Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A páromnak a tojástól függetle...

Petró Dalma 92 kérdése:

A páromnak a tojástól függetlenül attól, hogy milyen formában eszi de fáj a hasa és mindíg mennije kell a wcre utánna ez miért van?

Figyelt kérdés
Sose volt vele baj ha 10 is megevett most meg 5 dbtól is beteg mostanába kezdődött el fiú és 28 éves.
2016. szept. 12. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet esdig nem volt feltűnő. A barátnőm 26 éves, mostanában erősödött fel nála is ez a dolog, mintha tojásallergiája lenne, eddig pl. főtt formában nem bántotta, most már sehogy sem megy. A párom 32 éves, pár éve olyan szinten rosszul van a tejtől, mint előtte soha, régebben a joghurttól, túrótól semmi baja nem volt, most már attól is. "Egyszerű": kerülni kell. De mondok jobbat, nagypapám 70 évesen lett allergiás valamelyik pollenre, előtte aoha semmi hasonló baja nem volt.

Nem akarok összeesküvés elméleteket gyártani, de a sok sz.r amivel a kajánkat, növényeket stb.-t kezelik, egy idő után sajnos megbosszulják magukat. Az allergia jelentkezhet később is, úgy tűnik ételeknél szintén, bár ezt én sem tudtam az előbb említettekig.

2016. szept. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Eddig, soha. Bocsánat :)
2016. szept. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
De miért kéne még csak 5 tojást is egyben benyomni, pláne 10-et? Lehet, hogy ez volt a baj.
2016. szept. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Sokan esznek sok tojást, ezzel nincs baj. 5 tojás nem is sok egyszerre, simán szoktam többet is enni, ha nem is mindig, ahhoz túl kicsi a fehérjelimitem, sajna.

Egyszerűen neki most ütött be az allergia, ez van. Részvétem, de azért tojás nélkül is lehet élni valahogy. Illetve kipróbálhatja, hogy 1-2-től is rosszul van-e, nagyon hasznos pár tojás itt-ott.

2016. szept. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat hát nincs mese akkor nem szabad ennije.Amúgy én 46 kilós létemre megeszek 4-5 tojást sztem nem az a baj,hogy egy 90 kilós férfi megtud enni 10-et.
2016. szept. 13. 11:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát ezek szerint mégsem tud, mert ez lesz az eredménye. Továbbra sem értem miért kell(ett) ipari mennyiséget enni belőle, rengeteg mással is felvehető még fehérje.
2016. szept. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak mert másban is van fehérje, miért ne ehetné az ember azt, amit szeret? Egyébként kismillió más tápanyag is van benne, amúgysem igen akad olyan, ami értékesebb fehérjét ad a tojásnál (az anyatejet kivéve, de az csecsemőkor után nem opció)... Ha mások ehetnek folyton húst, én miért ne ehetnék folyton tojást? :D

Nem mindenkinek lesz tőle vagy bármilyen más normál ételtől baja, nagyobb mennyiségben sem.

2016. szept. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ehet, de nem ennyit. A szervezet előbb-utóbb elkezd védekezni ellene.
2016. szept. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem hinném, de ezt majd 6-8 évtized múlva meglátom.

De miért védekezne? A tojással nincs gond. A hús ellen sem védekezik, a zöldség ellen sem, miért védekezne pont a tojás ellen? S mi okból? Teljesen jó étel.

2016. szept. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyetértek azzal aki 21:19 kor válaszolt egyértelműen nem fog még csak tojást sem enni most már de hát miért ne ehetne annyit az ember amennyi jól esik.Ja meg szerintem azért az ipari mennyiség több mint 10 db.
2016. szept. 14. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!