Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Teltségérzetről hogy lehet...

Teltségérzetről hogy lehet leszokni? Az evős napjaimon nem tudom abbahagyni az evést és csak ennék.

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rosszul táplálkozom, így szoktam :1.nap teleeszem magam kb délig eszem,nagyon sokat,szinte elrepedek,van,hogy rosszullétig(földimogyoró, tejföl,mazsola ezekkel leginkább)


2.nap egésznap nem eszem semmit

3.nap egy kakaóskávét iszom kis tejjel

4.nap egyszer eszem: hajnalban eszem tejfölt,naturjoghurtot,cottagecheeset +kávé

5. nap vagy ugyanaz, mint a 4. nap vagy mint az 1. mikor hogy jön ki.

Ennek így milyen következményei lehetnek? Miért nembtudok normálisan enni többször kisadagban?



2016. nov. 19. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát véleményem szerint, ezen csak az akaraterő segíthet. Próbálj kialakítani, egy helyes komplex étkezési rendet, ami tartalmazza mindazt amit szeretsz, kis mennyiségben.

Ebből fogyassz naponta többször keveset.

Kitartás kell hozzá és akarat erő, ha ez megvan, hozzászoksz ehhez a táplálkozási módhoz.

2016. nov. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mennyi idő? Annyiszor elhatároztam már,de pár nap után bekattanok és folytatom így..:(
2016. nov. 19. 14:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, mivel egyénenként változik. Talán egy dietetikus segíthet neked, ők a táplálkozás szakértői.
2016. nov. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez így hajmeresztő...

Földimogyoró, tejföl, mazsola, ebből én is csak sokat tudnék :D Ez nem jó étrend.


Miért kéne többször enned kis adagokat? Nem biztos, hogy neked az való. Nekem tuti nem. Mindössze normálisan egyél, lehetőleg hasonló időpontban, rendes összetételben. S persze ne edd túl magad, de ebben egy jó étrend és időzítés tud segíteni.


Te érzed, mi neked a jó, de ha kicsit is úgy eszel, amennyire természetesen jön, akkor a délelőtti evést ajánlom, hisz sosem eszel délután. De ki tudja? Ki kéne tapasztalnod, hogyan tudsz normálisan enni.


Annak nem ártana utánanézned, hogy mire van szüksége a szervezetednek s nem párfajta ételt enned, tuti egy csomó hiányod lesz így. Legalább szedsz kiegészítőket, hogy ne kapj skorbutot a mai világban? Ami elég vad lenne, sosem hallottam még ilyen esetről, pedig sok ember eszik rosszul. Magnéziumhiányra sokkal nagyobb az esély. Bár kétlem, hogy fehérjéből vagy szinte bármiből eleget viszel be ennyi koplalás mellett...

2016. nov. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem csoda, hogy habzsolsz az evős napjaidon, hiszen négy napig koplalsz előtte is utána. Öt napra eszel egyetlen nap! Agyrém.

Tessék rendesen enni, és az étkezéseket normálisan elosztani. Napi három-öt alkalom.

2016. nov. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!