Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Azonnali fehérjebevitel...

Azonnali fehérjebevitel szükséges? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Mivel iskolában edzek,többnyire testnevelés órán megyek le kondizni,és nem tudok suli időben bevinni fehérjét,csak szendvicseket viszek,amiben egy szelet párizsi van,de az se húsból áll. :D Ha mondjuk délután pótlom a fehérjét,akkor ugyanúgy fejlődik a testem? :) Vagy szinte hatása sincsen az egész edzésnek?
2014. márc. 2. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy a napi összmennyiség meglegyen, az a 1,5-2 g/tskg fehérje, de nem csak az kell.

Esetleg ha mázlistának születtél, és tudsz szar kajával is fejlődni, az is jó. De azért nem annyira.

2014. márc. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem,szóval vagyok 65 kg,akkor nekem 120g fehérjét kell ennem? :D
2014. márc. 2. 20:09
 3/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk,ha 10:00-kor kezdek neki az edzésnek-ami 11:00-ig tart,akkor jó úgy is ha mondjuk 17:00 fele eszek fehérjét?Illetve sok szénhidrátot edzés előtt ajánlatos fogyasztani,igaz? :)
2014. márc. 2. 20:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Edzés után nem tudsz fehérjeturmixot inni?
2014. márc. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajna nem. :/
2014. márc. 2. 22:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Edzés után van egy úgynevezett anabolikus ablak, 1 óra amikor a szervezeted jobban "felveszi" a tápanyagokat. Ezt a kondisok kihasználják. Ha semmiképp nem tudod utána rögtön bevinni a fehérjét, hát.. nem dől össze a világ. Még mindig jobb ha délután pótlod, mintha a tv előtt chipset meg nutellás csirkebőrt majszolgatnál.
2014. márc. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!