Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ilyen étkezés mellett normális...

Ilyen étkezés mellett normális a 40 kg-os súlytöbblet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sehogy se normális, de úgy értem, hogy okozhat ennyi súlyfelesleget ilyen étkezés?

Reggeli: 1 db teljes kiőrlésű zsemle, pici margarin, 1 szelet sovány felvágott, 1 szelet sovány sajt, paprika, paradicsom, uborka, 1 bögre sovány tej

Ebéd: pl pörkölt sovány húsból, tejfölös tokány sovány húsból, sovány tejföllel; köretnek durum tészta, rizses hús sovány húsból, vadas sovány húsból durum spagettivel, bolognai spagetti ( durum ), sovány hús szeletek natúran sütve savanyúsággal, esetleg steak burgonyával, salátával ( sovány natúr joghurt, só, fokhagyma öntettel ), fasírt sütőben sütve. Ez csak néhány példa, ehhez hasonló, és hasonló technikával elkészített főtt ételek, normál adagban.

Vacsora: hasonló mint a reggeli

Egyéb: napi 1 kis szelet csoki vagy 1 pohár puding vagy joghurt, gyümölcsök

Ital: zéró üdítőitalok


2016. nov. 8. 11:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy most mennyit eszel, nem igazán érinti azt, hogy épp hány kilós vagy, arról a múltad szól, amit most eszel, az meg a jövődről :)


Első blikkre nem tűnik soknak, amennyit eszel, de nehéz felmérni a mennyiségeket így látatlanban. Az elég valószínűnek tűnik, hogy nem ennyitől híztál így el, de az simán lehet, hogy ezzel egyszerűen tartod a túlsúlyodat, ahhoz nem kell olyan sokat zabálni, főleg alacsony aktivitás mellett.


Ahhoz, hogy fogyjál, ahhoz ugye kevesebbet kell enned, mint ami a súly tartásához kell. Én azt javasolnám, hogy a tésztát, krumplit, rizst felejtsd el, egyél helyette zöldséget köretnek.

2016. nov. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló, mi az, hogy mértéktelen tésztázás, nem azt írtam, hogy minden nap tésztát eszek napi 3-szor, annyit írtam, hogy megeszem a tésztát is, de szerintem normális esetben bele kell, hogy férjen a tészta is a táplálkozásba. Azért tettem fel a kérdést is, mert nem gondolom, hogy annyira extrém rosszul étkeznék, és túlzásnak érzem ezt a mértékű súlytöbbletet a táplálkozásomhoz képest. Sportolni meg soha nem sportoltam különösebben, mégsem voltam elhízva.
2016. nov. 8. 13:34
 13/24 A kérdező kommentje:
10-es válaszoló, igen, mindig így étkeztem, sőt, régebben ettem ennél többet is, meg nem figyeltem oda annyira pl a főzési technikákra, mégsem volt rajtam közel sem ennyi többlet, terhesség alatt sem híztam el. Aztán szülés után változott meg, utána jött rám. Igen, tudom, hogy ezek a zérós dolgok sem jók, próbálom kiváltani mással, csak az a baj, hogy a vizet képtelen vagyok megszokni, akkor inkább nem iszok egész nap, csak minimálisat.
2016. nov. 8. 13:39
 14/24 anonim ***** válasza:
10%
0 sporttevékenységgel persze, hogy hízol...
2016. nov. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem kéne egy kivizsgálás, hogy minden rendben van-e. Annyira kevésnek tűnik ez a kaja, hogy nem tudom elképzelni, hogy ettől legyen plusz 40 kg.
2016. nov. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
5%
Azért ne felejtsük el, hogy még a fogyókúrázók is hajlamosak szépítgetni a dolgokat, pontos étkezési napló nélkül az ember hajlamos elfeledkezni 1-1 tábla csokiról, szendvicsről, ja igen, szülinapi bulin is voltam, meg a nagyi is hozott át múltkor egy tepsi hókiflit... egyébként simán összejöhet bármennyi túlsúly, de látom az egész kérdés arra lett kihegyezve, hogy te biztosan nem tehetsz a külsődről, csak ezek a gonosz gének..
2016. nov. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
69%

Az egyértelműen kiderül, hogy a zsírcsökkentéssel nem mész semmire. A hízás oka lehet a mozgásszegény életmód miatt lelassult anyagcsere (kisebb kalóriaigény), de akár emésztési problémák is. Szerintem sem ártana megnézetni a pajzsmirigyedet. Vércukrodat nézték a közelmúltban?

Régebben én is úgy gondoltam, hogy jó az étrendem, és miért ne ehetnék bármit nem eltúlzott mennyiségben, ha eszek egészséges ételeket is. Szépen alattomosan kúsztak fel rám a kilók az évek során, és éreztem, hogy nem jó valami. Állandóan fáztam, leesett a vércukrom, ha nem ettem 2-3 óránként, puffadtam, pattanásos volt a bőröm, fáradt voltam és még sorolhatnám. Aztán elolvastam egy jó könyvet, és teljesen megváltoztattam az életmódomat. A plusz kilók lementek, a kellemetlen tüneteim megszűntek. Elárulom neked, hogy nem a zsírt, hanem a feldolgozott ételeket, többek között a pékárut, lisztet, cukrot, bolti tejtermékeket, üdítőket, étolajat, margarint hagytam el teljesen, és szedek pár étrendkiegészítőt. Nyugodtan eszem a zsíros húsokat zsírban kisütve (rendes adag zöldséggel), a koleszterinszintem és a trigliceridszintem mégis tökéletes, és elmúlt a vashiányos vérszegénységem is. Eszek gyümölcsöket, sőt mézet is, a vércukrom mégsem ugrál fel-le, és a súlyom nem változik.

2016. nov. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
7%

Akkor sem mondasz igazat, mert ha valóban annyit ennél, nem lennél elhízva.


Nagynéném is 40+-os, és látom, mit takar a "pedig nem értem, nem eszek sokat"... aha, a lóf... nem, épp csak egy bányász feleennyivel elvan.

2016. nov. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Kedves 18-as, mert te itt vagy és látod, hogy mennyit eszek, ezért mered kijelenteni, hogy hazudok. Van, hogy még annyit se eszek, amit leírtam, mert van, hogy nincs étvágyam, és kihagyok 1-1 étkezést. Ha akarnám sem tudnám teleenni magam, mert gyomorsérvem és refluxom van. De már bánom, hogy feltettem a kérdést, mert mindegy, mit kérdez az ember, biztos, hogy akadnak mindig jóindulatú emberek, akik csak ellenségesen tudnak hozzászólni. Ha én válaszolok valakinek, akkor azért teszem, hogy segítsek, nem azért, hogy itt éljem ki magam, hogy minél több emberbe beletiporhassak a sértő, rosszindulatú stílusommal.
2016. nov. 10. 12:17
 20/24 anonim ***** válasza:

Akkor jól tippeltem az emésztési problémákra. Ha refluxos vagy, feltételezem, szedsz savcsökkentőt. Na attól aztán klasszul lehet hízni, legalábbis ismerősi körben ezt látom.

17-es voltam.

2016. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!