Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy szabaduljak az evészavaro...

Hogy szabaduljak az evészavaromtól?

Figyelt kérdés

173 cm és 55 kg vagyok. De ezek csak számok, mert kívülről több, mint 60 kg-ra saccolnák a súlyom. Sajnos vastag csonzozatú vagyok, és bár elvileg vékonynak számítok, mégis óriásinak érzem magam egyrészt a magasságom (bár én szeretek ilyen magas lenni) másrészt a konkrét "nagyságom" miatt. A csontozatom miatt a bokám vastag, és a vádlim is, és ez rettenetesen frusztrál. Alapvetően izmos vagyok(főleg a vádlim), és minden vágyam, hogy törékenyebb testalkatú legyek. A tavalyi évem nagyon stresszes volt és egyfolytában csak ettem, hogy csillapítsam a szorongásomat, aminek köszönhetően az általános 55-57 kilomrol 63-ra híztam, amire azt mondja az átlag ember, hogy normális, de nálam ez már az egészségtelen kategória. Aztán folyamatosan próbáltam lefogyni, de sehogy sem sikerült. Végül valahogy vega lettem, ezután pedig kiderült, hogy laktózérzékeny vagyok, így a tejtermékek is kiestek az étrendemből. Maradt a rengeteg zöldség és gyümölcs és a vegán életmód (de csak részlegesen, mert néha ettem tojást). Ezután elhatároztam, hogy a nyáron lefogyok szépen, és nem is kellett sokat tennem érte, mert lassan visszaállt az 55 kilom. Aztán hirtelen az lett a legfontosabb (és titokban még mindig fontos),hogy 50 kg vagy 50>kg legyek. Ezért mindent megpróbáltam, hogy kisebb legyen a súlyom. Kihagytam először a reggelit, aztán reggeli helyett csak kávét ittam, ami elveszi az étvágyat. De a vége csak egy nagy falásroham lett. Volt,amikor sikerült megállnom a nassolást és 52 kg is voltam, ami az eddigi legközelebbi a vágyott célhoz, de sajnos ez alá nem mentem. A lényeg, hogy (sajnos) újyra rendesen eszek, néha sokat is, persze vegán keretek közt, a súlyom pedig stagnál. De amikor hazajövök, vagy pont nincs semmi dolgom, akkor rámjönnek a falásrohamok, amitől nem leszek jóllakott és csak felfúvódok (mert amúgy nagy problémám a hasam, ami legkisebb kaja után is hatalmasra puffad). Tudom, hogy ez evészavar és nem,nem vagyok anorexiás, és a lényeg, hogy végre egészséges és vékony legyek, de fogalmam sincs, hogy győzhetném le magamban a kaloriaszámlálást és az evés utáni bűntudatot.

Nagyon kérek mindenkit, hogy ne oltogasson, hanem tanácsot adjon! Előre is köszönöm!


19L



2016. szept. 10. 23:21
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Először is : nem sajnáltatom magam, tanácsot kértem (tudtommal erre való ez a platform, bár tény hogy sokan nem erre használják). Másodszor pedig: önmagam elfogadása egy hosszú folyamat, nem megy egyik pillanatról a másikra. Néha van, hogy napokig elégedett vagyok a külsőmmel, aztán kapok egy kritikát és összezuhanok. Hidd el, ha lehetne változtatnék rajta, és igyekszek is változtatni. Elsősorban viszont egy étrend kéne, mert az némi rendszerességet visz a napjaimba és így könnyebb nem a testsúlyomra koncentrálni.
2016. szept. 12. 07:31
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok. Hát, megpróbálom...

Ha nem eszel húst és tejterméket, fehérjét halból vagy tojásból kellene bevinned. Célozd meg az 50 g fehérjét, amihez kb. 20 dkg hal vagy 10 tojás szükséges naponta, de legalábbis egyél annyit, amennyit bírsz. Még ha nem is eszel húst, a húsleves vagy csontleves levét a benne főtt zöldségekkel együtt nagyon ajánlom neked napi szinten, mivel gyógyító hatással bír az emésztésre.

[link]

Ha állandóan puffadsz, a glutént mindenképpen érdemes lenne kerülnöd, bár óvatosságból legjobb lenne egy időre minden gabonát kiiktatnod, a krumplival és a kukoricával együtt. Puffaszt még a többi növényi mag is (pl. hüvelyesek, olajos magok), ezekből is inkább csak ritkán és keveset egyél egyelőre. Maradnak még a zöldségek és gyümölcsök, illetve napi 2-3 evőkanál kókuszzsír/olivaolaj/halolaj fontos lenne. Szedj probiotikumot pár hétig, a bélflóra javítása céljából. Ha a puffadás megszűnt, megpróbálhatsz enni egy kis rizst, hajdinát, kölest vagy egyéb gluténmentes gabonaféléket (áztatás után megfőzve), és főtt krumplit. A zabbal légy óvatos, mert ha nincs külön ráírva, hogy gluténmentes, akkor bizony van benne glutén.

Falásrohamok esetén igyál meg egy nagy bögre mézes gyógyteát melegen. Használhatsz kamillát, borsmentát, gyömbért, hársfát, citromfüvet. Vagy egyél egy kis leves levét. Vigyázz, hogy ne teljen el túl sok idő két étkezés között, hogy ne éhezz meg túlságosan, legyen nálad mindig egy kis gyümölcs, így könnyebb kontrollálni a farkaséhséget.

2016. szept. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Tehát akkor a rizs is kizárva egy ideig? Értettem. Viszont azt megkérdezhetem, hogy milyen probiotikumot ajánlasz? Mert van amelyik tartalmaz laktózt és az ugye nekem nem jó. 50 g fehérje? Jesszus. Oké. Tehát akkor a diót is iktassam ki egy időre? Amúgy beleoffolva a saját kérdésembe: szedek multivitamint, d vitamint és magnéziumot, ezt mind reggel. Viszont iszok minden reggel zöld teát is(a kávétól csak ideges leszek és fáj a fejem). És azt olvastam, hogy a zöld tea vízhajtó hatásának köszönhetően kimossa a vitaminokat is, mielőtt azok felszívódhatnának. Erről kinek mi a véleménye? Amúgy mégegyszer nagyon köszönöm! Rengeteget segítettél!
2016. szept. 12. 18:20
 14/17 anonim ***** válasza:
Rizst addig ne egyél, amíg mindentől puffadsz. Probiotikumból olyat válassz patikában, ami laktózérzékenyeknek is jó, és minél nagyobb csíraszámú, minél többféle bacillustörzset tartalmaz, mert ezek hatásosabbak. Ne gyógyteával vedd be őket, inkább vízzel. Diót csak úgy egyél, ha előtte beáztattad pár órára, bár így nem olyan finom, de könnyebben emészthető. A vitaminokat étkezés közben vagy rögtön utána vedd be, étellel, zsiradékkal együtt jobban hasznosul. A zöld teáról nem olvastam ilyet, de ihatsz pl. rooibos teát is, az is nagyon hasznos.
2016. szept. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ne értsd félre, nem rosszból írom, de próbálj meg valami

természetes savlekötőt is.

Falásrohamod lehet attól is, hogy sokat agyalsz, keveset

eszel, ez feltolja a gyomorsavat, ráadásul be is szűkül-

het a gyomrod, amitől kajálás után felfúvódás, "belaktam" érzeted lesz, esetleg hányinger stb.

Kávé pont nem jó éhgyomorra, mert ha el is veszi az ét-

vágyad, szintén feltolja a gyomorsavad (főleg, ha sok a

csersav a kávéban), amitől tényleg zabálás lesz az ered-

mény. Nem feltétlen tudatosan, hanem a szervezeted pró-

bálja megvédeni magát.


Ha nem dohányzol, véletlen se próbáld ki, az csak ron-

tana a dolgon.


Én 180 magas, 100 kiló vagyok jelenleg, elég rossz egész-

ségi állapotban, gyomrom már totálkáros sok sok éve, és

millió problémám van.


Viszont az énképed, a másoknak való megfelelés nagyon

túlzó. Kapsz egy kritikát... na és? Nézd meg a másikat,

ki mondja, milyen alapon mondja, és rájössz, hogy az

esetek 99.99%-ban semmit nem ér a véleménye, azért kri-

tizál, mert a saját hiányosságait nem képes elfogadni,

és ezt másra vetíti (emberiség 70%-a ilyen, ez pszicho-

lógia). Úgyhogy ha úgy érzed, jól vagy úgy, ahogy vagy,

akkor ne adj mindenki szavára, legyen annyi benned, hogy

megkérdőjelezed, amit más mond. Ne legyél ennyire befolyá-

solható (most tiltakozhatsz, de a leírásod alapján egyér-

telmű a helyzet).

2016. szept. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én tényleg nem látom szépnek magam. Akárki akármit mondhat. Magammal vagyok a legkritikusabb mindenféle szempontból, és amikor pl. anyukám olyat mond, hogy egoista vagyok, az azért tud fájni. Persze egy külső szemlélőnek így tűnhet, de én rohadtul szenvedek amiatt, hogy nem lehetek olyan szép, tehetséges stb. mint XY.
2016. szept. 13. 09:31
 17/17 anonim ***** válasza:

Nagyon érzékeny vagy, és szerintem nem a megfelelő emberekhez hasonlítod magad. A szavaidból úgy vélem, hogy csak a negatív véleményekre figyelsz oda, a dicséretet nem hiszed el.

Nekem akkor változott meg az önértékelésem pozitív irányba, amikor elkerültem otthonról egyetemre, így a családom hatása kisebb lett, plusz más barátaim lettek. Előtte két lány volt a legjobb barátnőm, mindketten nagyon okosak és csodaszépek. Bárhova mentem velük, mindig ők hívták fel magukra a figyelmet. Nem volt jó érzés, bár én magam is rajongtam értük. Az egyetem alatt viszont azt vettem észre, hogy engem is értékel sok ember, a srácok is. Elkezdtem csinosabban öltözködni, sminkelni, és életem legszebb évei következtek. A környezet hatása nagyon nagy.

Egyébként a táplálkozás is sokat számít, amióta egészségesebben táplálkozom, kiegyensúlyozottabb, jókedvűbb lettem, és ezt mások is észreveszik.

2016. szept. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!