Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segitseg! Allandoan attol...

Segitseg! Allandoan attol rettegek, hogy elhizom?

Figyelt kérdés
Sosem tudom, hogy eppen milyen etelt kene ennem meg mikor. Fogalmam sincs, hogy mikor miböl eszem sokat, keveset, mennyi lenne a normalis. Mit takar az egeszseges taplalkozas, amivel megelözhetö az elhizas?

2016. szept. 9. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:

akkor egyél, ha már 1órája éhes vagy

ha eddzel, akkor bármit ehetsz

2016. szept. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

#1: Uramisten, nem cserélnék veled... Én ha éhes vagyok, eszem, dehogyis éhezem (pedig kínzó éhségem már rég nincs), de kvázi soha nem vagyok éhes. Van, aki ténylegesen soha nem éhes, néha 2 nap után eszébe jut, hogy hoppá...

Az éhségérzet nem megbízható.


Hajajj, kérdező, túl nagy téma ez, nem lehet egyszerűen válaszolni, de még bonyolultan sem. Nem is tudok rólad semmit.


Jó étrend mellett is elhízol, ha túl sokat eszel. Ki tudja, mennyi neked a túl sok? S ha holnap lefutsz egy maratont, akkor megint más...


Nem igazán van olyan, hogy "normális"... Valaki magas, izmos, gyors anyagcseréjű, aktív és durván szénhidrátszegény étrendje van napi 1 étkezéssel. Teljesen korrekt 300 gramm zsírt megennie az ételével együltő helyében... Másnak ez egészségtelen vagy csak hizlaló. Na jó, ne az extrémitásokat hozzam, ugye?


De az emberek erősen különböznek.

Olyan pedig nincs, hogy neked most épp EZT az ételt kell enned ennyi grammos mennyiségben, mert különben. Van mozgástér...


Nincs egyféle egészséges táplálkozás. Nekem más az egészséges és az optimális, mint neked.

Vannak alapok, be kell vinned a szükséges tápanyagokat, de hogy konkrétan mekkora mennyiségben, miből és milyen elosztásban... Az változó.


Ha bizonytalan vagy, számold ki a makrotápanyagokat (most nem számolhatod ki a millió mikrotápanyagot, kezdjük az alapokkal. de én is keveset számolok ki, azt is csak azért, mert kevés ételt eszem, szálkásítok is és ilyenkor könnyebb kihagyni valamit. ha rendesen, változatosan eszel, némi tudással, az egész jó esélyeket ad). Szükséged van megfelelő mennyiségű fehérjére s ez a mai igen szénhidrátos világban sokaknál nincs rendben. Esszenciális zsírok is kellenek s jó, ha eszel nem kevés zöldséget is, egy részét nyersen.

Utána már nagy a szórás.

2016. szept. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!