Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ki ismer olyan "fogyókúrát"...

Ki ismer olyan "fogyókúrát" ami tudatosan "áttérít" az egészséges étrendre, életmódra egy életen keresztül?

Figyelt kérdés

legfőkébb ételekre,mozgásokra, 1 komplett "órarendre" gondolok . remélem értitek :)


mivel allergiás "vok" 6 éves korom óta ,így eléggé odakéne figyelnem az étrendre ( sajnos eddig nem tettem)


a tejet már teljesen kivontam az étkezésekből,és javult az allergiám, helyette Sandoz kálcium pezsgőtabit iszom.


9 éve nem voltam (most 17 vagyok) van 1 barátom ,aki elfogad így "ducijucin",viszont én nem vagyok megelégedve magammal..sőőt.


az a rossz,hogy többször nekiálltam,de nem ment,mivel vagy nem volt otthon olyan kaja ,v nem adtak pénzt kajára ( mindig mondom,hogy megveszem a kajáimat,csak adjanak rá pénzt, de nem adnak... vagy nagyon keveset..)


azt szeretném,ha az egész családom megváltozna,szerintem a konfliktusok is csökkennének, ha anyám 20-25kgval lenne kevesebb, apuval nincs baj, de ő is leadhatna 6-9kg-t,öcsém az aki vékony ( 9 éves) viszont anyám nem egészséges kajákkal eteti,és jóformán könyörögni kell neki h egyen, bátyám meg annyit eszik,mint 1 bálna,vagy nem is tudom .


ötlet kéne,vagy segítség ahhoz,hogy vigyem rá a családot,szóltam már nekik,de ők nem hajlandók lemondani a szalonnáról ,kenyérről sok sok zsíros,egészségtelen dologról.(persze teljesen nem is kell, hetente 1szer lehetne bűnözni)


az kéne,hogy mki támogasson,segítsen mkit a kitartásban és akkor letudnánk fogyni :)

öcsém erősödne,jobb alakja lenne (nem ez a giliszta)


anyám kedvesebb lenne ,és végre lenne anya-lánya kapcsolatunk,mert most semmi nincs.


bátyám végre találna magának barátnőt (21 éves)


nekem meg elmúlna a 11 éve tartó allergiám,ami egyértelműen lelki eredetű (önbizalomhiány stb.)


és végre mindenki BOLDOG lenne és mehetnénk strandra :)


bocsánat,hogy ennyit írtam,próbáltam vázlatolni.


Szóval,ha valakinek van ötletel,tippje,bármi annak előre köszönöm :)


remélem ,hogy sikerülni fog :)


17/L


2009. jún. 9. 14:25
 1/9 A kérdező kommentje:
* 9 éve nem voltam strandon :( szégyellem a testem.
2009. jún. 9. 14:26
 2/9 anonim ***** válasza:

www.body.builder.hu alapismeretek


Itt le van írva hogy mi az az egészséges életmód amire gondolsz. Sajnos azonban, tanácsot adni iylen téren én sem tudok, hogy mit csinálj a casláddal, mert nekem is ugyanez a helyzet. Gondoltam, hogyha majd én megizmosodom rendesen, akkor szüleim is észhez térnek, de sajna nem. Mindenesetre legalább TE csináld úgy ahogy kell.

2009. jún. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a példamutatás az egyetlen út, vagy a nagyon kemény elbeszélgetés+példamutatás. De nem úgy hogy "anya, hát egy picit duci vagy", hanem keményen megmondani.


Ha te igazán el vagy határozva, akkor ők nem téríthetnek el, sőt! Ha rájuk nézel, az motiváljon!


Nálunk ugyanez volt a helyzet. Nem kértem mondjuk pörköltöt nokedlivel (akkor még nem voltam vega), mert ettem volna inkább egy salit, akkor én voltam az ilyen, meg olyan. Én azt csináltam, hogy ha nem kaptam meg az ételt, ami ételnek nevezhető, akkor inkább nem ettem semmit! Úgy is megadják magukat. Aztám meg majd irigyelni fognak...

Bár mondjuk nálunk szóban ez nem lett így kimondva... Mikor elkezdtem izmosodni, meg szálkásodni, állandóan cikiztek itthon, hogy nézek ki, meg miért vagyok eres, meg büdös vitamin(!!!) szagom van, meg ilyenek. Nem szabad hagyni magad!!!! Amikor az ember elkezd törekedni egy jó dolog felé, akkor a gyengék, mindig megpróbálják visszarántani, visszarántani. Nekik az az érdekük hogy sok olyan legyen mint ők, hiszen ezzel igazolják a gyengeségüket.


Én vega vagyok, de ismerek nagyon sok vegán (tej-tojás satöbbi mentes) blogot. Ha gondolod küldök neked linket. :)


Nagyon drukkolok! :)

2009. jún. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem van 2 gyerkőcöm,akiket szakaszosan állítottam át az egészséges étrendre.Fontos volt,hogy látták a jó példát tőlem,és mindig magyarázom,hogy mi miért nem jó nekik.Ez egy minden napos harc,de én állok nyerésre.Mindig egy picivel előrébb jutok,Lassan,de biztosan.Az egészségről tartok nekik állandó kiselőadást.Na ez elég kusza lett.
2009. jún. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
jaj :D tudom mit erezhetsz :S nekem is ilyen csaladom van.. igaz enmeg csak 15eves vagyok,rajtam 10kilo felesleg van csak... a 90naposat csinalom,de eleg rosz igy h ok meg zabalnak mint allat.. szal erted:D:D igy eleg nehez.. azt mondom egyenek marnormalisan stb megen vok a rosz :D cc nem ertem:D
2009. jún. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

na ja.


anyámnak a kifogása a következő: én 3 gyereket szültem.te meg egyet se,mégis úgynézel ki ,mint 1 disznó.


mondom ja, a legutolsó is 9 éve volt...



nekem az kéne,ha lenne valaki aki segítene,támogatna, lelkileg is. aki jönne velem edzeni és együtt szabadulnánk meg a feles kilóktól és akk kb kiröhögném őket h ők még dagadtak nekem meg jó alakom van.

2009. jún. 9. 16:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Hova valósi vagy?
2009. jún. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
veszprémi vagyok.
2009. jún. 9. 19:23
 9/9 anonim válasza:
nálunk az volt a baj, hogy gyerekkorom óta volt rajtam egy kicsi felesleg, ami aztán velem együtt nőtt. az a legrosszabb az egészben, hogy már odáig fajult a dolog, hogy kövérebb voltam a saját anyukámnál. ez azért gáz volt. nekem kb 8-9 hónap alatt úgy sikerült megszabadulni 15 kilótól, hogy hétköznaponként kondizok, és az étrendemen pedig annyit változtattam, hogy nem eszek kenyeret, tésztát, krumplit. az édességeket, csokit, sütit szerencsére sosem szerettem, mostmár egyáltalán nem fogyasztom őket. nagyon sok natúr joghurtot eszek, főleg reggelire. amúgy megeszek minden normális, átlagos kaját, kivéve persze azokat amiket az előbb leírtam.
2009. jún. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!