Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan állíthatnék össze...

Hogyan állíthatnék össze egészséges étrendet?

Figyelt kérdés

Múltkor valaki nagyon magyarázott nekem, hogy az egészséges étrendhez nem kell sok pénz. Ezen erősen elgondolkodtam, amikor elkezdtem nézni különböző étrendeket és ugyebár rengeteg alternatíva van a kenyér, tehéntej, stb... felcserélésre, csak éppen minden 2-3x annyiba kerül. Tehát ha én házi készítésű tortillával akarom lecserélni a kenyért az étrendemben, amit eredeti mexikói eljárású kukorica lisztből készítenek, akkor 2x annyiba fog minimum kerülni 1 kg, mintha kenyeret vennék. Ez csak egy példa.


Valami ötletet tudnátok adni?:) Szeretnék egészségesebben étkezni és szeretném ha a családom is egészségesebben étkezhetne, de anyagilag a 2-3x drágább dolgokat nem engedhetjük meg magunknak. Olcsó alternatívákat ismertek?


2016. szept. 24. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Pedig valóban nem kell hozzá sok pénz.

Sokszor még kicsit flancos hozzávalóval is kijön valami úgy, hogy te készíted s nem boltban veszed.

Sima rizst kapsz 230 ft-ért, napi 33 dkg (ami elég derekas mennyiség) megevésekor is 80 alatt vagy naponta, ez sok pl. kenyér helyett? :D A párom mindenhez kenyeret evett, ő rizsre cserélte, neki remekül bevált.

Nekem nem egészséges a sok szénhidrát, én kenyér, tej "helyett" tojást, zöldséget, olajos magvat és kókuszzsírt, néha vajat, sajtot eszem. Nem drága, akárhogyan számolom. Puritánul napi 500 ft, de ezerből már remekül elvagyok a drága kis alapanyagaimmal (amiket takarékosan használok, de semmi szükségem rá, hogy bővebben alkalmazzam). Ha gazdag lennék, akkor se költenék jelentősen többet, mert nem kell, csak alkalomadtán. Így is pompás ételeket eszem.


Amikor félig magkenyereken éltem, az se került sokba. Néha kiszámoltam, hogy a tescós akciós buci kerül annyiba, mint az én kenyerem :D

Persze hogy kinek mi az egészséges és az elfogadható, az más kérdés. Én régen sem szerettem különösebben a kenyeret és tejet sem ittam az életmódváltásom előtti években. Most kókusztejet iszom mindennap, mert szeretem, az is olcsó, magam készítem.


A kukoricaliszt is olcsó.

Mi rengeteg édességet eszünk s nagyon szegények vagyunk. De muszáj xilitet használni, képtelenek lennénk visszatérni a normál cukorra, ami nekünk amúgyis némi nádcukor és sok méz volt az életmódváltás előtt... A méznél azért olcsóbb a xilit. De - nem kell kilószámra használni. S van más édesítő is, mazsola, banán, kókusz... A ketogén diéta édesítés terén drágább vagy trükkösebb, de így is a legkevésbé költséges életmód, amit valaha próbáltam. Ha úgy csinálja az ember.


Ha a kenyér duplaannyiba kerül, az nem sok. Mégis mennyit költesz kenyérre? Azzal laksz jól?

Az én lisztem a lentől a 2000 ft/kg-os (tehát még nem is olyan drága, mert azt nem tudnám megfizetni, ami az) maglisztekig terjed, a cukrom ugye xilit és néha eritrit, s így sem kerül többe az étrendem akkor sem, ha folyton sütiket és magkenyereket eszem. Mivel nem a liszt ára határozza meg az ember ételköltségét... Akkor havi párezer forintból laknánk jól...

2016. szept. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Miért nem sütöd otthon a kenyeret? A teljes kiőrlésű liszt önmagában nem túl drága, akár magvakkal is dúsíthatod. A pékségben vett ilyen jellegű kenyerek valóban nem olcsóak, de ha otthon készíted nagyon jó áron kijön.


Tehéntej helyett - ami úgy messze áll az egészségestől - házi rizstej, mandulatej, mogyorótej, zabtej nagyon egészséges és finom is. Elég kevés alapanyag kell 1l növényi tej elkészítéséhez. Növényi joghurtot is készíthetsz, friss gyümölcsökkel kikeverve. Nyilván ha megveszed a bolti magtejet, akkor a sokszorosát fizeted.


A húsok jelentős csökkentése pl. nagyon egészséges (heti 3-400g közötti a még egészségesnek mondható mennyiség a DGE, WHO szerint ) - és meg is éri, mivel a zöldségek, hüvelyesek pl. jóval olcsóbbak.


Önmagában a cukor elhagyása is jótékony, és nem kerül semmibe


Nassolás helyett - tehát csoki, chips - inkább otthon készített (sütőben, nem olajban) cékla vagy zellerchips (a cékla meg a zeller is elég olcsó), csoki helyett meg édesnek friss gyümölcsök.

2016. szept. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!