Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Benneteket melyik fehérjeport...

Benneteket melyik fehérjeport (is) kínáló táplálékkiegészítő termékeket gyártó / forgalmazó cég kínálata nyűgöz le a leginkább? Hol található a legszélesebb kínálat fehérjeporok tekintetében?

Figyelt kérdés

Én jelenleg a Peak termékeit fogyasztom, de volt alkalmam pár termékmintát megkóstolni a Scitec vagy a BioTech kínálatából is. Utóbbiakból csak edzések utáni "ajándék-turmixot" vagy a pulton sorakozó tejsavó-alapú mintákat fogyasztottam eddig, de meglepően sokféle ízben voltak ezek elérhetőek.

Jelenlegi gyártómnál is vannak lassan, gyorsan felszívódó fehérjék, több íz elérhető és vannak nem kizárólag tejsavó-alapú készítmények is, de valahogy kiforratlannak érzem a kínálatukat abban a tekintetben, hogy nincsenek termékminták és kisebb-nagyobb csomagolások, kevesebb a lassan felszívódó termék, és a "megspékelt fehérjék" (amelyek pl L-karnitint tartalmaznak vagy HCA - egyéb zsírégetéssel összefüggő kivonatokat), azokban magas a CH-tartalom. Tudom, hogy nem lehet mindent egyszerre, de merre találok olyanm fehérje-gyűjteményt, ahogy vannak szinte zéró-CH-s proteinporok, összetett fehérjeporok (tojás-, marhahús-, teljes tej-, gabonaalapú porok, vagy inkább ezek keverékei alacsony/zéró CH-tartalommal), lassan felszívódó, de nem kizárólag kazein-fehérjék több ízben; illetve zsírégető hatóanyagokkal felturbózott gyorsabb felszívódású (edzés utáni) fehérjék hozzáadott cukrok nélkül (amelyek nem emelik a vércukor-szintet egyáltalán). Nem bánnám, ha a CH-tartalom nem lenne ilyen 5-6-8 gramm 100 grammonként, bár nem tudom, ez mennyire reális - hisz a Peaknél az új fejlesztésű fehérjeporok már mind 3-4-szer annyi szénhidrátot tartalmaznak, mint a régiek. Számomra is fontos az íz, de fontosabb, h minden amino-sav típust tartalmazzon és laktasson este/biztosítsa a megfelelő aminosav-bevitelemet (edzés után/nap közben). Várom a testépítő-fanatikusok és tápkieg-szakértők véleményét, tanácsát ezügyben! Ki mit próbált eddig, kinek mely specifikus termékcsalád/íz jön be?



2016. júl. 15. 09:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Túlbonyolítod. Ez marketing, nem más, te meg szépen megkajálod. Eleve a fehérjepor sem szükséges. Én is fogyasztom, de szimplán azért, mert finom, még sincs tele cukorral és zsírral. Viszont az az 5-8 gramm CH 100 g-ban az legrosszabb esetben 30 kcal, ami nem oszt, nem szoros. Ráadásul ezekből nem illik napi 100g-ot fogyasztani.
2016. júl. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!