Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A vegetáriánusok tudják, hogy...

A vegetáriánusok tudják, hogy a szója mennyire ártalmas?

Figyelt kérdés

2016. szept. 7. 09:58
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Kedves 10-es nem kívánok vitába bonyolódni senkivel... Ha szerinted a fitoösztrogének nem befolyásolják a hormonrendszert akkor részemről No comment... Fermentálásról hallottál e már, az Nem annyi hogy megfőzzük oszt kész ... Egyed !
2016. szept. 7. 13:05
 12/25 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező olvasd el mit írtam, nem vitatkoztam hanem tényeket közöltem.


Senki nem írta hogy az erjesztés főzés, azt írtam hogy a szóját főzik VAGY erjesztik. Ha szerinted az erjesztés mérgező ne egyél koviubit, savanyított kápit, ne igyál bort, se fekete teát,sört se hiszen ezek mind fermentált termékek !


Hogy a téveszméidet eloszlassam a fitoösztrogénekről ill. Izoflavonokról:


"A 2010 meta-analysis of fifteen placebo-controlled studies said that "neither soy foods nor isoflavone supplements alter measures of bioavailable testosterone concentrations in men."[34] Furthermore, isoflavone supplementation has no effect on sperm concentration, count or motility, and it leads to no observable changes in testicular or ejaculate volume.[35][36"

Magyarán semmi hatása nincs a férfiak nemzőképességére, spermatermelődésésre.


A nőknél vitatott, hogy esetlegesen hatékony a tumor, mellrák megelőzésében, megakadályozza a tumornövekedést. Magyarán kifejezetten a pozitív tulajdonságait kutatjàk jelenleg

2016. szept. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
32%
Se húst se szóját,se tejet nem eszem,szóval nekem mindegy
2016. szept. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
13-as mit eszel ? És miert nem eszed, amit felsoroltál ?
2016. szept. 7. 15:54
 15/25 anonim ***** válasza:
30%

13.-as vagyok húst nem szererem,szóját se,tejet meg azért nemn,mert hizlal. Lisztet se,rizst sem eszem.

Naturjoghurtot szoktam neha,gyümölcsön,zöldségen(de abból se mind pl krumpli,bab,lencse kizárva)éldegélek meg kávén.

2016. szept. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Hát, szénhidrátot se ehetsz, mert az agyad a jelek szerint kezdi feladni ;)
2016. szept. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
52%

Én sem eszem se húst, se szóját, se tejet (tejtermékek közül csak némi vaj és keménysajt megy, de tényleg nem sok, akár el is hagyhatnám, de kedvelem őket), se gabonát (na jó, néha 10 gramm rizs azért befigyel, mert finom. néha több, de az nagy kilengés). Száraz hüvelyeseket sem szoktam.

Cukrot sem (nagyon-nagyon kevés gyümölcs néha van, de egyre jobban elmaradnak, kivéve gyümölcsszezonban. 2 éve még mindennap ettem gyümölcsöt, legalább 1-2 dekát, ma már nem).

Na és, marad bőven elég étel, amit ehetek, beviszek mindent, amit kell, amennyire tudom.


A szóját én is ártalmasnak tudom, kivéve erjesztett formában. Az az évi pár kanál szójaszósz amúgysem vág a földhöz, viszont nagyon ízletes. Igenis ez fontos szempont egy hedonistának. Egészségtudatosan eszem, de csak azt, amit kedvem van és ízlik. A jó hús ízlik, de felesleges számomra (sok év tapasztalatom van ebben) s elrontja a megfelelő fehérjebevitelemet, úgyhogy nem eszem.


Ha valakit érdekel, tojás, zöldség, olajos mag, kókuszzsír, fűszerek, kakaó, kávé, minimális sajt és vaj és rizs és miegyéb van az étrendemben. Néha elhagyom az állati termékeket s legalább rövidtávon teljesen OK az is, a fehérje rövidtávon is fontos, na azzal pont nincs baj, arra ügyelek.


Mondjuk a nagyüzemi húst sem tartom egészségesnek, a tejet sem, a kenyeret sem és a legtöbb bolti dolgot, magam számára semmiképp... De nekem az alma sem jó, nem tudom lekezelni a sok felesleges fruktózt, ami még az izmok raktáraiba se tud belemenni normálisan, mint a glükóz, amivel sokkal kevesebb problémám van, bár a túl sok abból se jó.

2016. szept. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

#16: A szénhidrátbevitel akármilyen alacsony lehet, attól még működik az agy. Még szép, különben 2 nap koplalás után mindenki halott lenne... Az agyleállást nem lehet valami hosszan túlélni.

Az agy egy kis része kizárólag glükózzal képes működni, de ezt akkor is megkapja, ha az ember 10 éve napi 5 gramm szénhidrátot visz be s 2 hete böjtöl. Nem vagyunk evolúciós zsákutca, legalábbis ebből a szempontból nem, ennek örülök.

2016. szept. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

17:48 Szerintem te nem tudod mit beszélsz. Biokémia könyvből idéznék, nem szó szerint, mert most nincs elöttem, de ez az első dolog, amit egyetemen megtanítanak biokémiából:


"Az éhezés során az elsődleges feladat a vércukorszint fenntartása, hiszen az agy állandó glükóz ellátásra szorul, mintegy 6 g/óra glükózt használ fel (más sejtekkel ellentétben az idegsejteknek nincs raktározott tápanyaguk) s ha csak egy kis ideig is hiányt szenved belőle, akkor az az irreverzibilis károsodását okozhatja."


Nem tudom, h honnan informálódsz, de gyorsan felejtsd fel, vagy legalább ne terjesztenéd úgy, mint ha igaz lenne

2016. szept. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
24%

Milyen ellentmondást látsz az idézeted és amit én írtam, a között? A mennyiséget? Az agy nagyobb része nem feltétlenül igényel glükózt, az, hogy a tied azt használ, még nem jelenti azt, hogy az enyém is, a zsíradaptáció és a ketózis sok mindenre képes. De mindig, mindenkinek az agya igényel némi glükózt. Amit NEM KELL ételből bevinni, mivel annyira baromira fontos az agy glükózellátása, hogy az evolúció megoldotta, hogy szénhidrátbevitel nélkül is meglegyen az agy üzemanyaga s ne halálozzon el a delikvens egy természetes kis éhezés miatt.

Nem nagy titok, hanem tudományos tény, hogy az ember élelmi szénhidrátigénye nulla. Ez van.


Kétszer nmár leírtam, ha ez nem volt elég, nézz utána valahol, ott legalább tudósabb emberek fejtik ki mindenféle csinos kémiai képlettel s miegyébbel. Én is olvastam ilyen cikkeket, de nem tudom elismételni őket, csak a nekem szükséges lényeget tudom :)

2016. szept. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!