Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek reggelire, hogy ne...

Mit egyek reggelire, hogy ne legyen savam?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, a legnagyobb hülyeséget csináltam az elmúlt hetekben. Egészségesen akartam élni, ezért gyümölcsöt/zöldséget ettem reggelire, majd utána kávét...

10éve kávézok, az életem része, nagyon szeretem, de minimalizáltam nagyon maximum napi 2 kávéra az adagot, reggel felkeléskor, és ebéd utánra, vagy ha nagyon moslék vagyok, akkor munkába éréskor.

Viszont most ott tartok, ettől a rendszertől fáj a gyomrom, annyi savam van, tudom, furán hangzik, de valahogy úgy mondta a háziorvos, hogy megmarta a gyomrom a sav (ahogyan a nyelőcsövem és torkom is..)


A kérdésem, milyen ételeket ehetnék a reggeli kávé előtt, amivel nem lesz savam?

(nekem kimerült az ötlettáram reggeli gyanánt a gyümölcs/zöldség, müzli, szendvics, tojás variációjánál :D )

Köszi előre is :)

(tudom, hogy a kávétól kéne megszabadulnom, de mivel az a legnehezebb, így a reggelin és étrenden szeretnék változtatni úgy, hogy a kávé megmarad)


2016. nov. 24. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Quamatelt.


Müzlit, fehér kenyeret hanyagold, inkább korpás vagy tönkölybúza kenyeret egyél, a gyümölcs nem jó éhgyomorra, annak is meg kell alapozni, kávét se feketén idd, hanem tejjel, tejszínnel, és azt se éhgyomorra idd. Este se terheld le a gyomrod nehéz, zsíros, fűszeres ételekkel. A hajdinát is iktasd be az étrendedbe heti egyszer, jót tesz az emésztőrendszernek.

Quamatelt szedjél. Én évekig éltem rajta, mert sokat szenvedtem a gyomorsav miatt, aztán egyszer csak helyrejött a gyomrom. Ma már bármit ehetek, kb. 5 éve teljesen megszűnt ez a problémám. Volt olyan időszakom, amikor csak a háztartási kekszet tudtam megenni egy pohár hideg tejjel.

2016. nov. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen kávét iszol?


Mert én ugyanezt a kombót nyomtam évekig, de nem volt gond, csak akkor mikor nem jóféle kávét ittam. Kávécserével megoldódott a probléma! Mert nem mindegyik kávé egyforma, van amelyik savasabb, van amelyik nem.

2016. nov. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet az is, hogy a cukor nyomja fel a savadat, de persze üres kávét sem érdemes éhgyomorra inni. Én is a tejszínt javasolnám, mert abban van egy kis zsír is. Másik lehetőség valamilyen tojásos reggelivel indítani, és utána inni a kávét.

Ezeken kívül van még két nagyon jó ital, amit reggel is fogyaszthatsz:

[link]

[link]

Én utóbbit szoktam reggel inni, édesítőszer helyett mézzel, és egy kis kávéval :) De teszek bele fahéjat, és más fűszereket is, nagyon finom...

2016. nov. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lenmaggal kevert joghurtot is szoktam még, de azoktól is savam van.

Pellini kávét iszok, vagy Segafredo, amit frissen őröl a gép. Azt elfelejtettem megírni, hogy kávétejszínnel iszom, vagy tejszínhabbal. (néha kerül bele egy kis fahéj).

Gondoltam a cukorra én is, bár 1 kockacukrot rakok bele, szerintem az nem vészes, bár inkább hallgatok rátok, ha azt mondjátok hagyjam el :)

Fehér kenyeret csak havi 1x eszem, mert amúgy sem bírom nagyon, helyette magvas rozskenyeret szoktam, vagy ilyen Olivás/Barna Paillasse (remélem jól írtam le), valahogy ezeket tudom megenni, a teljes kiőrlésűt meg kínszenvedve eszem, de lehet átszokok arra, minden nap, hátha segít.

Az a durva, olvastam valahol, a banán jó, mert az savtalanít, hát én 2 banán és kávé kombótól is fulladtam a savamban.

Az segít még, ha rá 1-2 órára eszek valami péksüteményt (mármint sósat inkább, nagyjából egészségesebbet, vagy fittet.), de ezt kivitelezni nehéz munka közben :(

Inni meg csak mentes vizet iszok. Ja, annyi még, naponta max 1 Litert iszok, nem tudom, ez mennyire baj?

Köszönöm mindenki válaszát :)

2016. nov. 24. 20:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem értem mit bonyolítjátok. Igyál egy pohár vizet. Ha még ég akkor mégegy pohár vizet. Nekem bevált!
2016. nov. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó, igazad van. A reggeli pohár víz nagyon jó indítás, hozzá egy kis probiotikum is mehet. A gyógyszert (savcsökkentőt) nem ajánlom, mivel több bajt okozhat, mint amennyi haszna van.

A magos rozskenyérnél nem biztos, hogy jobb a "teljes kiőrlésű" kenyér, mivel abban is szokott lenni nem kevés fehér liszt. Látni kellene az összetevőket.

Mivel a reggeli sima kávétól megfájdult a gyomrom, én mindig nagyon sok tejjel vagy valódi tejszínnel (nem növényi hab) ittam, amíg ki nem derült, hogy tejérzékeny is vagyok. Egy kis kupak kávétejszín szerintem nagyon kevés.

2016. nov. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!