Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A szójafehérje lehet ártalmas?...

A szójafehérje lehet ártalmas? Fogyasztása egyenesen nem ajánlott, vagy semmi gond nincs igazából vele? Testépítéshez.

Figyelt kérdés

Viszonylag kezdő sportoló vagyok, 3 hónapja edzek és szeretnék venni tápkiegészítőt.

170cm és 56kg vagyok, így először valami olcsóbb tömegnövelőt akartam. (Hypermass 5000 stb.)

De aztán mégis csak egy fehérjére esett a választásom, Biotech Power Pro.

[link]

Még nem vettem meg, mert utánaolvastam neten, és teljesen elbizonytalanodtam a szójatartalma miatt. Valóban lehet ártalmas?

Tömeget szeretnék növelni, de mindenképp izomtömeg, zsírosodni semmiképp nem szeretnék. :)

Tudtok ajűnlani valami viszonylag olcsó de jó tömegnövelőt/fehérjét?



2013. jún. 12. 20:28
1 2 3
 1/30 dirtboy ***** válasza:
50%

szerintem hosszú távon lehetséges hogy ártalmas,nyilván 1 doboznyi nem okoz gondot de ne vedd meg mert a szója nagyon gyenge protein fajta ha izom építésről van szó.

sokkal rosszabb a BV /biológiai hasznosulás/értéke,több kell belőle valamint elég ihatatlan,fos állagú.

2013. jún. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 tap bela ***** válasza:

Szerintem ezeket olvasd el.....


[link]



[link]

2013. jún. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Nektek mi a véleményetek? Fogyasztanátok ilyen fehérjét? Én a bioteches Power Pro-ra gondolok , de nemtudni, hogy mennyi a szója és a tejsavótartalma.. Valószinüleg a szójából van több az alacsony ár miatt, ezért is riasztott el, de nagyon nem tiszta számomra ez a szója dolog :)

Drágábbakat nemigazán engedhetek meg. Sajnos. :\

2013. jún. 12. 21:37
 4/30 dirtboy ***** válasza:
35%

ittam power proteint,soyprót,promixet,és ilyen power prot is.

elég is volt belőlük.

a promix volt a legjobb ezek közül de az meg baromi drága,nem éri meg.

a promixet kivéve tiszta szója az egész,a soy sz szerint is.

a többinél meg a shék,oldódása,állaga,íze elárulja hogy agyon van pakolva szójával és minimális kazein és tejsavó van bennük.

én azt mondom tejsavót vegyél,jobban jársz.

2013. jún. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
köszi a gyors segítséget
2013. jún. 12. 22:34
 6/30 anonim ***** válasza:
Dirtboy mit éreztél, amikor nem tejsavót ettél? Kisebb vagy kevesebb energiád van? Kíváncsi vagyok a személyes tapasztalatokra, nem csak a biológiai hasznosulásra és egyéb ilyen értékekre.
2013. jún. 13. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 poiu ***** válasza:
Szójából nem jó sokat enni, és mivel mindenbe belerakják (olvasd a cimkéket, meg fogsz lepődni :-) még külön, koncentrált formában bevinni nem javalt.
2013. jún. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 dirtboy ***** válasza:
36%

06-13 02:20

nem éreztem semmi ilyet amire te gondolsz.

amit én éreztem miután megittam az puffadás,erős hányinger,émelygés volt mert annyira fos íze volt.

ez a btu nál volt a power protein sem finom de az jobban ment,nem b aszta úgy a gyomrom sem.

2013. jún. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 snack16 ***** válasza:
30%

Ez marhaság, látszik hogy kezdő vagy... Ne kúrd el a pénzed tejsavófehérjére. sokkal jobban jársz egy bármikor fogyasztható kevertel, mint csak egy edzés utánni savóval, mert sok builderen nevelkedett ember szerint az az etalon!

A power pro tökéletes, és nem túl szójás, ha megnézed a dobozon az összetevőket: Kalcium-kazeinát,tejsv. konc., szója izolátum. Tehát nem csak szója...

A szója nem okoz nőiesedést, ez egy mende-monda, és egyre több helyen fogják fel hogy ez komolytalan volt. Van pár kutatás ami kimutatta hogy a tejsavó és a szója elég közel van egymáshoz. Csomó külföld oldalon rájöttek már hogy a kevert fehérjék jobbak. És mivel pl a kazein is kell edzés után(hiábba lassú),a szója meg segíti az új izomsejtek létrejöttét, míg a savó a regenerálódásban segít(vagy lehet fordítva van) Ahogy írtam legalább ihatod nap közben is, és nem fogja maxra küldeni az inzulinodat, ahogy a tejsavó teszi. Raksz bele egy kis szőlőcukrot(edzés után) és van tömegnövelőd... A szója max akkor lehet ártalmas ha egész, fermentálatlan szóját fogyasztasz, agytalanul. A sokon van a hangsúly. Ha egy kevert be van, sokkal erősebb(mert azokat az aminosavakat is beviszed amiből kevés van benne),a szója gyors protein habár lassabb a tejsavónál.

Szerintem nem profi szinten NEM TUDSZ ANNYIT PROFITÁLNI A SAVÓBÓL MINT AMENNYIVEL DRÁGÁBB, de nekik is el kell adni.

Amúgy savóból izolátumra sincs semmi szükség, ez már csak egyre jobban feldolgozott élelmiszer. Vitamin, kevert,szőlőcukor, ásványi anyag és jó vagy...

peace

2013. jún. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 snack16 ***** válasza:
39%

Én nem azt mondom hogy dirtboy nem próbálta, mert igen.

Csak az hogy másnak azt mondja hogy szar, mert neki nem ízlett, és puffadt a növényi fehérjétől,ha már itt tartunk a tejfehérjétől is sokan puffadnak(és ugye mit ajánlanak builderen? Isobest meg a hasonló horror árú izolátumokat) habár csak egy laktáz enzim kapszula kéne. Én nem hiszem hogy bármilyen fejlődésbeli különbséget venne akárki is észre... és ha te nem puffadsz tőle, miért ne lehetne jó ?? Énis ittam a whey pro-t, nagyon finom, és drága... de én a kevertekkel is ugyanúgy fejlődök. Én már 1 éve iszom, és semmi káros hatást nem vettem észre. De olvasd el a (www.)shop.builder(.hu)-n a soy pro-nál a véleményeket! az pedíg sima szója.

Sok ember azt hiszi alsóbb rendű fehérjét iszik,olvastam pár helyen, hiába fejlődik a power proteintől Ő KOMOLYABB cuccra vált... Mert ezt verik az emberek fejébe. Nem a 3000Ft/ Kg-os fehérje a jó üzlet hanem a 6-7000 Ft/kg.

UI: én nem szidom őket,ebből élnek,én pl csomó mindent ott vásárolok náluk, jó bolt,jó akciók, csak elfogultak a savóval szemben ennyi....

2013. jún. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!