan a világon nincs, hogy éhes legyek éjjel vagy reggel. Ha 2 liter vizet iszom éjfél után, akkor is végigalszom az éjszakát, ebben jó vagyok. Szóval én úgy az ellentéted lehetek...

Szénhidrátot sosem kívánok, próbáltam már napi 10g ch alatt is, remekül elvagyok, leszámítva, hogy irritál a zöldség alacsony szintje. Mivel nekem a kevés szénhidrát esik jól és a sok rosszabbul, van, aki fordítva van vele. Vizet én is sokat szoktam inni.


De az én esetem neked nem tudom, mit segít. Bár lehet, hogy kíváncsi vagy, mint én.


Mennyi szénhidrátot (s egyebet) eszel? Eleget eszel, megfelelően? Amit írsz, abban szépen a lassú ch-ra koncentrálsz, az jó. Én nem tudom éhezni hagyni magam, így én még fogyási célokkal sem fogyok, viszont ha mégis éhezem este s úgy fekszem le, akkor pocsékul alszom, de felébredni akkor sem tudok. Ez egyéni.

2016. júl. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia,


én is hasonlóan voltam, még nem kezelték az Ir-t.


Bár arra már előtte is rájöttem, hogy ha este lefekvés előtt eszem, akkor éjjel felébredek (vagy reggel arra ébredek), hogy éhes vagyok.


Ha betartod az Ir diéta szabályait szerintem hamarosan elmúlnak ezek a problémák.


A kevés ivás megy nekem is nehezen. Már egyre több éjszakát átalszom. :)


Kitartás!

2016. júl. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Most olvastam, hogy a diólevél tea csökkenti a szomjúságérzetet, és a vizelések számát. Cukorbetegeknek is ajánlott, lásd:

[link]

2016. júl. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!