Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségtelen e, ha minden...

Egészségtelen e, ha minden nap Mogyi földimogyorót eszek?

Figyelt kérdés
Kb egy 100g-ot eszek minden nap.Kondizok és ennek elég magas a fehérjetartalma,ebből viszem be a tápanyagot.Viszont gondolom az ilyen zacskós mogyorók tele lehetnek tartósítószerrel

2016. szept. 22. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Inkább csak hizlal, a mogyoró az egyik, ami nagyon. Rákot biztosan nem fogsz kapni tőle.
2016. szept. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mogyi nagyon egészséges, ha sótlant eszed, abban szerintem nincs semmi. Én akkor ettem meg naponta fél csomaggal, amikor egy betegség miatt leadtam 10 kilót és vissza akartam hízni, sikerült is.
2016. szept. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nincs benne tartósítószer, viszont tele van zsírral, az nem zavar? Több mint a fele zsír..
2016. szept. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Miért lenne benne tartósítószer? Az olajos magvak egész jól elállnak anélkül is.


A paleósok belekötnek a hüvelyes voltába, szerintem nem gond.


#3: Miért zavarná a zsír? A kérdező, gondolom, számol makrókat, tudja, hogy mennyi van benne. Jó energia az is, ráadásul nagy szükség van zsírra, esszenciális makrotápanyag s az olajos magvakban levő egész jó.

2016. szept. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Amúgy a kalóriatöbblet hizlal. Napi 15 dkg olajos maggal fogytam le (nehezen fogyok, szénhidrátosan pl. képtelen vagyok), s nincs is ebben semmi rendkívüli. A zsír és a fehérje a legtöbb embert jobban laktatja, mint a szénhidrát, azonos kalóriatartalom mellett.


S a só is fontos, persze túlzásba se jó vinni.

2016. szept. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Már miért lenne rossz? Nyugidtan eheted, egészséges
2016. szept. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
MERTEKKEL fogyasztva semmi nem egeszsegtelen. Bar en a 100 grammot picit sokallom, plane napi rendszeresseggel :D De ha jol esik, egyed, de inkabb sotlan mogyorot valassz ;)
2016. szept. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz, viszont kétlem hogy abból a fehérjéből érdemleges mennyiség hasznosul. Vagy csak belőlem jönnek ki egyben a nem túl apróra rágott mogyoródarabok? Szerintem nem egy jól emészthető kaja.
2016. szept. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Belőlem is apró darabokba jön ki. Ez azt jelenti,hogy nen szívódik fel,nem lehet megemészteni azaz nem tapad ránk zsírként és nem fogunj hízni tőle? Vagy ugyanúgy hizlal?
2016. nov. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!