Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez mitől történhetett?

Ez mitől történhetett?

Figyelt kérdés

Pár napja kezdtem neki a paleodiétának. Be is tartottam szépen mindent, ma azonban vendégségben ettem egy kevés rizst. Pár órával később valami eszméletlenül durva hányást-hasmenést produkáltam, szerintem utoljára akkor voltak ilyen hasi görcseim, amikor vakbélgyulladásom volt. Valaki elmagyarázná pontosan mi történt? Minden alkalommal ez fog történni, amikor becsúszik valami? Mert olvasgattam neten nagyon sok ember véleményét és ilyesmivel nem igazán találkoztam. Sokan írják, hogy pl. Karácsonykor, vagy vendégségben csalnak egy kicsit és semmi ilyesmiről nem számoltak be.


A normális válaszokat előre is köszönöm!



2016. dec. 15. 19:57
 1/6 A kérdező kommentje:
Azon gondolkoztam, hogy a testépítőknél és a kifutómodelleknél is van, hogy hetekig nem esznek szénhidrátot, utána meg igen, és még sincs semmi bajuk. Szóval nem kellene ettől lennie. Plusz infó, hogy bevettem ma egy szem Omega 3-at, ma bontottam meg a dobozt, nincs lejárva, lehet attól?
2016. dec. 15. 20:22
 2/6 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, mi lehet ez, semmi olyat nem írtál, ami értelmezné a dolgot.

Pár nap az semmi s a rizs sem vészes, habár nem tudom, hogyan eszel. Nagyon szénhidrátszegényen? Mennyire? Bár pár nap akkor is kevés.


Olyan van, hogy amikor már féléve nem eszel cukrot, laktózt és glutént s rárepülsz pizzákra s habos palacsintákra s akkor hasfájás, görcsök, ki milyen érzékeny... Az normális, elszoksz ezektől. No persze egy házi sütitől nem készül ki az ember, de ha nagyon elszáll, az már általában büntet. A párom a laktóztól kap hasmenést ma már, én nem, pedig én is kerülöm sok éve. Én a szénhidrátra vagyok egyre érzékenyebb. A rizst én se bírom, de csak a hasam fájdul meg s lenyom, s ahhoz is kell azért mennyiség.


A paleo akkor durvább, ha extrém szénhidrátszegény. A ketózis speciális állapot, erre ráenni cukrokat általában durva. De sok dologtól el lehet szokni s amúgyis egyéni ez. Én a világon semmitől nem kapok hányást és hasmenést, hacsak nem romlott az étel. Mindössze szénhidrátmérgezést kapok, ha elég sokszáz gramm szénhidrátot pakolok magamba nem túl hosszú idő alatt (egy nap sokat vagy több napon át kevesebbet, de többet, mint szoktam... egész jól bírom, másokhoz képest, de fokozatosan romlik a helyzet).

Ilyen "egy alkalommal egy kevés normál étel és kikészülsz" csapdák keveseknél vannak, paleo és rizs kapcsán még sosem hallottam, s napok alatt? Nagyon fura lenne, ha lenne összefüggés.

Van, aki hétvégén normálisan eszik, az se szokik el attól a sokszori 5 nap alatt sem...


Mástól lehet az.

2016. dec. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon furcsa ez. A rizs nem egy túl nehezen emészthető étel, bár nem tudom, volt-e benne még valamilyen "titkos összetevő", vagy esetleg ettél még valami mást is, amire így reagálhattál, de akkor arra már előtte is érzékeny voltál. Pár nap alatt nem változik meg így az ember emésztése. De lehet még az is, hogy benyaltál valamilyen kórokozót.

Nem vettél be az omega 3 mellé valamilyen vitamint is, éhgyomorra? Nekem volt már ilyen esetem, röviddel utána nagyon rosszul lettem és hánytam is.

2016. dec. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: az elmúlt napokban ettem többféle húst, sok zöldséget, gyümölcsöket, magvakat (dió, mandula), nem fogyasztottam szénhidrátot direkt formában.


Második válaszoló: De igen, egy Mg pezsgőtablettát, előtte csak egy narancsot meg egy marék diót ettem reggel, lehet ettől? Hosszú ideig nem szedtem, vagyis ittam, tegnap kezdtem újra. Most, hogy írtad, utánaolvastam neten, fogalmam sem volt arról, hogy a Mg hasmenést is okozhat, ha rövid időn belül sokat fogyasztunk belőle. Valószínűleg akkor ez lesz a ludas.


Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz mindkettőtöknek! :)

2016. dec. 16. 00:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, az volt-e a hibás, de nálam ezóta alap, hogy bármilyen vitaminkészítményt csak főétkezés után veszek be.
2016. dec. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is így fogom csinálni most már. A Mg-ot pedig hanyagolom egy darabig, szerintem.
2016. dec. 16. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!