Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan hízzak egészségesen?...

Hogyan hízzak egészségesen? Többi lent.

Figyelt kérdés
Lassan 16 éves leszek, mindig is nagyon sovány voltam, de az elmúlt egy hónapban lefogytam stressz, de főleg betegség miatt. 168 cm vagyok és jelenleg 39 kg, 4 kilót biztosan lefogytam ami nagyon nem tett jót, Hízni szeretnék, de olyan módszerrel ami egészseges, nem nagyon cukros. Mindent megeszek szóval azzal nincsen gond, de mivel sovány is vagyok és plötyi is ezért nem szeeretném cukorral, tejtermékekkel tömni magam mert nem tesz jót se a bőrömnek se narancsbőrnek...Lehetőleg minnél előbb szeretném visszahízni amit lefogytam és még azon is túl hízni. Mit tegyek? Mit egyek? Mennyit, mikor, mennyi időközönként?

2017. febr. 7. 02:23
 1/2 A kérdező kommentje:
A betegség nem étkezési zavarokkal kapcsolatos, vírus ferőzés...A stressz megszünt szóval azok már nem zavarnak be
2017. febr. 7. 02:36
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szedj vitaminokat (pl. B-vitamin hasznos lenne), és Béres cseppet vagy más nyomelem-kiegészítőt. Egyél sok zöldséget és gyümölcsöt. Nem tudom, mennyi fehérjét fogyasztasz, figyelj oda, hogy meglegyen a napi 60-80 g húsból, tojásból. A húsok fehérjetartalma kb. 25%, a tojásban kb. 5 gramm van. Szénhidrátforrásként a gyümölcsök mellett ajánlom a gyökérzöldségeket, sütőtököt, mézet, esetleg kölest, hajdinát, rizst, krumplit. Zsiradékból olivaolaj, kókuszzsír, vaj, kacsa- vagy libazsír.

A nehezebben emészthető ételekkel (száraz hüvelyesek, földimogyoró, esetleg más olajos magok, szója, kukorica) és a gluténtartalmú gabonákkal nem árt óvatosnak lenni, mert ezek simán okozhatnak emésztési problémákat. Hiába laktatóak és kalóriadúsak, sokan érzékenyek rájuk, ami kihat az emésztés hatékonyságára.

Ha az izmaidat is szeretnéd fejleszteni, a súlyzós edzést ajánlom. Így nem leszel annyira "plötyi".

Nem tudom, vannak-e gondjaid az emésztéssel, de egy probiotikumkúra és gyógyteák hasznosak lehetnek, hogy feljavítsd a bélflórádat (főleg, ha sok gyógyszert szedtél az utóbbi időben).

2017. febr. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!