Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Alkalmanként nem bírom lenyeln...

Alkalmanként nem bírom lenyelni az ételt. Ez egy betegség okozója vagy pszichikai okai vannak?

Figyelt kérdés
Már szinte félek a szilárdabb, töményebb ételektöl, mert elöfordul, hogy nem bírom lenyelni.Összeszorul a torkom és nem bírok nyelni.Ezt napközben is szoktam érezni, hogy a nyakam összerándul és rosszul kapok evegöt.Ès az étel néha teljesen visszajön, akkor szintén fulladásérzésem van.Mit tehetnék, mi lehet ennek az okozója?
2007. nov. 19. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A belső strumma szokott ilyesmi tüneteket okozni, de még mást is mellé!

Ha egyéb tünet nem merült fel valószínűleg pszichés alapon van a dolog. Nekem volt ilyenem egyszer egy gyógyszertől, a nyálam se tudtam lenyelni. ( Bocs, de ygí volt. )

th jav: háziorvoshoz menj el, és kérdezd meg, innen nehéz választ adni, ami helytálló! Egyébiránt pszichés háttérrel is tökéletesen lehet szervi betegségképet mutatni, amit csak vizsgálatok tudnak kizárni.

Javulást!

2007. nov. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon komolyan mondom,hogy keress fel egy pszichiátert,aki kivizsgálásra küld,majd,ha minden negatív próbálkozik gyógyszeres kezeléssel.Lehet kezdődő pánikbetekség.
2007. nov. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!