Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért hízok ha alig eszem?

Miért hízok ha alig eszem?

Figyelt kérdés
Túlzás, hogy alig, de keveset, zöldséget, gyümölcsöt, kenyeret, zsemlét abszolút nem. 3 éve ezzel a saját magam által kialakított diétával (ami igazából csak kevesebb és egészségesebb ételeket jelent, tehát semmi drasztikus koplalás) sikerült fél év alatt 15 kilót leadnom. Azóta semmit nem változott az életmódom, minden a megszokott, ugyanannyit mozgok, ugyanazt eszem reggelire. 2 évig semmi gondom nem volt, tartottam a súlyom. Pár hónapja azonban elkezdtek felszökni rám a kilók, egyik napról a másikra (nem szedek semmilyen gyógyszert) és azóta sincs megállás folyamatosan hízok. Pedig mióta ezt tapasztaltam kétszer annyit mozgok és komolyabb diétákat is kipróbáltam, ugyanis nagyon zavarnak a plusz kilók. Hozzáteszem nem 1-2 kilóról beszélünk hanem 20-ról kb. 7 hónap alatt!!! Felteszem ez nem normális dolog, ja és jobban is izzadok mint előtte, már-már zavaró. Hormonális problémára tippelek. Ti mit gondoltok?
2016. szept. 20. 22:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Az ilyen drasztikus hízásnak valóban lehet hormonális oka. Elsősorban a pajzsmirigyhormont kéne megvizsgálni,a vércukor szintet. A cukorbetegség és a pajzsmirigy alulműködés a leggyakoribb oka a hízásnak megfelelő táplálkozás és mozgás mellett.
2016. szept. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyon valószínű, hogy valami hormonális probléma lesz. Fordulj orvoshoz!
2016. szept. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!