Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Érdemes magamba minden nap...

Érdemes magamba minden nap vitaminokat tömni? Csak előnyei vannak a tablettás formában bevett vitaminoknak?

Figyelt kérdés

2016. szept. 7. 08:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A D vitamint akkor lehet túladagolni, ha nincs a szervezetedben megfelelő mennyiségű A-vitamin (a két vitamin aránya számít).

Sajnos a szintetikus vitaminok hasznosulási aránya nagyon változó, gyakran nagyon gyenge, és a bennük lévő adalékanyagokkal is érdemes vigyázni. Én ezért nem szedek ilyet, inkább természetes vitaminkészítményeket, de azokat sem folyamatosan (inkább csak betegség esetén illetve télen megelőzésképpen). Igyekszem a vitaminokat élelmiszerekből beszerezni. Amit folyamatosan szedek, az a halolaj.

2016. szept. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Én a Szendi Gábor Paleolit könyvében olvastam, hogy a két legfontosabb vitamin a halolaj és a D vitamin. Hogy lehet a D vitamint túladagolni? Mi a következménye?
2016. szept. 7. 12:43
 13/16 A kérdező kommentje:
Mi az a BCAA aminosav? B6 tablettával együtt láttam.
2016. szept. 7. 13:02
 14/16 anonim ***** válasza:
Hát nézd a Szendi Gáborral már alapvetően vannak nagyon komoly gondok, nem értem miért éppen ő szimpatikus neked. Csak egy példa: szerinte nem kell naptejet használni, egy ilyen kijelentésért szerintem börtönbe kellene zárni, mivel veszélyezteti az emberek életét, akik hisznek neki és sajnos, más dolgokról is beszél baromságokat.
2016. szept. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Úgy értem, hogy ha minden nap szedek, nem szokik hozzá a szervezetem túlzottan?" - a nap kérdése! :D :D :D Nem tud hozzászokni a szervezeted, mert eleve "hozzá van szokva", meghalsz vitaminok nélkül gyárilag.


Hátránya a tablettás vitaminnak, hogy nem tartalmazza mindazokat a segédanyagokat, amelyeket a növényi részek igen.


"szerinte nem kell naptejet használni, egy ilyen kijelentésért szerintem börtönbe kellene zárni, mivel veszélyezteti az emberek életét"


A Nap! A NAP! A legpusztítóbb erők forrása!


https://www.youtube.com/watch?v=BFIRpJkKXsc&t=6m04s

2016. szept. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
14-es, a naptej káros hatásairól már Szendi előtt is olvastam, ezt nem ő találta ki. A napégés ellen sokkal jobb módszerekkel is lehet védekezni, pl. árnyék, megfelelő öltözék... :) Senki sem állította, ő sem, hogy a leégés nem káros, így hát nem veszélyezteti senki életét sem.
2016. szept. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!