Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy kene raterni egy egeszseg...

Hogy kene raterni egy egeszseges vegan etrendre? 15/l

Figyelt kérdés
En egy 15 eves lany vagyok, aki mar probalkozott a vegetarianus es a vegan etrenddel is, de elegge bajban voltam veluk, mert nem nagyon tudtam, hogy hogy kell ugy etkezni, hogy az etrendem minden szukseges asvanyi anyagot/vitamint/ feherje/ zsir, stb. tartalmazzon ,amire szuksegem van. Szerintetek hol kene tajekozodnom, kinek /minek a segitsegevel tudnek egeszsegesen enni vegankent, erdemes lenne-e belekezdeni? :)

2016. dec. 29. 08:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

40-60g fehérje? A legszolidabb ajánlás, amit eddig olvastam, 50 grammot írt abszolút minimumnak felnőttek esetén, egyébként napi 80 gramm teljes értékű fehérjét ajánlott az egészség fenntartása érdekében (pedig nem volt húspárti). Ez még valamelyest módosítható izomzat függvényében.

Persze ettől még én nem fogom grammra kiszámolni, mennyit eszek egy nap (az nem embernek való), de a minimum elérésére figyelek, és lehetőleg sokkal többet sem viszek be.

2017. jan. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

0,8 g/tskg az ajánlott bevitel, tehát a 40g egy kisebb termetű nőre vonatkozik. Egy átlag ember étrendjében szerintem minimum 100g fehérje van. Nehogy azt mondja nekem valaki, hogy egy átlag ember nem eszik meg napi 30 dkg húst, és akkor még ott vannak a tejtermékek, növényi fehérjék.

Beírtam googleba, hogy "protein acidity", az első komolyan vehető kutatás pont azt írja, hogy fokozott kalciumürülés ellenére az nem a csontozatból származott, a magasabb állati fehérje fogyasztás pont pozitívan hat a csontozat erősségére. Nem a testépítőkre jellemző a csontritkulás, és az étkezésen kívül még sok minden befolyásolja, hormonális dolgok is.

Amúgy a húsban nincs foszforsav. Szerves foszforvegyületek vannak benne. A foszfor fontos mikrotápanyag.

A kalória kalória, akármit eszel akármivel. A telített zsír hízlal szénhidráttal szimpla broscience, legalábbis én ezt még nem láttam sehol alátámasztva. Persze ha betolsz egy evésre 1000 kcalt, akkor biztos igaz. Attól tudnék még falnak menni, mikor valaki leírja, hogy az állati zsír telített zsír (csak részben az, akár az olivaolaj).

A gyümölcsben kevés a jó minőségű tápanyag??? A legminőségibb CH forrás, ami létezik. Ha nem is olyan, mint 60 éve, még mindig jobb a gabonáknál. Rohadt hízékony vagyok, és lassan két hónapja fedezem a CH-m gyümölcsből. Semmivel sem vagyok dagadtabb, mint amikor gabonákat ettem. Lassan kezdem a szálkásítást, nagyon kíváncsi leszek, hogy milyen lesz így, de abban biztos vagyok, hogy menni fog. A gabonáknak egy előnye van, a nagy inzulinválasz, ami anabolikus, de nem épp egészséges.

A testépítők lassan kilépnek a csirke-rizsből, de sokszor látom még itt is írja valaki, hogy csak a csirkerizs, a csirkerizs. Ne érts félre, sokkal jobb a hétköznapi étkezésnél, de az itthon még hangoztatott elvek egy része felett eljárt az idő, illetve egy részüket az üzleti érdek mozgatja. Ó, a hülyeségek közül kihagytam az anabolikus ablakot, az az egyik nagy kedvencem. :)

Az 5000%-os vitamintartalom feleslegességét te is láthatod a WC-n, amikor rikító sárgát húgyozol. Én is szedtem ezeket régen, aztán elhagytam, és csodák csodájára semmi különbséget nem tapasztaltam. Szedek most is vitamint, de sokkal kisebb dózisban, és ezt is el fogom hagyni, ha elfogy. A gyógyszergyártók is gyártanak vitamint, szóval ez az érv nem helytálló. :)

A gabona vs. gyümölcs témára még annyi saját tapasztalat, hogy amikor gabonával akartam tömegelni, folyamatos fingás és hasmenés lett a vége, azért kellett félbeszakítanom. Nem egy ilyen kérdés volt itt, hogy valaki hasonlóan járt. Most gyümölccsel és kecsketejjel vittem be a kalória nagy részét, és ilyen jó emésztésem még soha nem volt.

2017. jan. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Te lehet, hogy rikító sárgát hugyozol tőle, de én nem. Nem fogok hazudni az első 2-3 napba valóban előfordult, de én lassan 3hónapja szedek multi prot + külön D3, Cvitamint, ízületvédőt és olyan átlátszó a vizeletem mint a víz.

Az ilyen kutatásoknak nem feltétlenül hiszek, mivel a kutatások támogatói között gyakran olyan cégek vannak akiknek az érdeke mást szolgál mint az igazság. Pl. vannak kutatások amik azt mondják, hogy a nagy dózsú antioxidáns fogyasztás fokozza a rákos sejtek elburjánzását, mások szerint viszont pont hogy 10g C vitamin / nap amit ilyenkor be kéne vinni és jó eséllyel segít legyőzni a rákot.

Megint azt mondom, hogy különböző álláspontok, mindenki maga döntse el hogy kinek hisz. Én a magam részéről azt mondom, ha rákos lennék biztos, hogy rengeteg C vitamint vinnék be.

A multi prorol még annyit, hogy évekig küzdöttem hajhullással, vettem rá mindenféle készítményt, elmentem egy orvoshoz aki erre szakosodott, megvetetett velem 30 ezer Ft ért mindenféle balzsamot meg vitamin tablettát, nem ért semmit. Amikor már beletörődtem, hogy elveszítem a hajamat pont akkor vettem Multi prot az edzés mellé és láss csodát a hajhullásom nemhogy megállt, de még dúsabbá is vált. Először nem tudtam hova tenni a dolgot aztán raktam össze, hogy lehetséges hogy tényleg nem hülyeség ennyi vitamint szedni.

Megint azt mondom, hogy kinek mi jön be. Te sz*rul vagy a gabonától, én ha megeszek egy narancsot vagy más gyümölcsöt úgy érzem, hogy savat tudnék köpni utána és szenvedek mint egy kutya szóval én biztos nem fogok gyümölcsöt enni.

Ha neked bevált akkor egészségedre. Nem mindenkinek ugyanaz jön be.

2017. jan. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Ebben teljesen egyetértünk, hogy rengeteg álláspont van, és nagyon nehéz eligazodni köztük. Az is igaz, hogy nem mindenkinél ugyanaz működik, mindenkinek magának kell kitapasztalni. Biztos, hogy a Multi-Proval együtt nem változtattál mást, ami helyretette a hajad? Akkor nálad tényleg valami komolyabb hiány lehetett. Furcsa, hogy savat köpsz a gyümölcsöktől. Akkor lehet, hogy ott azért még sincs minden rendben.
2017. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!