Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek ezzel oevoshoz...

Szerintetek ezzel oevoshoz kellene fordulni?

Figyelt kérdés

Közel 10-12 éve vagyok mondjuk úgy bulemiás. Pontosabban vannak időszakok, amikor rám jön, aztán ha nagyon erőt veszek magamon meg tudom állni, de aztán újra. Egyszerűen ha tele van a gyomrom olyan, mintha ki akarnám tépni, és alig várom, hogy kihányjam, mindegy milyen kis adagokat eszem, azután mikor érzem h tele vagyok bezabálok, és irány a mosdó... Nagyon szép fogaim voltak, mostmár sok lyukas, fáj, teljesen tönkre mentek. A kezem a bügykőknél minta ki lenne száradva, sebes, nem feltűnő, de tudom h miért van..Egy pár éve teljesen leálltam a hússal -sosem szerettem- de aztán összeköltöztem a párommal, és mivel neki igyekszek finomakat főzni, van, hogy én is eszek: csak a csirkemellet tudom megenni, néha húslevest, felvágottakat, amin nem érzem a hús ízt. Most is egy ilyen beteges időszak van, de ez most más. Eddig jóízűen ettem -az egy dolog h utánna mi történt- de mostmár semmi nem ízlik, mindentől összeszorul a torkom, kb csak az édesség amit jó szívvel meg tudok enni...Próbáltam nagyon egészségesen étkezni, kevés szénhidrát, sok zöldség, még a csirkemellet is beiktattam, ideig óráig működött, de aztán megint... Féleg, hogy most, hogy nincs étvágyam, lőbb utóbb átcsap anorexiába, és akármennyire szeretném nem tudom kontrollálni. Ha ezt csinálom tönkreteszem magam, ha nem csinálom gyűlölöm magam, hogy milyen undorító hájas köver vagyok... Nem tudom, mi az a pont, ahol segítségre van szükségem, de úgy érzem nem megy egyedül. A párom biztosan tud róla, de nem hozza szóba, szerintem nem tudja mit mondjon. Részegen több mindenkinek elmondtam már, de nem hiszem, hogy komolyan vették, pedig volt h 1 hónap alatt 10 kgot fogytam, annyit hánytattam magam. Úgy érzem, ha másoknak ez nem meglepő, lehet nem is akkora baj ez. De a fogaim, a kezem, a gyomrom is ki van bukva, mert amint jóllakok elkap a hasmenés, hullik a hajam, és az elmúlt évben kétszer voltam dokinál, akik azt mondták szívzörejem van -ezt nem tudom, hogy lehet-e köze ehhez a dologhoz, de korábban nem volt erre példa, pedig csináltak ekg-t is többször (sportorvosi miatt). Átlagos testalkatom van, versenyszerűen lovagolok, heti 5x van edzésem, mégsem vagyok elégedett, nem tudnám megmondani mi a baj magammal, leginkább minden. Hogyan szedjem össze magam?

26/N


2016. nov. 26. 18:06
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elírtam... Szóval orvoshoz.
2016. nov. 26. 18:07
 2/5 anonim ***** válasza:
Most ne gondolkodj,hogy menjél-e orvoshoz! Már 10 éve kellett volna!
2016. nov. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Komoly betegséged van, kezelésre van szükséged. Plusz menj el fogorvoshoz is.
2016. nov. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát a fogorvos a folyamatban van, de ugye az egy mondjuk úgy tüneti kezelés lesz. És kihez menjek, pszichológus, pszichiáter.? Háziorvos körberöhög ha elmegyek hozzá, hogy küldjön el valahiva, mert ez a bajom. És igen... 10 éve kellett volna...de minél régebb óta van, annál hülyébben érzem magam... Mit mondjak? Ez olyan hülye tinilányos feltűnési viszketegségnek tűnik nekem. Ti hogyan csinálnátok?
2016. nov. 26. 18:23
 5/5 anonim ***** válasza:
El lehet menni magánúton is,de ha nincs rá pénz az sem gond. Az a baj,hogy már nagyon régi a problémád és valószínűleg nem elég a pszichoterápia és gyógyszerre is szükséged lesz. Szerencsére a pszichiátriára nem kell beutaló a háziorvostól,így őt ki is hagyhatod. De ne húzd az időt! A szívritmuszavarod már lehet ennek a következménye és még jöhet más is :(
2016. nov. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!