Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az agyam kívánja az ételt én...

Az agyam kívánja az ételt én viszont nem szeretnék enni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Az a baj,hogy bármit is csinálok mindig arra gondolok,hogy mi lessz az ebéd és mi az uzsonna stb. Én viszont nem akarok enni mert egy az,hogy már túlsúlyos is vagyok a másik meg,hogy nem szeretek mivel még ha keveset is eszek meglátszik rajtam,amiért sokan piszkálnak is. Bukémiás és Anorexiás voltam már (sajnos) de nem kívánom vissza azokat az éveket,szerencsére sikerült leállnom. Voltam már pszihológusnál,de vele sem mentem sokra a lényeg,hogy mittehetnék,hogy kinrolláljam magam? Sokminden történt velem és jelenleg depressziós vagyok nem szokásom,és útálom kimondani,de most segítséget kérek! 😖

2016. dec. 15. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Jelenleg ha eszel, érzel hajlamot arra hogy meghánytasd magad? Nem szeretsz sportolni esetleg? Ha túlsúlyos vagy, próbálj meg sokat mozogni, menj el futni vagy bármi amit szeretsz, és akkor mellette nyugodt szívvel táplálkozhatsz (persze egészségesen). Dietetikust is felkereshetsz hogy összeállítson neked egy étrendet. Szerintem csakis fejben dől el, ha akarod megcsinálod. Ha nem nem. Egyet viszont sose csinálj kérlek, ne vond meg magadtól az ételt.
2016. dec. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Márpedig enned kell, fogyáskor is, különben nem működsz rendesen, legalábbis nem sokáig...

Olyan nincs, hogy a kevés meglátszik rajtad. A felhasznált energia fölötti bevitel, az igen.


Ha a szervezeted világosan közli, hogy enned kell, szükséged van az energiára vagy a tápanyagra (tehát nem étvágy, hanem éhség vagy gyengülés vagy más efféle jel), akkor egyél.


Én is elég fegyelmezetlen tudok lenni... De ma már nagyjából tudom tartani a tervet. Nos, előre megtervezem, hogy mit és mennyit eszem, jók a makrók, jó a kalóriakeret, OK... S ebédkor nem eszem, ami s amennyi jön, hanem nagyjából tartom magam a tervhez. Mivel azt akarom enni, amit épp kívánok (bár nem nagy körben mozgok e téren, az ételeim hasonlók), a tervet lehetőleg közvetlenül főzés, evés előtt készítem el. Ezt persze nem mindenki tudja megoldani. Tudom, kb. mennyivel lakom jól, ilyen téren nem szokott gond lenni, max. meghagyok valamicskét. Úgyhogy a kósza ötletek és az éhség gyakori ellenőrizgetése eléggé ki van iktatva, de még az is, hogy "ah, most nem vagyok éhes, nem eszem" (maximum picit eltolom az időpontot, de nem jellemző, úgyis ennem kell, csak amíg nem kezdem el, nehezebben érzem). Van, akinek ez nem jó, nekem se mindig, de most működik. Annak különösen jó, aki "tiszta pillanataiban" tudja, hogyan kellene ennie, de élesben borul minden...

2016. dec. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazából én futnék de nagyon kell figyelnem a sulira mert nem állok túl jól és ezért anyukám el sem enged sehová,még futni/sportolni se,még az udvarra se mehetek ki egész nap a sötét szobában ülök,és gondolkodom mit rontottam el h ezt teszi velem. 😐 Aztán csodálkozik,hogy gyakran beteg vagyok és még engem szid le,hogy haza hozom a betegségeket! 😭
2016. dec. 15. 23:24
 4/9 anonim ***** válasza:

A túlsúly és a tanulási/pszichés problémák is azt jelzik, hogy nem jó az étrended még akkor sem, amikor eszel. Enni muszáj, de nem mindegy, hogy mit. Tápanyagdús ételekre és vitaminokra van szükséged, sürgősen. A tápanyagdús alatt azt értem, hogy gabonaalapú, cukros és feldolgozott ételek helyett húsok (nem feldolgozott formában, lehet hal, belsőség is), tojás, nyers és főtt zöldségek, friss gyümölcsök, olajos magok (lehetőleg nem sózott-pirított, és nem földimogyoró, abból inkább csak keveset), zöldfűszerek, kiegészítésnek esetleg kevés rizs, étolaj vagy margarin helyett hasznosabb zsiradék (kókuszzsír, olivaolaj, vaj, állati zsírok). Tejtermékekből natúr joghurt, kefír, sajt, túró, ha nincs tőlük emésztési problémád. Emellett ajánlott lenne szedned omega 3 kiegészítőt (a szellemi teljesítmény növelése és a depressziós tünetek enyhítése érdekében), cinket, egyéb nyomelemeket, vitaminokat (leginkább D3, K2, B-vitaminok).

Ha elég fehérjét és zsiradékot eszel, hosszabb időre jól tudsz lakni és nem fogsz állandóan a kaján agyalni. Gyümölcsöt főétkezések között, magában egyél.

Egész nap a sötét szobában ülni tényleg nem jó, kellene egy kis mozgás, ha máshogy nem megy, a szobádban szellőztetés után egy rövid torna is jó naponta 1-2x, a lényeg, hogy kicsit átmozgasd mindened. Napfény sem ártana, a szemednek és a D-vitamin képződés érdekében. Amikor van lehetőséged, menj ki kicsit a napra, ennyit anyukádnak is meg kell értenie, főleg, ha haladtál a tanulással.

2016. dec. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2016. dec. 16. 21:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha már voltál evészavaros, lehet, hogy nem gyógyultál meg teljesen, hanem tünetváltás történt (kényszerevés, EDNOS), de ezt így látatlanba nem merem biztosan állítani

Keress valamit, ami érdekel, lefoglal evés helyett. Én festek, rajzolok ha el akarom kerülni az evést. Vagy olvass, ha szeretsz (bár ha a könyvekben kajáról van szó, azonnal ehetnékem lesz tőle :D ), köss sálat/kesztyűt, hímezz

vagy írj, barkácsolj, zenélj :) amihez kedved (és persze amire lehetőséged) van

2016. dec. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló,elkezdtem kötni karácsonyra szeretnék a barátomnak egy sálat kötni,de elakadok a második sornál és akárhogy csinálom akárhogy nézem,nem skar jó lenni xdd
2016. dec. 19. 13:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is depressziós lennék (esetleg ön- és közveszélyes), ha a saját anyám bezárna a sötét szobába s nem engedne ki sétálni... Ez nagyon, NAGYON durva. Sajna ebben így távolról nem lehet segíteni, de nagyon szomorú dolog, lelkileg és fizikailag is rossz.
2016. dec. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló,hát igen durva! 😐
2016. dec. 19. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!