Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegánok és vegetáriánusok,...

Vegánok és vegetáriánusok, mióta táplálkoztok így és hány évesek vagytok? (további kérdések lent)

Figyelt kérdés

Sok mindenre kíváncsi lennék:

Pl: mióta vagytok vegánok vagy vegetáriánusok? Milyen okból? betegek voltatok, vagy csak megelőzni akarjátok a betegségeket? sajnáljátok az állatokat hogy kinozzák és leölik? környezetvédelmi okokból? magatok döntöttetek így vagy valaki rábeszélt benneteket? hány évesek vagytok és firfiak vagy nők vagytok? A családotokban mások is ezt csinálják? akik vegánok, előtte vegetáriánusok voltatok vagy rögtön vegánok lettetek? Nem bántátok meg,hogy szakítottatok a húsevéssel? Visszatérnétek a húsevéshez? Vendégségben ez milyen gondokat okozott és hogy oldottátok meg? Jobban érzitek így magatokat? Már bánjátok,hogy nem hamarabb kezdtétek el? Vannak köztetek olyanok, akik a gyermekeiket már az első perctől megszületésüktől így etetik? Reklámozzátok ezt a vegán vagy vegetáriánus táplálkozást? Sikerült már valaki rábeszélni aki leszokott a húsevésről általatok?


Tudom sok kérdés, de kíváncsi vagyok, minél több kérdésemre válaszoljatok, köszi szépen mindenkinek.



2016. júl. 20. 17:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
70%
19 vagyok, lány, 3 éve vegetáriánus. Mert undorítónak találom a húst. Kiskoromban erőltették, hogy egyem meg, de már akkor sem szerettem. A családom hülyének néz miatta, de a többi ismerősöm elfogadja es tiszteltben tartja.
2016. júl. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
10-es és 11-es: Ne foglalkozzatok azzal,hogy megszólnak érte a családotokban. A lényeg, hogy ti jól csináljátok, hogy nem eszitek a húst.
2016. júl. 22. 22:14
 13/21 anonim ***** válasza:
84%

14 éve, 13 évesen lettem az. Nő vagyok. A férjem is átállt a vegetarianizmusra később, és a gyerekeinket is így neveljük-


Erkölcsi, morális okokból döntöttem így. Lakto-ovo vegetáriánus vagyok, de pl. tejtermékekből csak sajtot, vajat fogyasztok, tejből, joghurtból, pudingból, tejszínből, stb. a vegán alternatívákat választom. Az életmódomból is kizártam a bőrt és az állati termékeket pl. csak vegán kozmetikumokat használok.


Sosem bántam meg, sőt, nagyon büszke vagyok erre a döntésemre, holott a családomon kívül mindenkitől csak támadás ért miatta (elsősorban mert dietetikailag fogalmuk sem volt arról, hogy mi egészséges és mi nem, de ez mellékes).


Vendégségben sosem okozott gondot, mert mint írtam, a rokonaim pozitívan álltak hozzá.


Mint írtam, a gyerekeinket is így neveljük.Nem reklámozom, de a beszólások, támadások ellen határozottan fellépek.

2016. júl. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy egyre többen választják az "erőszakmentes" (állatok leölésétől mentes) életet :-)
2016. júl. 24. 16:10
 15/21 anonim válasza:
82%
17 éves vagyok és kb. 9 éves koromban lettem teljesen vegetáriánus. Egyszerűen csak nem szerettem a hús ízét meg úgy valahogy megundorodtam tőle. A családom persze húsevő, fiúbarátaim szoktak cikizni ezzel sokat viccből. Nem szoktam reklámozni soha, szerintem mindenki azt eszik, amit akar. Viszont néha zavar, hogy engem nem zavar, ha valaki eszik húst, nekem viszont rendszeresen beszólogatnak emiatt. Vendégségben valahogy mindig találok olyan kaját, ami húsmentes :D
2016. júl. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló fiu vagy lány vagy?
2016. júl. 27. 12:23
 17/21 anonim ***** válasza:

Vega kb 14 éves korom óta, vegán pedig egy fél éve. Természetesen sajnáltam az állatokat, filmet néztem, vettem egy könyvet ami elindított, mindig informálódom mi hogy van, rengeted youtube-ost nézek akik inspirációt adnak. A családból senki sem az, de az idő engem igazol már most is. Soha többet nem ennék állatokat, mert ők a barátaink. Vendégségben a legtöbben tudják, hogy miket nem eszem, persze beszólbak, meg mondják, hogy majd megjön az eszem és fogok 'rendesen' enni :D Nem szeretnék gyereket, sajátot tuti nem, (160 millió árva), de ha lenne akkor természetesen igen :) Nem az én terepem a rábeszélés, de sokan elgondolkodnak látva engem.

17L

2016. aug. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Vegetáriánus fesztivál lesz augusztus 27-án szombaton és 28-án vasárnap.


[link]


A részletes program itt olvasható.


[link] /reszletes-program

2016. aug. 26. 19:58
 19/21 anonim válasza:
Kb. 27 évesen lettem vegetáriánus, mert úgy gondoltam, ezt az "egyszerű" lépést érdemes megtenni azért, hogy életmódommal jóval kevesebbet ártsak a bolygónak. Elsősorban az éhező, szomjazó emberekre gondoltam, nem az állatokra. Jó 10 évvel ezelőtt azt vettem észre, hogy alig , és egyre ritkábban eszek tojást, tejterméket. Kb 5-6 éve vagyok következetesen vegán, jelenleg 54 éves vagyok. Életem legjobb döntései között tartom számon ezeket, csak jót tudok mondani. Az orvos akkor lát, ha lejár a jogsim, kemény fizikai munkát végzek, akár napi 12-14 órában, a szellemi koncentráció is sokkal jobb, a test szívós és rugalmas. A rokonok, ismerősök hülyének néznek. Aszkétának tartanak, pedig hedonista vagyok. Élvezem az életet minden vonatkozásban, a táplálkozástól a mozgásig.Olyannyira, hogy attól tartok vagyok olyan önző, hogy akkor is ezt választanám, ha ezzel ártanék többet a világnak. De szerencsére nem így van.
2016. nov. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Ja, bocs! Kimaradt, hogy férfi vagyok, olvasmányok hatására lettem vega, de vegán is, a feleségem is vegán, a lányom vega, de egyiket sem győzködtem. Nem térnék vissza soha, vendégségben legfeljebb nem eszek semmit. Predán családba születtem, amikor váltottam, még időben történt. Nem vagyok hittérítő, de nem titkolom, ha megkérdezik. Az életed példája többet ér minden beszédnél.
2016. nov. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!