Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segítség! Alhasi/jobb oldali...

Segítség! Alhasi/jobb oldali fájdalom napi szinten?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy egyre inkabb problémával küzdöm hónapok óta,

Mely néha alábbhagy, néha erősödik. A jobb bordaívem alatt illetve hátul érzek Tompa nyomást, általában reggel ébredés után. Ez szinte állandó, napi szinten felüti a fejét. Mostanában pedig ugy erzem, az emesztesemmel is összefüggésben áll a dolog; ha már egy kicsit is nehéz ételt eszem (nem egy hatalmas tál töltött káposztát, hanem pl sült csirkemellet!) már arra is rosszul reagál a gyomrom, es nagyon nehéz, az alhasam szinte egesz területen erzem, ahogy küszködik vele a szervezetem. Olykor hányinger is jelentkezik, sőt, nagyjából havi rendszerességgel hányok is, különböző és indokolatlan dolgok miatt, olyan napokon is, amikor nem eszem semmit máshogy. Laktózmentes tejet iszom, kerülöm a finomított ételeket, a glutent tartalmazó dolgokat nem tudom elkerülni , de nem is viszem túlzásba; es ezután közvetlenül nem is leszek rosszul. Igazából azért nehéz behatárolni, mert sokrétű a fájdalom, es nem egyértelmű, hogy milyen ételek után jelentkezik. Lehet, hogy epe,

De nem szenvedek s fájdalomtól mert nem éles jellegű, hanem Tompa es az un. Kajakoma érzésehez hasonló, viszont mar szinte minden étkezés után rosszul vagyok! Vérvételen voltam, a leletek hibátlanok lettek, hasi uh-ra januárban lesz alkalmam menni...

Kérem aki hasonló problémára ismer segítsen! Es kimeljetek kérlek a "miért itt teszed fel/menj orvoshoz" válaszokkal, mert felesleges! 21/L , 47 kg, fogamzásgátló tablettát szedek kereken egy éve.



2016. dec. 22. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A jobb bordaív alatti,hátba sugárzó fájdalom valóban epe,máj problémára utal. Ettől lehet hányingered,hányásod és a nem megfelelő emésztéstől a beleid is fájhatnak. Pontosan nem lehet megmondani,hogy mi ez,majd a kivizsgálás eldönti.
2016. dec. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem tudod esetleg, hogy ilyesmi problémára műtét a válasz, vagy gyógyszer rendszeres szedésével csökkenthető, de el nem múló?
2016. dec. 22. 21:36
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez leginkább attól függ,hogy mi a baj. Addig nem is lehet tudni,hogy kell-e műtét vagy nem.
2016. dec. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2016. dec. 22. 22:09
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kb így kezdődött az epebajom.. Először nem is igazán voltam rosszul,csak olyan érzés volt mint amikor istenesen bezabálsz karácsonykor, pedig épp alig ettem valamit. Nekem mondjuk nem kifejezetten jobb oldalt fájt, inkább azt mondtam volna hogy kb középen gyomortájon, de amikor a doki elkezdte nyomkodni a hasam hogy hol fáj és elért az epémhez hát majdnem összecsináltam magam, összerándultam a fájdalomtól. Minél előbb menj uh-ra!
2016. dec. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ! két nap múlva eljutok végre...

én hiába nyomkodom, nem fáj tőle, neked ki kellett venni az epéd? vagy pontosan mi volt a baj?

2017. jan. 1. 16:37
 7/12 A kérdező kommentje:

Voltam ultrahangon.

Mindent rendben talált a nő, holott mindig érzem, hogy fáj, azt mondta minden szervem ép, és nem küldene el további vizsgálatra, se CT-re, röntgen, tükrözés, stb, mert többet ártunk vele mint amennyi információval szolgál. Sajnos ez egy ilyen fantom dolog marad...

2017. jan. 3. 17:34
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Még valami eszembe jutott. Igaz,hogy az leginkább középen,a gyomorszáj magasságában vagy attól lejebb okoz fájdamat és nem a jobb oldalon,de az még nem merült fel,hogy krónikus gastritis,gyomorsav túltermelés, esetleg fekély okozza a panaszokat?
2017. jan. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

nem tudom,hogy ezek látszanak-e az ultrahangos vizsgálat során, de azt mondta minden szervem teljesen jó állapotban van. megvizsgálta a Crohn-betegség kulcshelyét, de ott se talált semmit. Elkezdek ételnaplót vezetni, hátha jutok valamire.

Herbária emésztést segítő teát is elkezdtem inni. Borzalmas íze van, de remélem segít.

2017. jan. 3. 18:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem ezek közül egyik sem látszik UH-val és laborvizsgálattal sem mutatható ki.
2017. jan. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!